Góra

ABC design Salsa 4

ABC design Salsa 4

GONDOLA

Spód gondoli ABC design Salsa 4 wykonany jest z białego plastiku, na którym montuje się bardzo gruby 5 centymetrowy materacyk, grubość materacyka zmniejsza się w kierunku nóg dziecka. Wnętrze gondoli jest w kolorze ciemno szarym. Bok gondoli nie jest usztywniony, materiał należy naciągnąć do wewnątrz. W celu zabezpieczenia przed zsunięciem materiału, od wewnętrznej strony wszyte są rzepy oraz zamki błyskawiczne, które znajdują się na środku gondoli.

Gondola składa się do mniejszych rozmiarów, mechanizm składający jest bardzo prosty, polega na pociągnięciu dwóch prętów do środka przy użyciu czarnego paska, wówczas gondola zmniejsza się o połowę.

Gondola nie posiada schowków, wszystkie elementy gondoli można wyciągnąć, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości.

Gondola nie jest sztywno osadzona na stelażu, przez co dziecko nie odczuwa wstrząsów przy twardej nawierzchni.

Oparcie w gondoli

Dziecko w gondoli będzie mogło jeździć wyłącznie w pozycji leżące ze względu na brak możliwości regulowania oparcia.

BUDKA GONDOLI

Regulacja budki polega na wciśnięciu jednocześnie dwóch czarnych mechanizmów, które znajdują się po obu stronach budki. Budkę reguluje się cicho, na końcu słychać delikatne kliknięcie, które wskazuje, że budka została prawidłowo rozłożona. Budkę można dodatkowo wydłużyć poprzez odpięcie zamka błyskawicznego. Dostępne są trzy pozycje, jednak pomiędzy wyczuwalnym przeskokiem ustawienia budki można ją dowolnie ustawić, budka nie opada, daje to możliwość ustawienia jej w wielu pozycjach. Przy wydłużeniu budki do dyspozycji mamy cztery ustawienia. Budka posiada okienko, które znajduje się w cześć wydłużonej, wykonane z siatki, które można zasłonić dodatkowym materiałem (bez zapięcia). Budka wyposażona jest w filtr UPV 50+.

Osłonka na nóżki w gondoli montowana jest poprzez naciągnięcie na krawędź gondoli oraz dodatkowo zapinana jest na zatrzaski – od strony rodziców oraz po boku.

Gondola posiada uchwyt do przenoszenia, który wykonany jest z eko-skóry.

ŚCIĄGANIE GONDOLI

W celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy wcisnąć mechanizm znajdujący się po bokach stelaża (szare przyciski), a następnie unieść gondolę do góry. Nałożenie gondoli na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć gondolę na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

Adaptery

Adaptery do gondoli montuje się w szybki sposób, można je zostawić na stałe, aby czynności nie powtarzać za każdym razem przy nakładaniu na stelaż. Wyciąganie adapterów polega na wciśnięciu mechanizmu od spodu gondoli.

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka ABC design Salsa 4 wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na trzech wysokościach, regulować je można również na długość za pomocą klipsów. Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane.

Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu przycisku z logo firmy ABC DESIGN, znajdującego się na środku mechanizmu.

OPARCIE

Oparcie typu kubełkowe, można ustawić w 3 pozycjach (siedzącej, półleżącej, leżącej). Oparcie w spacerówce ABC design Salsa 4 reguluje się za pomocą mechanizmu, który znajduje się z z boku oparcia, w jego środkowej części. Mechanizm z oznaczeniem 1/2/3 należy wcisnąć, a następnie ustawić oparcie w wybranej pozycji. Regulacja oparcia jest cicha, słychać jedynie delikatne klikniecie, które wskazują o prawidłowym ustawieniu siedziska. Regulacja wymaga użycia dwóch rąk. Oparcie jest usztywnione i wykonane z grubego materiału co stabilizuje plecy dziecka. Oparcie oraz podnóżek umiejscowione są na aluminiowym stelażu, który tworzy ramę dla całej tapicerki.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce ABC design Salsa 4 można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy. W obu ustawieniach można rozłożyć siedzisko do pozycji leżącej. W celu zmiany kierunku jazdy należy wcisnąć jednocześnie przyciski znajdujące się po obu stronach wózka, następnie podnieść siedzisko do góry. Zakładanie siedziska na stelaż nie wymaga użycia mechanizmu.
Wózek można złożyć wraz z siedziskiem ustawionym tyłem i przodem do kierunku jazdy, jednak wyłącznie w ustawieniu przodem do kierunku jazdy można złożyć wózek do mniejszych rozmiarów.

PODNÓŻEK

W wózku ABC design Salsa 4 do dyspozycji mamy dwa podnóżki, pierwszy wykonany z tego samego materiału co cała tapicerka, na końcu zakończone skórą, przeznaczony dla mniejszych dzieci. Podnóżek zakończony jest metalową ramą, można go regulować za pomocą dwóch czarnych przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie. Przyciski należy wcisnąć jednocześnie aby zmienić ustawienie podnóżka, do dyspozycji mamy trzy ustawienia. Przy podnoszeniu podnóżka słychać delikatne kliknięcia.
Drugi przeznaczony jest dla nieco większych dzieci – wyłącznie w opcji ustawienia siedziska przodem do kierunku jazdy, nie jest on regulowany. Podnóżek ten jest elementem aluminiowej ramy, zakończony wyprofilowanym plastikiem, który znajduje się nad przednimi kołami.

BUDKA

Budkę w wózku ABC design Salsa 4 można regulować jedną ręką, do dyspozycji mamy trzy ustawienia, po wydłużeniu budki cztery. Podczas regulacji budki słychać delikatne kliknięcie. Budka wyposażona jest w okienko wykonane z siatki, do którego dostęp mamy wyłącznie po rozpięciu zamka błyskawicznego.

SCHOWEK

Wózek ABC design Salsa 4 nie posiada schowka, jedynym miejscem do przechowywania jest kosz, w którym dodatkowo na dnie jest wszyta niewielka kieszonka.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z eko-skóry. Można go odpiąć z obu stron lub wyciągnąć całkowicie za pomocą czarnych przycisków znajdujących się od zewnętrznej strony, które należy wcisnąć z jednoczesnym pociągnięcie pałąka. Pałąk można wygodnie odchylić, aby włożyć dziecko.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek ABC design Salsa 4 wyposażony jest w cztery, piankowe koła. Przednie – mniejsze, obrotowe z możliwością zablokowania i wyjmowania.

W celu wyciągnięcia przedniego koła należy wcisnąć czarny przycisk znajdujący się z boku mechanizmu do obrotowych kół- od zewnętrznej strony.

Mechanizm do obrotowych kół znajduje się nad kołem, w calu zablokowania należy ustawić koło zgodnie z kierunkiem jazdy, a następnie wcisnąć mechanizm w dół.

Koła tylne również posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy złożeniu. W celu wyciągnięcia należy wcisnąć czarny przycisk znajdujący się od wewnętrznej strony koła, następnie ściągnąć koło.

HAMULEC

Hamulec znajduje się obok prawego koła, między kołami nie ma łącznika, co daje duży komfort przy prowadzeniu wózka (nie uderza się nogami o stelaż, szczególnie istotny element dla wysokich osób. Aby zablokować wózek wystarczy dźwignię nacisnąć butem (w kierunku do dołu), aby zwolnić blokadę należy dźwignię podciągnąć butem do góry. Regulacja bardzo cicha.

KOSZ

Największy atut tego wózka – kosz, który jest “ogromny”. Dostęp do niego jest nawet przy rozłożonym oparciu. Spód kosza wykonany jest z materiału, który usztywniony jest deską. Na dnie jest niewielka kieszonka. Boki wykonane są z siatki. Dostęp do kosza jest od strony przednich oraz tylnych kół. Kosz można ustawić na dwóch wysokościach.

Rączka

Rączka pełna, wykonana z eko-skóry. Rączkę reguluje się teleskopowo za pomocą czarnego przycisku umieszczonego na środku rączki.

Wózek przeznaczony jest od urodzenia (z gondolą) do 25 kg. Maksymalna waga dziecka w gondoli 9 kg.

TAPICERKA

Wózek łatwo utrzymać w czystości, ponieważ całą tapicerkę można zdjąć do prania, montowana jest do stelaża na rzepy oraz zatrzaski, od spodu, pod siedziskiem montowana jest na klamrę i rzepy.

AKCESORIA

Do testowania wózka ABC design Salsa 4 otrzymałam adaptery do gondoli, adaptery do fotelika samochodowego, folię przeciwdeszczową, moskitierę, osłonkę na nóżki do gondoli i spacerówki, torbę z przewijakiem.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek ABC design Salsa 4 z 2018 roku, kolor PIANO rama w kolorze srebrnym, siedzisko w kolorze czarnym – ze względu na splot nici jasnych i ciemnych, na żywo przypomina bardziej ciemno szary kolor. Spacerówkę ABC design Salsa 4 można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie – link

CENA

Wózek ABC design Salsa 4 można kupić w przedziale cenowym do 2500 zł

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

Składanie wózka wykonuje się przy pomocy dwóch rąk. Należy wcisnąć dwa czarne przyciski (jednocześnie) znajdujące się w górnej części aluminiowej ramy wózka, a następnie przesunąć je w kierunku do góry i docisnąć ramę do dołu.

Rozłożenie wózka: odblokować czarny mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka (znajduje się po lewej stronie), następnie pociągnąć za rączkę w kierunku do góry tak, aby pojawiło się kliknięcie, które wskazuje, że wózek jest prawidłowo rozłożony.

Fotelik

Wózek ABC design Salsa 4 jest kompatybilny z fotelikami:
ABC Design Hazel
ABC Design Doozy
Cybex Aton, Aton M, Aton 5, Aton Q, Aton Q Plus, Aton Q i-size, Cloud Q, Cloud Q Plus
kiddy Evolution pro, Evolution pro 2, Evolunafix
Maxi Cosi Citi, CabrioFix, Pebble, Pebble Plus

DANE TECHNICZNE

(pomiar własny)

Gondola:
długość 77 cm, szerokość 34 cm, wysokość 16 cm (główka) 17 cm (środek) 19 cm (nóżki) – pomiar od materaca do krawędzi gondoli

Spacerówka:
szerokość oparcia 27 cm (środek), 29 cm (pomiar zewnętrzny)
wysokość oparcia 53 cm,
wysokość od siedziska do budki 60 cm,
głębokość siedziska 22 cm
szerokość siedziska 27 cm (plecy) 30 cm (środek) 32 cm (kolana)
szerokość podnóżka od 32 cm do 18 cm
długość podnóżka 24 cm

wysokość rączki 99 cm (najniższy punkt), 102 cm, 105 cm, 108 cm (najwyższy punkt)
szerokość rączki 47 cm,

koła przednie średnica 20 cm, tylne średnica 28 cm,
kosz 66 cm długość górna cześć, dolna 27 cm, szerokość 34 cm
waga:
stelaż 8,6 kg
gondola 4,9 kg
siedzisko spacerówki 3,2 kg
stelaż + sztywna gondola 13,5 kg
stelaż + siedzisko spacerówki 11,8 kg

wymiary pudła: 55cm x 37cm x 89cm

Karolina
Karolina
2 komentarze
 • Wera

  Bardzo pomocny artykuł, bo przymierzałam się do zakupu tego wózku 🙂 Teraz już nie mam do niego żadnych pytać 🙂 Salsa będzie moja, a właściwie córeczki 😛

  4 stycznia 2019 at 21:20 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Wera…dziękuję, miło to czytać 🙂

   5 stycznia 2019 at 19:05 Odpowiedz

Opublikuj komentarz