Góra

Baby Jogger City Tour Lux Foldable Pram

Baby Jogger City Tour Lux Foldable Pram

GONDOLA

Spód gondoli Baby Jogger City Tour Lux wykonany jest z plastiku, na którym montuje się osłonkę w kolorze jasno szarym, zakończoną rzepami. Materacyk o grubości 2 cm wykonany jest z gąbki obszytej jasno szarym materiałem, materacyk można złożyć na pół. Boki gondoli nie są usztywnione.

BUDKA GONDOLI

Regulacja budki polega na wciśnięciu jednocześnie dwóch szarych mechanizmów, które znajdują się po obu stronach budki. Budkę reguluje się cicho, na końcu słychać delikatne kliknięcie, które wskazuje, że budka została prawidłowo rozłożona. Budki nie można dodatkowo wydłużyć. Dostępne są dwie pozycje – pionowa/pozioma.

Budka posiada uchwyt w górnej części, który ułatwia przenoszenie gondoli.
Baby Jogger City Tour Lux Foldable Pram nie posiada okienka w gondoli.

Travel System

Możliwość konfiguracji wózka w opcję wózka głębokiego z dedykowaną do wózka gondolą City Tour LUX, lub za pomocą adapterów, wpięcie na ramę wózka fotelika z grupy 0+, sprawia, że wózek City Tour LUX może być wózkiem wielofunkcyjnym, użytkowanym od urodzenia.

Adaptery do fotelika, gondola oraz fotelik z grupy 0+- są do nabycia osobno.
Pięć opcji podróży, w tym : opcja wózka głębokiego z gondolą, z fotelikiem grupy 0+, z siedziskiem usytuowanym przodem lub tyłem do kierunku jazdy oraz z platformą dla starszego dziecka.

Unikalny system składania

Unikalne składanie wózka pozwala złożyć go wraz z gondolą lub siedziskiem spacerówki bez konieczności zdejmowania ich ze stelaża. Jest to nietypowe rozwiązanie przy opcji gondola stelaż. Opcja taka znacznie ułatwia transport wózka, oraz sprawia,że wózek możemy w krótkim czasie złożyć i spakować do samochodu.

Składanie gondoli Baby Jogger City Tour Lux Foldable Pram ze stelażem

W celu złożenia gondoli wraz ze stelażem należy:
1. Złożyć budkę na płasko.
2. Od spodu gondoli należy odpiąć dwa zewnętrzne paski, które przymocowane są do spodu gondoli za pomocą rzepów.
3. Pociągnąć energicznie za pasek na środku gondoli tak, aby zwolniła się blokada utrzymująca gondolę w pozycji rozłożonej. Automatycznie paski zewnętrzne powinny się schować.
4. Wcisnąć przycisk umiejscowiony przy krawędzi gondoli od strony rodziców.
5. Złożyć gondole na pół poprzez skierowanie krawędzi gondoli od strony rodziców w kierunku budki.
6. składanie stelaża – Przyciski na rączce – mniejszy przesunąć kciukiem w lewo, jednocześnie przyciskając większy, szary mechanizm, umiejscowiony na rączce do prowadzenia. Rama wózka powinna samoistnie się składać, następnie należy pociągnąć za rączkę aż do momentu, kiedy stelaż się zablokuje o mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka.


Rozkładanie stelaża

1. Odblokować mechanizm do samoistnego rozłożenia się wózka.
2. Rozłożyć koła
3. Pociągnąć za rączkę, aż do momentu, kiedy pojawi się kliknięcie, które wskazuje o prawidłowym rozłożeniu stelaża
4. Rozłożyć gondolę
5. Rozciągnąć dwa zewnętrzne paski umiejscowione od spodu gondoli, aż do usłyszenia kliknięcia.

Tapicerka

Wszystkie elementy gondoli można wyciągnąć, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości.

Schowki w gondoli

Gondola nie posiada schowków.

Kierunek montowania gondoli

Gondolę można zamocować wyłącznie tyłem do kierunku jazdy.

OPARCIE W GONDOLI

Dziecko w gondoli będzie mogło jeździć wyłącznie w pozycji leżące ze względu na brak możliwości regulowania oparcia.

OSŁONKA

Osłonka na nóżki w gondoli montowana jest poprzez naciągnięcie na krawędź gondoli oraz dodatkowo zapinana jest na zatrzaski oraz rzep.

ŚCIĄGANIE GONDOLI

Ściągnięcie gondoli polega na podciągnięciu dwóch szarych mechanizmów, znajdujących się po obu stronach spacerówki, a następnie wyciągnięciu delikatnie gondoli ze stelaża.

Wkładanie gondoli na stelaż nie wymaga użycia mechanizmu, należy włożyć siedzisko na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

Film

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Baby jogger city tour lux wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na czterech wysokościach. Dodatkowo pasy można regulować na długość za pomocą klipsów.
Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie.
Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu czarnego przycisku, znajdującego się na środku mechanizmu.
Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane. W celu zdjęcia osłonki należy wyciągnąć pas bezpieczeństwa z plastikowego mechanizmu do regulacji długości, następnie zsunąć osłonkę w kierunku do dołu.

OPARCIE

Regulacja oparcia w wózku Baby jogger city tour lux jest możliwa jedną ręką, zarówno przy podnoszeniu jak i obniżaniu należy ścisnąć szary mechanizm znajdujący się na tyle, w górnej części oparcia. Regulacja jest cicha, jednak słychać delikatnie kliknięcia, które wskazują, że oparcie przyjęło odpowiednią pozycje. Oparcie jest usztywnione, wykonane z plastiku, od strony rodziców posiada na całości dziurki w celu zapewnienia lepszej wentylacji. Oparcie dobrze stabilizuje plecy dziecka. Wózek posiada możliwość rozłożenia oparcia całkowicie do pozycji leżącej.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Baby jogger city tour lux można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy obrócić całe siedzisko.

Ściągnięcie siedziska polega na podciągnięciu dwóch szarych mechanizmów, znajdujących się po obu stronach spacerówki, a następnie wyciągnięciu delikatnie siedziska.
Wkładanie siedziska na stelaż nie wymaga użycia mechanizmu, należy włożyć siedzisko na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

PODNÓŻEK

W wózku Baby jogger city tour lux posiada podnóżek, który wykonany jest z tego samego materiału co reszta tapicerki. Dostępne są dwie pozycje pionowa/pozioma. Podnóżek regulowany jest za pomocą dwóch mechanizmów znajdujących się od spodu podnóżka.

BUDKA

Budkę można regulować jedną ręką, dostępnych jest wiele ustawień, ponieważ nie ma wymuszonych ustawień fabrycznych. Budka jest bardzo cicha. Wykonana jest z tego samego materiału co cała tapicerka, usztywniona w 5 miejscach plastikowymi rurkami.
Spacerówka Baby jogger city tour lux posiada okienko wykonane z siatki, które można zasłonić materiałem, zapinane na magnesy.

SCHOWEK

Wózek wyposażony jest schowek, który umiejscowiony jest na krawędzi kosza, od strony rodziców – zapinany na zamek błyskawiczny.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa można dokupić osobno, jest to koszt około 100 zł.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek posiada cztery koła. Opony wykonane są z gumy. Przednie koła obrotowe, z możliwością zablokowania oraz zdejmowania. Mechanizm do blokowania koła znajduje się nad przednimi kołami, aby zablokować koła, należy mechanizm pociągnąć do góry, alby odblokować mechanizm należy skierować go w dół.
Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu – szary mechanizm od wewnętrznej strony kół.

HAMULEC

Hamulec w wózku Baby jogger city tour lux jest ręczny, znajduje się po prawej stronie przy rączce do prowadzenia, aby zablokować koła należy hamulec naciągnąć do przodu, zwolnienie blokady polega na jednoczesnym wciśnięciu szarego elementu i skierowaniu mechanizmu do pozycji wyjściowej.

KOSZ

Wózek wyposażony jest w kosz – max 5 kg, do którego zawsze jest dobry dostęp, nawet przy rozłożonym oparciu i podnóżku. Kosz wykonany jest z elastycznego materiału, dostęp do niego mamy zarówno od strony rodzica, z boku oraz od przodu. Spód kosza jest miękki. Od strony rodziców, przy krawędzi kosza znajduje się schowek, który zamykany jest na zamek błyskawiczny.

RĄCZKA

Rączka pełna, wykonana z gumy, bez możliwości regulacji.

AMORTYZACJA

Wózek wyposażony jest w amortyzację czterech kół, nie jest wyczuwalna przy podbiciu.

WAGA DZIECKA

Wózek przeznaczony jest dla dzieci do 15 kg.

FOTELIK

Na ramie można zainstalować foteliki samochodowe 1. Chicco, Peg Perego, 2. Cybex, Maxi Cosi, 3. City Go i-Size, do których trzeba dokupić odpowiednie adaptery – trzy rodzaje.

TAPICERKA

Wózek łatwo utrzymać w czystości, ponieważ całą tapicerkę można zdjąć do prania, montowana jest do stelaża na gumki, zatrzaski.

AKCESORIA

Do testowania wózka Baby jogger city tour lux otrzymałam pałąk bezpieczeństwa, torbę do przenoszenia wózka oraz uchwyt na kubek wykonany z materiału. Dodatkowo można dokupić torbę termoizolacyjną oraz surfer – dostawka do stania dla starszego dziecka.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Baby jogger city tour lux z 2018 roku, kolor Iris. Rama aluminiowa, w kolorze czarnym – mat. Spacerówkę Baby jogger city tour lux można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie link

CENA

Wózek Baby jogger city tour lux wraz z gondolą można kupić w przedziale cenowym do 3000 zł (tj.2500 zł)
Wózek Baby jogger city tour lux w wersji spacerowej to koszt około 2000 zł (tj. 1800 zł).

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

Wózek Baby jogger city tour lux można złożyć jedną ręką.
1. podnieść mechanizm do regulacji oparcia z jednoczesnym skierowaniem oparcia do przednich kół
2. Przyciski na rączce – mniejszy przesunąć kciukiem w lewo, przycisnąć większy, szary mechanizm, rama wozka powinna zaczać się składać
3. energicznie podciągnąć wózek do góry za krótsza rączkę, tak aby pojawiło się kliknięcie wskazujące, że wózek prawidłowo został złożony. Najlepiej wózek docisnąć.

Rozkładanie wózka:
1. Zwolnić zabezpieczenie przed samoistnym rozłożeniem się wózka
2. rozłożyć koła
3. pociągnąć za rączkę do góry
4. ustawić oparcie, aż pojawi się klikniecie.

DANE TECHNICZNE : (POMIAR WŁASNY)

Gondola:
długość bez materiału – 76 cm
szerokość bez materiału – 30 cm
wysokość bez materiału – 23 cm

długość z materiałem i materacykiem – 73 cm
szerokość z materiałem i materacykiem – 29 cm
wysokość materiałem i materacykiem – 19 cm

Gondola złożona ze stelażem
długość 60 cm
wysokość 33 cm – 30 cm
szerokość – koła – 54 cm
szerokość złożonej gondoli 45 cm

waga gondoli ze stelażem 9,7 kg

Spacerówka:
szerokość oparcia 35(barki), 32 cm, 27 cm
wysokość oparcia 49 cm,
wysokość od siedziska do budki 55 cm,
głębokość siedziska wraz z podnóżkiem 40 cm,
podnóżek szerokość 35 cm, podnóżek nie jest jasno oddzielony dlatego pomiar ciężki do zmierzenia
wysokość rączki 100 cm
wózek złożony: długość 61 cm, wysokość z kołami 26 cm, szerokość środek 43 cm, szerokość koła tylne 53 cm
rozłożony długość 127 od raczki do przednich kół, szerokość 53 cm (tylne koła),
koła przednie średnica 14 cm , tylne średnica 17 cm,
waga: około 6 kg stelaż bez tapicerki (pomiar własny), stelaż z tapicerką 8,8 kg
wielkość pudła 42cm x 20cm x 54cm

FILM

Czym się różni Baby jogger city tour od Baby jogger city tour lux

1. Baby jogger tour Lux jest wyższy od Baby jogger tour
2. Pasy w Baby jogger tour Lux posiadają 4 otwory na zmianę wysokości pasa w Baby jogger tour są 3
3. Baby jogger tour Lux oparcie reguluje się przyciskiem, można to zrobić jedną ręką, w Baby jogger tour regulacja jest za pomocą paska
4. Baby jogger tour Lux posiada wentylację oparcia, Baby jogger tour nie posiada takiej opcji
5. Siedzisko Baby jogger tour Lux można ustawiać tył/przód, Baby jogger tour wyłącznie przodem do kierunku jazdy
6. Siedzisko w Baby jogger tour Lux rozkłada się całkowicie do pozycji leżącej, Baby jogger tour do pozycji półleżącej
7. Baby jogger tour Lux posiada regulowany podnóżek, Baby jogger tour posiada podnóżek , który reguluje się przez wypchnięcie
8. Budka w Baby jogger tour Lux jest obszerniejsza niż w Baby jogger tour
9. Okienko w Baby jogger tour Lux zamyka się na magnes, Baby jogger tour na rzep
10. Baby jogger tour Lux posiada schowek jedynie w koszu, Baby jogger tour posiada siatkę na tyle oparcia oraz schowek w koszu
11. Baby jogger tour Lux posiada większe koła nież w Baby jogger tour. Koła w Baby jogger tour Lux są gumowe, w Baby jogger tour piankowe
12. Baby jogger tour Lux posiada hamulec ręczny, Baby jogger tour Lux hamulec nożny
13. Baby jogger tour Lux posiada większy kosz, dostęp do niego jest z każdej strony, Baby jogger tour posiada mniejszy kosz niż w lux, dostęp do niego jest wyłącznie od strony rodziców
14. Baby jogger tour Lux jest droższy od Baby jogger tour
15. Baby jogger tour Lux i Baby jogger tour różnią się składaniem,
16. Baby jogger tour Lux jest cięższy niż Baby jogger tour

Wózek wyposażony jest w pasek do przenoszenia

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz