Góra

Tako City Move 2013

Tako City Move 2013

Gondola

Gondola wózka Tako City Move posiada nietypową i rzadko spotykaną funkcję jaką jest okienko, dzięki któremu nasza pociecha może oglądać otaczający ją świat. Jeżeli taka opcja komuś nie przypadnie do gustu, okienko można w każdej chwili zasłonić. Na okienku znajdują się motywy charakterystyczne dla dużych metropolii (Dubai, Istanbul, Paris, London, Roma, New York, Tokyo). Widok przez okienko lekko rozmazany. Dolna część materiału zasłaniającego okienko, zaczepia się za pomocą trzech rzepów, górna część kończy się na krawędzi gondoli, zapinana jest na zamek błyskawiczny. Środek gondoli wyścielony jest miękkim materiałem w kolorze szarym, który łączy się z obszyciem zewnętrznym za pomocą zamka błyskawicznego. Materacyk miękki, wykonany z gąbki obszytej materiałem, podobnie jak całe wnętrze w kolorze szarym. Wszystkie elementy gondoli można wyciągnąć, bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Dolna część gondoli jak i spód gondoli wykonane są z plastiku. Gondola składa się do mniejszych rozmiarów, mechanizm składający polega na pociągnięciu dwóch prętów do środka, wówczas gondola zmniejsza się o połowę. Od spodu gondola posiada wywietrzniki, które poprawiają wentylację. Dodatkową opcją, która pojawia się w wózku Tako City Move jest funkcja kołyski, którą w łatwy sposób można zablokować – wystarczy wysunąć cztery plastikowe elementy. Oparcie w gondoli można regulować za pomocą plastikowego pokrętła, który znajduje się na zewnątrz od strony budki. Budka składa się cicho, poprzez naciśnięcie dwóch przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie, wymaga to użycia dwóch rąk. Budkę można ustawić w dwóch pozycjach (całkowicie leżąca oraz naciągnięta). Gondola posiada bardzo duże okienko wentylacyjne (drobna siatka), które zapinane jest na dwa zamki błyskawiczne, materiał można zdjąć całkowicie. Budka gondoli z dolną częścią mocuje się za pomocą rzepów. Budka posiada wbudowany pałąk, który zapinany jest na zamek błyskawiczny. Pałąk wykonany jest z plastiku. Gondolę na stelażu montuje się za pomocą systemu „klik, podobnie jak pozostałe elementy, wymaga lekkiego szarpnięcia do góry. Gondola nie posiada schowków. Budka jest lekko powiększona (dodatkowy daszek), w celu osłonięcia dziecka przed słońcem. Daszek jest elastyczny, wykonany z materiału – można go schować lub zostawić na stałe. W zestawie otrzymuje się dwie budki, osobna do gondoli i spacerówki. Osłonka na nóżki wykonana z gąbki, nakładana jest na krawędź, dodatkowe mocowana za pomocą rzepów, zatrzasków, gumki wszytej w materiał oraz zamka błyskawicznego od strony rodziców, który przytrzymuje osłonkę przy wyjmowaniu dziecka.

Spacerówka

Spacerówka wózka Tako City Move wyposażona jest w 5 punktowe pasy bezpieczeństwa, które można regulować na dwa sposoby (dwa przecięcia w tapicerce – wysokość pasów oraz regulacja tradycyjna za pomocą klipsów – długość pasów). Mechanizm do zapinania pasów, można schować w specjalnie do tego przeznaczonej kieszonce wykonanej z materiału. Oparcie regulowane jest za pomocą plastikowej dźwigni (tył oparcia), którą trzeba podnieść do góry. Oparcie można ustawić w czterech pozycjach (wszystkie ustawienia) – jest możliwość rozłożenia całkowicie na płasko oraz ustawić w pozycji pionowej. Budki nie można przedłużyć, posiada ona wszyty elastyczny daszek, wykonany z tego samego materiału co budka, który można schować lub zostawić na stałe. Podnóżek reguluje się za pomocą dwóch przycisków, znajdujących się po zewnętrznej stronie. Podnoszenie podnóżka jest możliwe jedną ręką (nie trzeba używać przycisków). Spód podnóżka wykonany jest z ekoskóry oraz materiału w kolorze tapicerki. Wózek posiada podnóżek między przednimi kołami, przeznaczony dla starszych dzieci – wykonany z plastiku. Dodatkowo od siedziska do pałąka można zamontować pas, wykonany z materiału. Montuje się go za pomocą guzika zatrzaskowego.  Spacerówkę można montować zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Spacerówka na stelażu montowana jest za pomocą systemu „klik” taki sam, jaki występuje przy gondoli. Nie posiada schowków. Budkę można regulować jedną ręką, wiele pozycji, wydaje kliknięcia przy każdej zmianie. W spacerówce budka posiada okienko (drobna siatka), materiał można wywinąć, zapinany jest na dwa zamki błyskawiczne. Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z ekoskóry, można go odpiąć z obu stron (przycisk z góry) lub wyciągnąć całkowicie. W zestawie do spacerówki dołączona jest gruba, wykonana z pianki osłonka na nóżki. Spacerówka jest wysoko osadzona na stelażu, co daje duży komfort przy wyciąganiu dziecka. Od oparcia, aż do podnóżka spacerówka posiada nakładkę w kolorze daszku.

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek Tako City Move – New York, jest to połączenie szarości (przebija lekko kolor brązu) z niebieskim. Stelaż srebrny, półmat.

Podstawa wózka

Wózek posiada bardzo dobrą amortyzację (sprężyny), której twardość można regulować. Cztery koła, wszystkie pompowane, przednie obrotowe z możliwością zablokowania. Stelaż składa się w łatwy sposób, poprzez pociągnięcie do siebie dwóch elementów jednocześnie oraz naciśnięcie czerwonego guziczka . Bardzo dużym plusem tego wózka jest kosz, który wiele pomieści, zapinany jest na zamek błyskawiczny, wykonany z materiału, na dole nie jest usztywniony. Wózek posiada zabezpieczenie przed samoistnym rozłożeniem się wózka. Stelaż posiada wbudowaną rączkę do przenoszenia, wykonaną z plastiku.

Dane techniczne

pomiar własny :

gondola: szerokość środka 33 cm, długość środka 78 cm, wysokość (od materaca do krawędzi gondoli) 17 cm

spacerówka: oparcie wysokość 42  cm, od siedziska do budki 60 cm, szerokość siedziska 20 cm (od strony pleców), 20 cm (środek siedziska), 31 cm (przy kolanach), głębokość siedziska 28 cm + podnóżek 23 cm

wymiary wózka złożonego: szerokość z kołami 63 cm, długość z kołami 77 cm, wysokość (w najwyższym punkcie) 35 cm

wymiary wózka rozłożonego: wysokość 102 cm (od rączki do ziemi), długość 128 cm (pomiar od rozłożonej rączki do plastikowego podnóżka)

informacje ze strony producenta www.tako-poland.eu

waga stelaża z kołami: 9,60 kg

waga gondoli: 5,40 kg + stelaż z kołami = 15 kg

waga wersji spacerowej: 5,35 kg + stelaż z kołami= 14,95 kg

wózek przeznaczony do 15 kg

film z instrukcją obsługi (brak w PL języku) http://www.youtube.com/watch?v=FowjN6hcOx4

Podsumowanie

Wózek Tako City Move posiada dobrą amortyzację, gondola jest długa. Wózek posiada duży kosz na zakupy, który z pewnością pomieści wiele rzeczy. W spacerówce jest możliwość zmiany kierunku jazdy. W zestawie: przewijak, pojemna torba (na górze zamykana na zamek błyskawiczny, z przodu kieszonka, również zapinana na zamek błyskawiczny, w środku torby jest dużo przegródek. Całość torby przykrywa klapa zamykana na rzep). Torba nie jest usztywniona na dole. Posiada pasek, dzięki któremu torbę można zawiesić na ramieniu, dodatkowo posiada zaczepy do montowania na wózku. W zestawie otrzymuje się również folię przeciwdeszczową, moskitierę, którą montuje się na zamek błyskawiczny oraz szelki do gondoli.

Karolina
Karolina
8 komentarzy
 • Izulek

  czy w tym okienku dziecko coś widzi ? nie jestem pewna ale są tam chyba jakieś naklejki ? czekam na odpowiedź.

  20 grudnia 2013 at 16:45 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Witam 🙂 z tego co pamiętam to chyba pisałam o tym w opisie. Folia, z której wykonane jest okienko daje obraz rozmazany. Znaczki przedstawiające metropolie są jakby wtopione w plastik, więc nie odkleją się, lekko zasłaniają widok.

   20 grudnia 2013 at 16:49 Odpowiedz
 • Paulina

  W tym okienku dość dobrze widać, dziecku zawsze coś tam wpadnie w oko, nawet rozmazane.. Na pewno jak się patrzy od zewnętrznej strony to dziecko widać…

  21 stycznia 2014 at 00:41 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Z pewnością lepiej mieć taką opcję i móc decydować czy dziecko może podziwiać świat czy nie 🙂 testując wózek pokusiłam się włożyć głowę do środka, aby zobaczyć co tam widzi nasze maleństwo 🙂 więc pewnie będą się cieszyć 😉

   22 stycznia 2014 at 09:47 Odpowiedz
 • Anna

  Karolina, bardzo fajny artykuł. Kupiłam wózek Tako City Move i jestem strasznie zadowolona.

  25 marca 2014 at 23:11 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   cieszę się bardzo 🙂 oby służył długo 🙂 a później zapraszam na stronę aby wybrać lekką spacerówkę. Pozdrawiam

   26 marca 2014 at 09:55 Odpowiedz
 • klaudia

  Da radę kupić sam stelaż ?

  15 czerwca 2015 at 19:45 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   wątpię, ale ja bym próbowała napisać bezpośrednio do producenta, czasami firmy robią wyjątki 🙂

   15 czerwca 2015 at 21:40 Odpowiedz

Opublikuj komentarz