Góra

Muuvo Quick 2.0 z 2020r.

Muuvo Quick 2.0 z 2020r.

GONDOLA

Spód gondoli wózka Muuvo Quick 2.0 wykonany jest z białego plastiku, na którym umieszczony jest miękki materiał w kolorze białym, który montuje się na krawędzi gondoli za pomocą zamka błyskawicznego. Zamek błyskawiczny zabezpieczony jest materiałem, dzięki czemu dziecko nie uderzy się o metalowy element. Materacyk w kolorze białym, bardzo elastyczny, po naciśnięciu szybko powraca do pierwotnego kształtu.
Wszystkie elementy gondoli można wyciągnąć, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości.
Gondola jest bardzo głęboka, będzie dobrze chroniła dziecko podczas zimowych spacerów.

Gondola składa się do mniejszych rozmiarów, mechanizm składający jest bardzo prosty, polega na pociągnięciu dwóch prętów do środka, wówczas gondola zmniejsza się o połowę.

Od spodu gondola posiada cztery, plastikowe nóżki, dzięki którym gondolę można odłożyć wszędzie, nie obawiając się, że czymś ją pobrudzimy.

Gondola XL lub Standard

W modelu wózka Muuvo Quick 2.0 jest możliwość wyboru gondoli XL lub gondoli Standard.
Gondola standard można zamontować na adapterach, Obydwie gondole dostępne są w pełnej wersji kolorystycznej.


Gondola standard

OPARCIE W GONDOLI

Oparcie w gondoli wózka Muuvo Quick 2.0 nie jest regulowane, dziecko może jeździć jedynie w pozycji leżącej.

W celu poprawy bezpieczeństwa dziecko, które samodzielnie siedzi w gondoli, można przypiąć szelkami.

Budka w gondoli

Budka w wózku Muuvo Quick 2.0 składa się cicho, nie wymaga wciskania żadnych mechanizmów zarówno przy obniżaniu jak i przy podnoszeniu budki, można to wykonać jedną ręka. Budkę można ustawić w czterech ustawieniach, oraz jedno dodatkowe ustawienie po wydłużeniu budki. Krawędź budki zakończona jest metalowym elementem, który ułatwia obniżanie i podnoszenie brudki nie brudząc jednocześnie tapicerki.
Budka wyposaża jest w dodatkowy daszek, który mocowany jest do krawędzi budki za pomocą zamka błyskawicznego. Daszek jest sztywny, w kolorze tapicerki wózka.
W zestawie otrzymujemy dwie budki, osobna do gondoli i spacerówki.

W środkowej części budki znajdują się zamek błyskawiczny, który poszerza budkę o jeden panel. Budka dobrze chroni przed słońcem.

Gondola wyposażona jest w pałąk do przenoszenia, który wykonany jest z ekoskóry, w testowanym modelu w kolorze czarnym. Pałąk można odpiąć z obu stron, za pomocą przycisku znajdującego się od wewnętrznej strony.

Gondola posiada bardzo duże okienko wentylacyjne (drobna siatka w kolorze czarnym), do którego możemy się dostać poprzez wywinięcie materiału.

OSŁONKA NA NÓŻKI

Osłonka na nóżki w gondoli montowana jest za pomocą zamka błyskawicznego, bardzo dobrze chroni przed wiatrem, jest możliwość całkowitego zasłonięcia wejścia gondoli.

ŚCIĄGANIE GONDOLI

Montowanie gondoli czy spacerówki wózka Muuvo Quick 2.0 wyposażone jest w ten sam mechanizm. W celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy ścisnąć dwa mechanizmy znajdujące się po bokach stelaża, a następnie unieść gondolę do góry za pałąk. Nałożenie gondoli na stelaż nie wymaga ściśnięcia mechanizmu, należy włożyć gondolę na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

SCHOWEK

Gondola posiada duży schowek zamykany zamkiem błyskawicznym, umiejscowiony od strony rodziców.

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Muuvo Quick 2.0 wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można regulować na dwa sposoby (dwa przecięcia w tapicerce oraz na najniższym poziomie szlufki – wysokość, oraz regulacja tradycyjna za pomocą klipsów – długość).

Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane, można je zdjąć poprzez zsunięcie z pasów bezpieczeństwa.

Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu czarnego przycisku, znajdującego się na środku mechanizmu. Pasy można rozpiąć jedną ręką.

Przekładanie pasów na inną wysokość polega na wyciągnięciu klamry przez przecięcie tapicerki i przeciągnięciu jej przez inny otwór w oparciu. Mechanizm jest ukryty w kieszonce na tyle oparcia siedziska, od strony rodziców.

OPARCIE

Oparcie w spacerówce Muuvo Quick 2.0 reguluje się za pomocą czarnej, plastikowej rączki, która znajdującego się na tyle oparcia od strony rodziców. W celu zmiany pozycji mechanizm należy podciągnąć i ustawić oparcie w wybranej pozycji. Zarówno podnoszenie jak i obniżenie oparcia można wykonać jedną ręką. Przy podnoszeniu nie trzeba wciskać ponownie mechanizmu, należy oparcie popchać ręką do góry – przy tej opcji oparcie wydaje kliknięcia, które wskazują, że przyjęło odpowiednią pozycję.

Oparcie posiada trzy-stopniową regulację. Przy ustawieniu oparcia przodem do kierunku jazdy do dyspozycji mamy trzy ustawienia. W ustawieniu tyłem do kierunku jazdy, oparcie można ustawić również w tych samych, trzech pozycjach.
Oparcie jest usztywnione,wykonane z plastiku obszytego materiałem, co stabilizuje plecy dziecka. Wózek rozkłada się do pozycji leżącej.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Muuvo Quick 2.0 można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy obrócić całe siedzisko.

Ściągnięcie siedziska polega na ściśnięciu dwóch czarnych przycisków umiejscowionych po obu stronach spacerówki, a następnie wyciągnięciu delikatnie siedziska z kieszeni. Wkładanie siedziska na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć siedzisko na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

PODNÓŻEK

Podnóżek reguluje się za pomocą dwóch, czarnych przycisków, umiejscowionych po zewnętrznej stronie. Przy podnoszeniu podnóżka nie trzeba używać mechanizmu, należy jedną ręką podnieść podnóżek. Dostępne są trzy pozycje, przy podnoszeniu podnóżek wydaje charakterystyczne kliknięcie, które wskazują, że podnóżek przyjął odpowiednią pozycję. Obniżanie podnóżka jest ciche. Podnóżek Muuvo Quick 2.0 wykonany jest z tego samego materiału co cała tapicerka wózka, na końcu wykończony eko-skórą, takie rozwiązanie pozwala na łatwe utrzymanie podnóżka w czystości.

BUDKA

Budka wyposażona jest w filtr UVP 50+, reguluje się ją jedną ręką, dobrze chroni przed słońcem. W wózku Muuvo Quick 2.0 posiadamy możliwość wydłużenia budki za pomocą zamka błyskawicznego, który umiejscowiony jest w środkowej części budki. Przy maksymalnym rozłożeniu budkę można ustawić w czterech pozycjach. W opcji standardowej dostępne są trzy ustawienia budki.
Budka zakończona jest daszkiem, który jest sztywny, przyszyty na stałe. Podczas regulacji słychać bardzo ciche kliknięcia.
Budka wyposażona jest w duże okienko wykonane z siatki, które umiejscowione jest od strony rodziców, dobrze będzie poprawiać cyrkulację powietrza. Okienko otwierane jest za pomocą zamka błyskawicznego, materiał można zwinąć w rulon i zapiąć. Drugie okienko, które jest mniejsze, jest idealnym rozwiązaniem, aby szybko sprawdzić co robi dziecko.

SCHOWEK

Wózek Muuvo Quick 2.0 oprócz kosza posiada schowek, który umiejscowiony jest od spodu podnóżka, nie jest zamykany, ma jedynie wszytą gumkę, jest to idealne miejsce na moskitierę, którą otrzymujemy w zestawie.
Dodatkowy schowek znajduje się na tyle oparcia, który nie jest zapinany.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z eko-skóry, można go odpiąć z obu stron (czarny przycisk umiejscowiony od zewnętrznej strony) lub wyciągnąć całkowicie.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek Muuvo Quick 2.0 wyposażony jest w cztery, żelowe koła. Przednie – mniejsze, obrotowe z możliwością zablokowania i wyjmowania. Mechanizm do obrotowych kół znajduje się od zewnętrznej strony kół, w celu zablokowania należy ustawić koło zgodnie z kierunkiem jazdy, a następnie przesunąć mechanizm do góry.

Wyciąganie przednich kół

Należy wcisnąć czarny przycisk znajdujący się od wewnętrznej strony przednich kół.

Wyciąganie kół tylnych

Koła tylne również posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy złożeniu. W celu wyciągnięcia należy pociągnąć w dół za srebrny zaczep, a następnie wyciągnąć koło.

Zakładanie kół polega na wciśnięciu bolca do mechanizmu, aż pojawi się kliknięcie.

HAMULEC

Hamulec znajduje się między tylnymi kołami, aby zablokować wózek wystarczy dźwignię skierować w dół, aby zwolnić blokadę należy skierować ją do góry.

Kosz

Wózek wyposażony jest w kosz, który jest usztywniony sześcioma deseczkami, po bokach wykonany z siatki. Dostęp do kosza jest z dwóch stron. Od strony rodzica kosz jest zamykany na zamek błyskawiczny, opcja bardzo dobrze się sprawdzi, przy całkowicie rozłożonym oparciu, które zasłania kosz. Obciążenie kosza max. 3kg.

RĄCZKA

Rączka pełna, wykonana z eko-skóry. Rączkę reguluje się teleskopowo za pomocą czarnego przycisku umieszczonego na środku rączki. Do dyspozycji mamy pięć wysokości.

TAPICERKA

Tapicerkę w spacerówce można zdjąć całkowicie.
Jak zdjąć tapicerkę w wózku Muuvo Quick? zobacz tutaj.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Muuvo Quick 2.0 z 2020r. Piękna, elegancka szarość oraz czarne elementy, które dodają charakteru wózkowi są zdecydowanie moim numer 1.
Kolor Rocky Grey, Rama aluminiowa, matowa, w kolorze czarnym. Tapicerka szara, wszystkie elementy tj.zamki błyskawiczne są w kolorze czarnym, podnóżek z eko-skóry. Inne wersje kolorystyczne można zobaczyć m.in. na stronie link.

FOTELIK

Na stelażu przy pomocy odpowiednich adapterów można zamontować foteliki marki Cybex, Joie, Maxi Cosi, Avionaut, Swandoo, Be Safe, Concord, Nuna.
Adaptery do nabycia osobno.

AKCESORIA

Do wózka otrzymujemy jedną folię przeciwdeszczową, moskitierę do gondoli i spacerówki, pokrowce na nóżki do gondoli i spacerówki, torbę zapinaną na zamek błyskawiczny z wieloma przegródkami oraz przewijak turystyczny.

CENA

Wózek Muuvo Quick 2.0 można kupić w przedziale cenowym ok. 2200 zł

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

SKŁADANIE WÓZKA

Przodem do kierunku jazdy:
1. złap za uchwyt umiejscowiony na stelażu, który umiejscowiony jest nad koszem
2. naciśnij kciukiem przycisk blokady
3. podnieś wózek do góry, aż stelaż całkowicie się złoży.

ROZKŁADANIE WÓZKA

1. Energicznie pociągnij za rączkę do prowadzenia tak, aby wózek całkowicie się rozłożył, aż do pojawienia się kliknięcia. Wózek nie posiada blokady przed samoistnym rozłożeniem się wózka.

DANE TECHNICZNE : (POMIAR WŁASNY)

Wózek przeznaczony dla dziecka od momentu narodzin do 36 miesięcy oraz do maksymalnej wagi dziecka 22 kg
(POMIAR WŁASNY)
Gondola:
Gondola XL
Pomiar gondoli wykonany z zamontowaną osłonką
długość 75 cm x szerokość 32 cm x wysokość 20cm (bez materaca 23 cm)

Gondola standard
długość 75 cm x szerokość 32cm x wysokość 18cm

bez osłonki długość 76cm x wysokość 22cm

wózek złożony: długość 62,5cm, wysokość 27cm, szerokość 58cm
wózek rozłożony wysokość 103 cm długość 95cm
koła przednie średnica 20 cm, tylne średnica 29 cm,

waga: stelaż z kołami 7,25kg
siedzisko spacerówki 3,4kg,
siedzisko spacerówki + stelaż 10,65kg
gondola 4,5 kg
gondola + stelaż 11,75kg

Plener

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz