Góra

Baby Jogger City Mini

Baby Jogger City Mini

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Baby Jogger City Mini wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na czterech wysokościach, dodatkowo pasy można regulować na długość za pomocą klipsów.
Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie.
Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu czarnego okrągłego przycisku z napisem “press” znajdującego się na środku mechanizmu.
Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane. W celu ich zdjęcia należy wyciągnąć pas bezpieczeństwa z plastikowego mechanizmu do regulacji długości, następnie zsunąć w kierunku do dołu.

OPARCIE

Oparcie można ustawić w wielu pozycjach, dzięki regulacji za pomocą paska, który ustawia oparcie na dowolnej wysokości. Podnoszenie oparcia wymaga użycia dwóch rąk – pasek należy naciągnąć za dwa kółeczka, które znajdują się na końcu paska, jednocześnie popychając oparcie ku górze. W celu obniżenia oparcia należy ścisnąć mechanizm (w kierunku do środka) i zsunąć go w dół (czynność tą można wykonać jedną ręką). Regulacja oparcia jest cicha, jednak słychać delikatnie przeciągnięcie plastikowego mechanizmu po pasku. Oparcie jest usztywnione i wykonane z grubego materiału, co stabilizuje plecy dziecka. Wózek posiada możliwość rozłożenia oparcia całkowicie do pozycji leżącej.

PODNÓŻEK

W wózku Baby Jogger City Mini do dyspozycji mamy jeden podnóżek, wykonany z tego samego materiału co cała tapicerka, bez możliwości regulacji.
Podnóżek ma możliwości wypchnięcia materiału, co pozwala na usunięcie z niego piasku lub innych zabrudzeń.

BUDKA

Budkę można regulować jedną ręką, w związku z tym, iż nie ma ograniczeń, można ją ustawić w dowolnej pozycji. Budka jest w miarę cicha (słychać delikatne kliknięcie). Dobrze chroni przed słońcem. Wyposażona w dwa okienka wykonane z folii, zamykane na rzep. Dodatkowo spacerówka Baby Jogger City Mini posiada drugie duże okienko wykonane z siatki, które jest dostępne po rozłożeniu oparcia. Okienko można przykryć materiałem, który chroni główkę dziecka przed wiatrem czy słońcem, a w cieplejsze dni zapewni dodatkową wentylację. W celu odsłonięcia okienka, materiał należy zrulować i umieścić pod schowkiem (okolice rączki do prowadzenia).

SCHOWEK

Wózek wyposażony jest w duży schowek wykonany z siatki, który umiejscowiony jest na tyle oparcia, schowek zakończony jest gumką, nie posiada przegródek na drobne rzeczy.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

W zestawie nie otrzymałam pałąka. Poniżej mechanizmu do montażu budki znajdują się dwa zaślepione otwory, do których można doczepić pałąk bezpieczeństwa.

PODSTAWA WÓZKA

Koła

Wózek posiada trzy koła, wszystkie tej samej wielkości, opony wykonane są z opatentowanej pianki. Przednie koło obrotowe, podwójne z możliwością zablokowania i zdejmowania. Mechanizm do blokowania koła znajduje się w wygodnym miejscu, nad górną krawędzią koła.

Mechanizm do zdejmowania koła znajduje się poniżej mechanizmu do blokowania.
Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu – czarny guzik przy tylnych kołach.

Hamulec

Hamulec w wózku baby jogger city mini znajduje się po środku, między tylnymi kołami. W celu zablokowania wózka wystarczy dolną część czerwonej dźwigni skierować w dół, aby zwolnić blokadę należy tę samą dźwignię – od spodu skierować do góry.

Kosz

Wózek wyposażony jest w kosz, do którego zawsze jest dobry dostęp, nawet przy rozłożonym oparciu. Kosz wykonany jest z elastycznego materiału, dostęp do niego mamy zarówno od strony rodzica jak i z boku. Spód kosza jest miękki.

Rączka

Rączka pełna, wykonana z gumy. Brak możliwości regulacji rączki.


Wózek przeznaczony jest dla dzieci 0kg – 15 kg.

Tapicerka

Wózek łatwo utrzymać w czystości, ponieważ całą tapicerkę można zdjąć do prania, montowana jest do stelaża na zatrzaski.

<h3Akcesoria

Do testowania wózka Baby Jogger City Mini nie otrzymałam akcesoriów

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek Baby Jogger City Mini z 2015 roku, kolor green/gray. Rama aluminiowa, w kolorze srebrnym/czarnym. Spacerówkę Baby Jogger City Mini można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie: http://megaurwis.pl/city-mini-single-c294.html

Gwarancja

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego)

Cena

Wózek Baby Jogger City Mini można kupić w przedziale cenowym do 1349 zł.

Składanie i rozkładanie stelaża

Wózek Baby Jogger City Mini posiada unikatowy funkcjonalny system składania. Składanie wózka jest bardzo łatwe, można to wykonać jedną ręką, za pomocą materiałowej rączki, która znajduje się na siedzisku. Wystarczy energicznie pociągnąć za rączkę do góry, aż wózek się złoży i zablokować przed samoistnym rozłożeniem się wózka.
Rozłożenie wózka: odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka i pociągnąć za rączkę do góry, tak aby pojawiło się kliknięcie, które wskazuje, że wózek jest prawidłowo rozłożony.

Dane techniczne : (pomiar własny)

Spacerówka: szerokość oparcia 32 cm,
wysokość oparcia 50 cm,
wysokość od siedziska do budki 58 cm,
głębokość siedziska  25 cm,
wysokość rączki 108 cm (najwyższy punkt),
długość/szerokość rączki 38cm,
wózek złożony: długość 83 cm, wysokość z kołami 23 cm, szerokość 62cm (przy załozonych kołach), 52cm (bez kół),
rozłożony 128 długość, szerokość 45 cm (oparcie), 62cm (tylne koła)
koło przednie średnica 20cm , tylne średnica 20 cm,
waga: stelaż z tapicerką 9,5 kg

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz