Góra

Micralite TORO 2013

Micralite TORO 2013

Gondola AIR – FLO

Gondola wózka Micralite Toro 2013 wyposażona jest w materacyk (gąbka obszyta materiałem), jego twardość dobrze niweluje wszelkie nierówności gondoli. Wewnętrzna ścianka wyścielona jest materiałem, który kończy się na linii gondoli, mocowany jest za pomocą rzepów. Materiał jest bardzo gruby, miękki, przypominający kurtkę puchową. Z pewnością dziecko urodzone w zimie będzie miało ciepło i wygodnie. Zgodnie z instrukcją materiał można prać. Gondola składa się do mniejszych rozmiarów – opcja bardzo przydatna dla osób mających małe bagażniki, składanie bardzo proste, polega na pociągnięciu dwóch prętów do środka, wówczas gondola zmniejsza się o połowę. Dół gondoli wykonany jest z materiału, który posiada pełno dziurek, zapewnia to bardzo dobrą wentylację. Gondola tak jak producent podkreśla jest “oddychająca”. Budka składa się cicho, poprzez naciśnięcie przycisku znajdującego się po prawej stronie – można ją ustawić w dwóch pozycjach. Na końcu pojawia się charakterystyczne kliknięcie, które informuje, iż budka przyjęła odpowiednią pozycję. Dolna część gondoli z budką połączona jest za pomocą zamka błyskawicznego, bardzo wygodna opcja, ponieważ przy naciąganiu budki nigdy nam się nie odepnie materiał. Brak jest wbudowanego okienka wentylacyjnego, w przypadku upałów, można odpiąć dolną część budki w celu polepszenia wentylacji. Materiał z jakiego jest wykonana budka  gondoli jest dość cienki, przypomina w dotyku lajkrę. Budka posiada wbudowany pałąk, który ułatwia przenoszenie. Pałąk wykonany jest z pianki. W zestawie dostępne są dwie budki, osobno do spacerówki i gondoli. Gondola mocowana jest na stelażu za pomocą adapterów, które bardzo intuicyjnie i łatwo umieszcza się na stelażu. Po nałożeniu adapterów w szybki sposób można umieścić na nich gondolę. Gondolę zdejmuje się poprzez wciśnięcie dwóch szarych przycisków, znajdujących się po obu stronach gondoli. Osłonka na nóżki wywinięta jest na zewnątrz gondoli, górna klapa odpinana jest za pomocą dwóch zamów błyskawicznych, które ułatwiają wyciągnięcie dziecka bez odpinania całości. Osłonka sztywna z pewnością nie będzie się zapadać do środka (lekko pikowana). Sama gondola nie posiada schowków, jednak w zestawie otrzymuje się bardzo poręczną torbę, którą montuje się za pomocą gumek na ramie. Etui zamykane jest na zamek, dość dużo się w nim zmieści. Gondola nie posiada funkcji regulacji oparcia. Budkę można ustawić maksymalnie do 90 stopni, przed słońcem trzeba będzie wspomagać się innymi sposobami. Gondola nie posiada funkcji kołyski. Waga wózka (Gondola+stelaż) jest tak lekka, że bez większych problemów wózek może podnieść nawet filigranowa osoba.

Spacerówka

Spacerówka Micralite Toro wyposażona jest w 5 punktowe pasy (bardzo miękkie), które posiadają dwu stopniową regulację (przecięcia w tapicerce) oraz regulację tradycyjną za pomocą klipsów (regulacja długości pasów). Oparcie regulowane jest w trzech pozycjach (całkowicie leżąca, półleżąca oraz półsiedząca – brak pozycji pionowej). Siedzisko kubełkowe, w trakcie regulacji całość się obniża wraz z podnóżkiem. Bardzo lekko i płynnie można przejść z pozycji leżącej do półsiedzącej. Materiał spacerówki można w szybki i intuicyjny sposób ściągnąć, wykorzystane są różnego rodzaju zapięcia – zatrzaski, rzepy, zamek błyskawiczny. Podnóżek w spacerówce Micralite Toro można regulować, dostępne są dwie pozycje pozioma lub opuszczony całkowicie. Regulacja za pomocą dwóch przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie podnóżka. Wózek nie posiada opcji przekładania siedziska przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Okienko w budce dość duże, zbliżone do kształtu koła, wykonane z siatki oraz materiału, który przypomina folię, a w dotyku cienką gumę. Okienka nie można zasłonić. Budka rozkłada się cicho, podobnie się składa, można ją zarówno złożyć jak i rozłożyć jedną ręką. Budkę można ustawić w kilku pozycjach, można ją przedłużyć o kawałek materiału, który wykonany jest ze sztywnej, czarnej siatki. Pałąk bezpieczeństwa nie jest odpinany, można go podnieść do góry, wykonany jest z pianki. W celu założenia gondoli trzeba zdjąć materiał ze spacerówki.

