Góra

Mutsy Transporter

Mutsy Transporter

Gondola

Gondola wózka Mutsy Transporter jest bardzo długa, ale wąska, dziecko urodzone w okresie jesienno-zimowym powinno się zmieścić wraz ze śpiworkiem, oczywiście wszystko zależy, jak duże będzie dziecko. Wnętrze gondoli jest zrobione z miękkiego materiału, który montowany jest za pomocą rzepów, dzięki tej opcji łatwo i szybko można go wyciągnąć oraz wyprać. Materacyk również jest wyjmowany, jest to gąbka obszyta materiałem. W gondoli nie ma funkcji regulowanego oparcia, dziecko może jedynie leżeć na płasko. Budka gondoli składa się cicho, nie posiada wbudowanej siatki ani folii. W Gondoli jest zamontowany pałąk, który bardzo ułatwia jej przenoszenie szczególnie, kiedy ma się zajętą drugą rękę. Wózek posiada dwie budki, osobno do gondoli i spacerówki. Budkę można złożyć i rozłożyć bez większego wysiłku jedną ręką. Budka rozkłada się minimalnie więcej niż 90 stopni,  jest to maksymalne naciągnięcie budki. Gondola umieszczana jest na stelażu za pomocą adapterów, opcja mało wygodna, ponieważ zawsze trzeba o nich pamiętać, plusem jest to, że jak już są zamontowane, gondolę bardzo łatwo na nich umieścić.

Spacerówka

Spacerówka wózka posiada 5 punktowe pasy, które są na jednej wysokości – na stałe przyszyte do oparcia, pasy można regulować jedynie na długości. Oparcie spacerówki nie rozkłada się całkowicie na płasko, ale jest wystarczające. Regulacja oparcia poprzez naciągnięcie paska, który znajduje się na tyle oparcia. Do tej czynności, trzeba użyć dwóch rąk, ciężko się podciąga, szczególnie, kiedy dziecko jest oparte. Wózek posiada regulowany podnóżek. Siedzisko spacerówki jest duże i szerokie. Mutsy Transporter nie posiada opcji przekładania rączki ani siedziska, dziecko może jechać jedynie przodem do kierunku jazdy. Budka w spacerówce posiada po bokach okienka (siatka + folia), rozkłada się maksymalnie do 90 stopni. Demontaż spacerówki bez użycia śrubokrętu (Klamerki i zatrzaski). Spacerówka składa się razem ze stelażem.

Podstawa wózka

Stelaż wózka Mutsy Transporter jest bardzo lekki, posiada duże, piankowe koła (jest możliwość wymiany na pompowane). Przednie koła są mniejsze, obrotowe z możliwością zablokowania. Jest mała różnica, pomiędzy wielkością kół przednich i tylnych, opcja ta przydatna w komunikacji miejskiej, kiedy musimy postawić na chodniku pierwsze koła przednie. Wózek posiada amortyzację, łatwo i szybko się składa do małych rozmiarów. Dużą zaletą tego wózka jest bardzo duży kosz, wykonany jest z materiału z utwardzonym podłożem. Rączka regulowana jest za pomocą dwóch przycisków, bardzo wygodna, wykonana z pianki. Hamulec duży, łatwy w obsłudze, znajduje się na środku tylnej osi. Wózek nie posiada zbyt dużo schowków, zarówno w gondoli jak i spacerówce na budce znajduje się zamek błyskawiczny, przypominający kieszonkę, zmieści się tam jedynie coś drobnego jak np. smoczek

dane techniczne

informacje uzyskane ze strony producenta www.mutsy.com

ciężar podwozia 7,7 kg

ciężar podwozia i siedziska 11,3 kg

gondola 6,2 kg,

podwozie złożone 74/64/34

informacje własne:

gondola długość 75cm, wysokość 22cm

siedzisko spacerówki szerokość 33 cm, wysokość oparcia 55 cm

Podsumowanie

Mutsy Transporter to wózek bardzo lekki, zgrabny o nowoczesnym wyglądzie, z pewnością poradzi sobie w trudnym terenie np. plaża, wózek jest zwrotny, bardzo dobrze się prowadzi. Minusem jest to, że posiada adaptery, zarówno do fotelika jak i gondoli. Wózek nie posiada opcji siedzisko przodem i tyłem do kierunku jazdy, regulowanego oparcia w gondoli. Akcesoria tj. torba, folia przeciwdeszczowa, moskitiera, parasolka trzeba dokupić osobno.

 

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz