Góra

Baby Design Lupo Comfort

Baby Design Lupo Comfort

Gondola

Spód gondoli wózka Lupo Comfort wykonany jest z drewnianej płyty o grubości 1 cm, na której montuje się poprzez wywinięcie na krawędzi gondoli, osłonkę z miękkiego materiału. W celu zabezpieczenia przed zsunięciem po bokach wszyte są rzepy. Na osłonkę umieszczony jest materacyk w kolorze białym, wykonany z gąbki obszytej materiałem. Wszystkie elementy gondoli można wyciągnąć, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości.
Gondola składa się do mniejszych rozmiarów, mechanizm składający jest bardzo prosty, polega na pociągnięciu dwóch prętów do środka przy użyciu czarnego paska, wówczas gondola zmniejsza się o połowę.

Regulacja oparcia

W celu podniesienia oparcia należy pociągnąć w kierunku do góry czarny pasek. Opuszczenie oparcia polega na pociągnięciu szarego paska, a następnie skierowaniu oparcia do dołu.
Od spodu gondola posiada cztery nóżki, dzięki którym gondolę można położyć wszędzie, nie obawiając się, że czymś ją pobrudzimy.
Gondola nie posiada schowków.

Budka w gondoli

Budka składa się cicho, poprzez naciśnięcie dwóch mechanizmów znajdujących się od wewnętrznej strony, wymaga to użycia jednocześnie dwóch rąk. Budkę można ustawić w kilku pozycjach, posiada bardzo duże okienko wentylacyjne wykonane z drobnej siatki, które zapinane jest na zamek błyskawiczny. Budka wyposażona jest w dodatkowy daszek, który jest elastyczny, wykonany z materiału – można go schować lub zostawić na stałe.
Budka wyposażona jest w pałąk do przenoszenia gondoli, który znajduje się w górnej części budki. Pałąk wykonany jest ze stali pokrytej czarną pianką.

Osłonka na nóżki

Osłonka na nóżki w gondoli montowana jest poprzez naciągnięcie na krawędź gondoli oraz dodatkowo zapinana na dwa zatrzaski znajdujące się w górnej części (zapinane do budki). Dodatkowo osłonka na nóżki posiada kieszonkę zamykana na zamek błyskawiczny (po lewej stronie).

Ściąganie gondoli

W celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy ścisnąć mechanizm znajdujący się w górnej części gondoli (od spodu), a następnie unieść gondolę do góry. Nałożenie gondoli na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć gondolę na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

Spacerówka

Pasy bezpieczeństwa

Spacerówka Lupo Comfort posiada 5 punktowe pasy, które można ustawić na dwóch wysokościach, regulować je można również na długość za pomocą klipsów.  Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się po wciśnięciu dwóch przycisków (góra/dół). Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane. W celu ich zdjęcia należy je zsunąć.

Oparcie

Oparcie można ustawić w trzech pozycjach, dzięki regulacji za pomocą metalowego uchwytu znajdującego się w górnej części oparcia. Podnoszenie oparcia nie wymaga użycia dwóch rąk – wystarczy pchnąć ręką do góry. W celu obniżenia oparcia należy przytrzymać metalowy uchwyt do góry, a następnie obniżyć oparcie w dół. Regulacja oparcia jest cicha. Oparcie jest usztywnione i wykonane z grubego materiału, co stabilizuje plecy dziecka.

Siedzisko

Siedzisko w spacerówce Lupo Comfort można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy wypiąć całe siedzisko wciskając dwa elementy umiejscowione z boku siedziska. Wózek wielofunkcyjny Lupo Comfort wyposażony jest w dwustronną wkładkę dostosowaną do letnich i zimowych temperatur, która wykonana jest z gąbki obszytej materiałem).

Podnóżek

W wózku Lupo Comfort podnóżek wykonany jest z tego samego materiału co cała tapicerka, przeznaczony dla mniejszych dzieci, jego regulacja polega na wciśnięciu dwóch szarych przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie. Przyciski należy wcisnąć jednocześnie aby zmienić ustawienie podnóżka. Do dyspozycji mamy kilka pozycji. Podnoszenie podnóżka można wykonać jedną ręką, nie należy ponownie wciskać szarych przycisków. Obniżanie podnóżka jest ciche, przy podnoszeniu słychać wyraźne kliknięcia.
Podnóżek, ten łatwo utrzymać w czystości, ponieważ wypychając go usuwamy np. piasek, który się na nim zgromadził.

Budka

Budkę w wózku wielofunkcyjnym Lupo Comfort regulujemy jedną ręką, można ją wydłużyć poprzez rozpięcie zamkiem błyskawicznym. Budkę reguluje się w miarę cicho (słychać delikatne kliknięcie), dostępne są 3 pozycje. Budka posiada okienko, które znajduje się w środkowej części, wykonane jest z siatki i folii (od góry), które można zasłonić poprzez zamknięcie jej zintegrowaną częścią materiałową (dodatkowo wbudowany jest magnes). Budka posiada dodatkowy daszek, który jest elastyczny – można go schować.

Schowek

Wózek wyposażony jest w schowek wykonany z materiału tego samego co cała tapicerka, który umiejscowiony jest na tyle budki. Schowek jest zamykany na zamek błyskawiczny, nie posiada przegródek na drobne rzeczy. Wózek posiada dodatkowy schowek wykonany z siatki, który znajduje się na tyle oparcia.

Pałąk bezpieczeństwa

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z plastiku oraz gąbki obszytej materiałem, który można zdjąć (zamek błyskawiczny). Pałąk bezpieczeństwa w spacerówce Lupo Comfort można odpiąć z obu strony, korzystając z przycisku umiejscowionego od dołu  lub wyciągnąć pałąk całkowicie.

Podstawa wózka

Koła

Wózek wyposażony jest w cztery, pompowane koła. Przednie koła są obrotowe z możliwością zablokowania (mechanizm znajduje się nad przednimi kołami, należy go wcisnąć). Przednie koła posiadają plastikowe błotniki w kolorze czarnym.

Ściąganie kół przednich

W celu zdjęcia koła należy wcisnąć szary przycisk znajdujący się nad kołem od wewnętrznej strony, a następnie zdjąć koło.

Ściąganie kół tylnych

Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu. W celu wyciągnięcia należy wcisnąć srebrny guzik, który znajduje się na środku koła, a następnie pociągnąć za koło. Zakładanie kół polega na wciśnięciu bolca do mechanizmu, aż pojawi się kliknięcie.

Hamulec

Hamulec w wózku Lupo Comfort znajduje się na środku, między tylnymi kołami. W celu zablokowania kół wystarczy dźwignię skierować w dół, aby zwolnić blokadę należy skierować ją do góry.

Kosz

Wózek wyposażony jest w kosz, do którego jest dobry dostęp zarówno od strony rodzica jak i z boku. Kosz wykonany jest z siatki, można go zamknąć za pomocą zamka błyskawicznego (zamykana górna część kosza wykonana jest również z siatki). Spód kosza jest usztywniony dwiema deseczkami.

Rączka

Rączka pełna, wykonana z eco-skóry, posiada możliwość regulacji wysokości za pomocą dwóch przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie ramy, dostępnych jest trzynaście pozycji.

Wózek przeznaczony jest dla dzieci 0 kg – 15 kg.

Tapicerka

Wózek łatwo utrzymać w czystości, ponieważ całą tapicerkę można zdjąć do prania, montowana jest do stelaża na zatrzaski oraz od spodu na pasek zapinany metalową klamrą.

Akcesoria

Do testowania wózka Lupo Comfort otrzymałam dwie osłonki na nóżki (gondola/spacerówka), wkładkę na siedzisko dla mniejszych dzieci (do spacerówki), torbę, dwie folie przeciwdeszczowe (gondola/spacerówka), pompka do kół.

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek Lupo Comfort, kolor 09 – beżowy, kosz w kolorze czarnym. Rama aluminiowa, w kolorze srebrnym. Spacerówkę można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie: http://megaurwis.pl/lupo-comfort-2015-c1092.html

Gwarancja

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego)

Cena

Wózek można kupić w przedziale cenowym do 1500 zł.

Składanie i rozkładanie stelaża

Wykonuje się przy pomocy dwóch rąk. Należy wcisnąć dwa szare przyciski (jednocześnie) znajdujące się w górnej części aluminiowej ramy wózka, a następnie przesunąć je w kierunku do góry i docisnąć ramę do dołu.
Rozłożenie wózka: odblokować szary mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka (znajduje się po prawej stronie) i pociągnąć za rączkę w kierunku do góry tak aby pojawiło się kliknięcie, które wskazuje, że wózek jest prawidłowo rozłożony.

Dane techniczne:

(pomiar własny)

Gondola:

długość 78 cm, szerokość 38 cm, wysokość 20 cm (od materaca do krawędzi gondoli)

Spacerówka:

szerokość oparcia 31 cm,
wysokość oparcia 50 cm,
wysokość od siedziska do budki 60 cm,
głębokość siedziska wraz z podnóżkiem 47 cm,
podnóżek z materiału antypoślizgowego długość 20 cm, szerokość 30 cm
wysokość rączki 114 cm (najwyższy punkt), szerokość rączki 48 cm,
wózek złożony: długość (wraz z rączką) 85 cm, wysokość z kołami 58 cm, szerokość 48cm (rączki), 48cm (środek), 60 cm (tylne koła)
rozłożony 124 długość, szerokość 48 cm (oparcie), 60 cm (tylne koła)
koła przednie średnica 25 cm, tylne średnica 31 cm,
Waga Lupo Comfort:
waga stelaża z kołami: 9,5 kg
waga gondoli: 3,9 kg + stelaż= 13,4 kg
waga wersji spacerowej: 14,8 kg

Karolina
Karolina
3 komentarze
 • Magda

  Kupiliśmy w marcu br. BD Lupo Comfort. Jest naprawdę rewelacyjny. Odpowiednia wysokość gondoli (niektóre drogie wózki mają bardzo nisko usadowione gondole), intuicyjnie się obsługuje. Zamykany kosz to wspaniały pomysł. Nic się do tej pory nie wydarzyło. Świetnie się go składa i bez problemu można go schować w bagażniku – a na dłuższy wyjazd nawet gondolę można na płasko złożyć. Gondola jest obszerna i wygodna dla dziecka. Co prawda otrzymaliśmy folię p/deszczową, ale ani razu jej nie użyliśmy, ponieważ materiał pokrycia gondoli oraz na budzie jest nieprzemakalny i spokojnie można przetrwać ulewę. Niedługo przesiądziemy się do spacerówki i mam nadzieję, że swoje zdanie podtrzymam. Pozdrawiam 🙂

  29 sierpnia 2014 at 20:46 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Dziękuję za opinię 🙂

   30 sierpnia 2014 at 16:14 Odpowiedz
 • Sylwia

  Witam,
  Zastanawiamy się nad kupnem tego wózka. Nasza Córcia ma przyjść na świat w grudniu. Magda, czy możemy poznać Twoją opinię po użytkowaniu spacerówki?

  28 września 2014 at 23:14 Odpowiedz

Opublikuj komentarz