Podstawa wózka

Koła tylne duże, pompowane, przednie koła piankowe, podwójne, obrotowe z możliwością blokady. Koła tylne można ściągnąć, mechanizm bardzo prosty w obsłudze. Stelaż można złożyć i rozłożyć jedną ręką. Po złożeniu stelaża nie trzeba go trzymać, ponieważ samoistnie stoi. Kosz jest średniej wielkości, po środku jest pasek, który powoduje, że nie można wrzucić np. zakupów byle jak. Bardzo dużym plusem jest dostęp do kosza, niezależnie od pozycji dziecka w wózku, zarówno w pozycji siedzącej jak i leżącej. Dostęp do kosza z przodu wózka. Hamulec bardzo duży, zintegrowany, naciskowy, bardzo dobrze się go obsługuje. Rączka piankowa – rogi połączone ze sobą – środkowa część umożliwia bardzo dobre prowadzenie jedną ręką. Jest możliwość ustawienia sobie rogów w różnych pozycjach od budki do stelaża, blokowane są za pomocą klipsów. Wózek po złożeniu można ciągnąć jedną ręką (jedzie na tylnych kołach), jednak wymaga to zablokowania przednich, obrotowych kół.

Wózek bardzo dobrze się podbija, jest to możliwe nawet jedną ręką. W zestawie otrzymuje się dwie folie przeciwdeszczowe znajdujące się w materiałowych etui. Dodatkowo w zestawie pompka oraz adaptery (2 sztuki).

Wygląd

Jak już wiadomo firma Micralite odbiega od tradycyjnych kształtów wózków. Tworzą bardzo nowoczesne wózki, które z pewnością dedykowane są osobom, które lubią się wyróżniać. Jedni będą zachwyceni nietypowym designem, inni nigdy się do niego nie przekonają. Kolorystyka bardzo ciekawa, można stworzyć swoją własną kompozycję – jest możliwość dokupienia kolorowych wkładek, które ożywiają wózek. Dla osób mniej odważnych siedzisko w kolorze czarnym.

Dane techniczne

pomiar własny

gondola

gondola (wymiar wewnętrzny): długość 71 cm, szerokość 33 cm, wysokość 19 cm,

gondola (wymiary zewnętrzne): długość 80 cm, szerokość 43 cm, wysokość 24 cm

wymiary materaca: długość 68 cm, szerokość 31 cm (w najszerszym punkcie)

spacerówka

oparcie: wysokość 50 cm, szerokość (okolice głowy) 39 cm, szerokość (okolice pleców) 30 cm,

siedzisko: szerokość od 25 cm (plecy) do 32 cm (wymiar przy kolanach), głębokość 21 cm + bardzo duży podnóżek 24 cm. Szerokość podnóżka 32 cm,

siedzisko – daszek – 54 cm,

kosz (środek): 38 cm

koła przednie 15 cm, tylne 30 cm

wózek złożony (ze spacerówką): długość 108 cm, wysokość przy kołach 45 cm, przy rączce 16 cm.

wózek złożony bez kół (ze spacerówką): wysokość przy kołach 31 cm

wózek rozłożony: wysokość (do rogów) 104 cm, szerokość 62 cm (przednie koła)

informacje uzyskane ze strony producenta (www.http://www.micralite-polska.pl/):

waga : wózek spacerowy 8,5 kg, gondola 4 kg

wózek przeznaczony od narodzin do 17 kg (około 3-4 lata)

Podsumowanie

Wózek o nowoczesnym wyglądzie, bardzo uniwersalny – poradzi sobie w trudnym terenie jak i w sklepowych alejkach. Z pewnością mogę się zgodzić z opinią, że będzie to jedyny wózek. Jego waga powoduje, że nie będzie potrzeby kupowania drugiej lekkiej spacerówki. Wózek dedykowany jest dla osób, które stawiają na lekkość i nietypowy wygląd.

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz