Góra

XLander XFly

XLander XFly

X-Fly to nowa propozycja od marki X lander. Polski producent, który wyróżnia się nowoczesnym designem oraz dbaniem o szczegóły…
X-Fly jest wózkiem kompaktowym, ale największy plus otrzymał za łatwość podbijania…

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Xlander X-Fly wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można regulować na dwa sposoby (trzy przecięcia w tapicerce – wysokość, oraz regulacja tradycyjna za pomocą klipsów – długość).
Zapinanie pasów polega na złączeniu dwóch plastikowych elementów, które należy wcisnąć do mechanizmy tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu czerwonego guzika, umiejscowionego na środku mechanizu. Pasy można rozpiąć jedną ręką.
Osłonki na pasy wykonane są z materiału, nie ma możliwości ich rozpięcia, aby je ściągnąć należy zsunąć je z pasów.
Przekładanie pasów na inną wysokość polega na wyciągnięciu klamry przez przecięcie tapicerki i przeciągnięciu przez inny otwór w oparciu.

OPARCIE

Oparcie można ustawić w wielu pozycjach, dzięki regulacji za pomocą paska, który ustawia oparcie na dowolnej wysokości. Podnoszenie oparcia wymaga użycia dwóch rąk – pasek należy naciągnąć za otwór, który znajdują się na końcu grubszego paska, jednocześnie popychając oparcie do góry.
W celu obniżenia oparcia można ścisnąć mechanizm i zsunąć go w dół (czynność tę można wykonać jedną ręką) lub pociągnąć za chudszy pasek, ciągnąc go w kierunku podłogi. Regulacja oparcia jest cicha, jednak słychać delikatnie przeciągnięcie plastikowego mechanizmu po pasku. Oparcie jest usztywnione i wykonane z deski obszytej materiałem, co stabilizuje plecy dziecka. Wózek rozkłada się prawie do pozycji leżącej.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce XLander X-Fly można ustawić jedynie przodem do kierunku jazdy.

PODNÓŻEK

Podnóżek obniża się za pomocą dwóch przycisków, znajdujących się po zewnętrznej stronie, dostępne są trzy pozycje. Podnoszenie podnóżka jest możliwe jedną ręką (nie trzeba używać przycisków), przy podnoszeniu wydaje charakterystyczne kliknięcia, które wskazują, że podnóżek przyjął odpowiednią pozycję. Podnóżek wykonany jest z tego samego materiału co cała tapicerka wózka.
Wózek wyposażony jest dodatkowo w podnóżek dla starszego dziecka, wykonany z plastiku, który znajduje się między przednimi kołami. Podnóżek posiada trzy plastikowe wybrzuszenia antypoślizgowe.

BUDKA

Budkę reguluje się jedną ręką, dobrze chroni przed słońcem. W wózku Xlander X-Fly posiadamy możliwość wydłużenia budki za pomocą zamka błyskawicznego, który umiejscowiony jest w środkowej części budki. Przy maksymalnym rozłożeniu budkę można ustawić w trzech pozycjach.
Budka jest usztywniona w pięciu miejscach, na końcu zakończona daszkiem, który jest elastyczny. Podczas regulacji słychać delikatne kliknięcia.
Budka wyposażona jest w okienko wykonane z siatki, które umiejscowione jest od strony rodziców. Okienko otwierane jest z dwóch stron za pomocą zamka błyskawicznego.

SCHOWEK

Wózek Xlander X-Fly nie posiada schowka, jedynym miejscem do przechowywania jest kosz.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Wózek Xlander X-Flay nie jest wyposażony w pałąk bezpieczeństwa.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek posiada cztery koła wykonane z pianki. Przednie koła obrotowe, z możliwością zablokowania. Mechanizm do blokowania koła znajduje się nad przednimi kołami, aby zablokować koła, należy mechanizm skierować do dołu, aby odblokować mechanizm należy skierować go do góry.

HAMULEC

Hamulec w wózku Xlander X-Fly znajduje się między tylnymi kołami, nie niszczy obuwia, aby zablokować wózek wystarczy dźwignię skierować w dół.

KOSZ

Wózek wyposażony jest w kosz, do którego dostęp jest z każdej strony. Spód kosza wykonany jest z elastycznego materiału, boki z siatki. Spód kosza jest miękki, na środku usztywniony niewielka deseczką. Kosz można w łatwy i szybki sposób ściągnąć za pomocą zatrzasków oraz plastikowych elementów. W celu ich zamontowania należy wcisnąć plastikowe haczyki w płozy, które umiejscowione są przy przednich kołach.

RĄCZKA

Rączka do prowadzenia pełna, bez możliwości regulacji. W całości wykonana z eco-skóry, w kolorze czarnym.

WAGA DZIECKA

Wózek przeznaczony jest dla dzieci od 6 miesiąca życia do 15 kg,

TAPICERKA

Wózek łatwo utrzymać w czystości, ponieważ całą tapicerkę można zdjąć do prania, montowana jest do stelaża za pomocą zatrzasków.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Xlander X-Fly, kolor Evening Grey. Rama w kolorze srebrnym. Wózek Xlander X-Fly można kupić w trzech wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie https://x-lander.com/wozki/x-fly/

AKCESORIA

Do testowania wózka Xlander X-Fly w zestawie otrzymujemy moskitierę, pasek na ramię oraz torba podróżna na wózek.
Wózek wyposażony jest w elementy odblaskowe.

Dodatkowo, jest możliwość dokupienia folii przeciwdeszczowej oraz torby.

CENA

Wózek Xlander X-Fly można kupić w przedziale cenowym do 1000 zł (999zł)

AMORTYZACJA

Amortyzacja w wózku Xlander X-Fly jest bardzo wyczuwalna, pomimo iż jest to mały wózek, jet bardzo komfortowy przy podbijaniu.

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

SKŁADANIE WÓZKA

W celu złożenia wózka należy
1. Złóż budkę.
2. Przesunąć do siebie mechanizm, który znajduje się od spodu podnóżka, w jego środkowej części.
3. Unieść podnóżek do góry tak, aby całe siedzisko zapadło się do dół,
4. Maksymalnie dociśnij podnóżek do oparcia
5. Podciągnij dwa czarne mechanizmy (jednocześnie) znajdujące się w górnej części aluminiowej ramy wózka, a następnie popchaj rączkę do przodu.
6. Ramę w miejscu zgięcia skierować w dół w kierunku tylnych kół.
7. Dociśnij ramę do momentu, aż zablokuje się mechanizm chroniący przed samoistnym rozłożeniem się wózka.

ROZKŁADANIE WÓZKA

1. Odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożęniem się wózka, który umiejscowiony jest z lewej strony ramy – w kolorze czerwonym.
2. Energicznie pociągnij za rączkę do prowadzenia tak, aby wózek całkowicie się rozłożył, aż do pojawienia się kliknięcia.

DANE TECHNICZNE : (POMIAR WŁASNY)

Spacerówka: szerokość oparcia 31 cm
wysokość oparcia 48 cm,
wysokość od siedziska do budki 70 cm,
głębokość siedziska 20 cm,
podnóżek: długość 17 cm, szerokość 31 cm (kolana) 26 cm (stopy)
wysokość rączki 100 cm
wózek złożony: długość 50 cm, wysokość z kołami 30 cm, szerokość 45 cm.
wózek rozłożony długość 120 cm od plastikowego podnóżka do rączki, szerokość 41 cm (okolica budki) 36 cm (oparcie z ramą), 45 cm (tylne koła)
koła przednie średnica 13 cm , tylne średnica 14 cm,
waga: 6,8 kg stelaż+tapicerka
wielkość pudła 46 cm x 31 cm x 53cm

FILM

Karolina
Karolina
6 komentarzy
 • Karolina Piętka

  Mam ten model już długi czas, pół świata ze mną przeleciał i nic się z nim nie dzieje. naprawdę przemyślany wózek , fajnie się składa i można wygodnie przenosić jak torbę 🙂 polecam każdemu kto się zastanawia nad zakupem wózka w podróże, chociaż na codzień po mieście też się super sprawuje

  1 kwietnia 2020 at 16:29 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Dziękuję za opinię, super o to chodzi w tym portalu 🙂 żeby każda niezdecydowana mama miała możliwość rozwiania swoich wątpliwości 🙂 dziękuje :*

   1 kwietnia 2020 at 16:59 Odpowiedz
 • Weronika Bednarska

  Wózek jest rewelacyjny. Oglądałam wiele wózków małych po złożeniu i zawsze ten sam problem, albo brak amortyzacji, albo pozycji leżącej… Aż natrafiłam na model X-fly. Ma rewelacyjną amortyzację, jest rozkładany do pozycji leżącej , przedłużaną budkę i składa się do rozmiaru walizeczki. Chyba najlepszy wózek “tego typu” na rynku 🙂

  2 kwietnia 2020 at 13:26 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Dziękuję za opinię 🙂

   2 kwietnia 2020 at 13:41 Odpowiedz
 • Marlena Kopyto

  Dzień dobry, zastanawiam się nad zakupem tego modelu, aczkolwiek niedługo podobno ma się pojawić nowa wersja z pałąkiem, Warto zaczekać ? nie ukrywam że trochę mi go brakuje w tym wózku 🙂

  26 lutego 2021 at 16:49 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   wysłałam do Pani maila 🙂

   26 lutego 2021 at 20:39 Odpowiedz

Opublikuj komentarz