Góra

Britax B-Motion

Britax B-Motion

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Britax B-Motion wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na trzech wysokościach, dodatkowo pasy można regulować na długość za pomocą klipsów.
Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie.
Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu czarnego okrągłego przycisku z napisem “britax” znajdującego się na środku mechanizmu.
Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane. W celu ich zdjęcia należy wyciągnąć pas bezpieczeństwa z plastikowego mechanizmu do regulacji długości, następnie zsunąć w kierunku do dołu.

OPARCIE

Oparcie można ustawić w wielu pozycjach, dzięki regulacji za pomocą paska, który ustawia oparcie na dowolnej wysokości. Podnoszenie oparcia wymaga użycia dwóch rąk – pasek należy naciągnąć za dwa kółeczka, które znajdują się na jego końcu, jednocześnie pchając oparcie ku górze. W celu obniżenia oparcia należy przycisnąć mechanizm (na środku strzałki) i zsunąć go w dół (czynność tą można wykonać jedną ręką). Regulacja oparcia jest cicha, jednak słychać delikatnie przeciągnięcie plastikowego mechanizmu po pasku. Oparcie jest usztywnione i wykonane z grubego materiału, co stabilizuje plecy dziecka. Wózek posiada możliwość rozłożenia oparcia całkowicie do pozycji leżącej.

PODNÓŻEK

W wózku Britax B-Motion do dyspozycji mamy jeden podnóżek, wykonany z tego samego materiału co cała tapicerka, bez możliwości regulacji.
Podnóżek ma możliwości wypchnięcia materiału, co pozwala na usunięcie z niego piasku lub innych zabrudzeń.

BUDKA

Budkę można regulować jedną ręką, w związku z tym, iż nie ma ograniczeń, można ją ustawić w dowolnej pozycji. Budka jest w miarę cicha (słychać delikatne kliknięcia), wyposażona jest w okienko wykonane z siatki, które zamykane jest na rzep. Dodatkowo spacerówka Britax B-Motion posiada drugie duże okienko wykonane z siatki, które jest dostępne po rozłożeniu oparcia. Okienko można przykryć materiałem, przyczepiając go do rantu oparcia za pomocą rzepów oraz zamka (w górnej części). Dodatkowo w materiale dostępny jest bardzo duży schowek – kieszeń zamykana na zamek.
Budkę można dodatkowo powiększyć rozpinając zamek znajdujący się w środkowej części budki. Po rozpięciu mamy dodatkowe okienko wykonane z siatki.

SCHOWEK

Wózek wyposażony jest w dość duży schowek wykonany z materiału, tego samego koloru co budka, który umiejscowiony jest na tyle oparcia, schowek jest zamykany na zamek , nie posiada przegródek na drobne rzeczy.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z plastiku oraz z gąbki obszytej materiałem, można go odpiąć z obu stron lub wyciągnąć całkowicie za pomocą szarych przycisków znajdujących się po wewnętrznej stronie pałąka. Pałąk bezpieczeństwa otwieramy poprzez podniesienie go do góry.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek wyposażony jest w cztery, pompowane koła. Przednie obrotowe z możliwością zablokowania (mechanizm znajduje się nad kołami, należy go wcisnąć w kierunku do dołu) i wyjmowania. W celu zdjęcia koła należy wcisnąć czarny przycisk znajdujący się nad kołem na wysokości podnóżka, następnie zdjąć koło.
Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu – srebrny guzik (znajdujący się od spodu przy tylnych kołach) należy wcisnąć w kierunku do dołu, następnie ściągnąć koło.

HAMULEC

Hamulec znajduje się obok prawego koła, między kołami nie ma łącznika, co daje duży komfort przy prowadzeniu wózka (nie uderza się nogami o stelaż). Wózek można zablokować poprzez naciśnięcie butem dźwigni tak, aby pojawiło się kliknięcie. W celu zwolnienia blokady należy dźwignię podciągnąć butem do góry.

KOSZ

Wózek wyposażony jest w kosz, do którego zawsze jest dobry dostęp, nawet przy rozłożonym oparciu. Kosz wykonany jest z elastycznego materiału, dostęp do niego mamy zarówno od strony rodzica jak i z boku. Spód kosza jest usztywniony trzema deseczkami.

RĄCZKA

Rączka pełna, wykonana z pianki. Rączkę można regulować za pomocą przycisków znajdujących od wewnętrznej strony rączki. Dostępnych jest trzynaście pozycji.


Wózek przeznaczony jest dla dzieci 0kg – 17 kg.

TAPICERKA

Wózek łatwo utrzymać w czystości, ponieważ całą tapicerkę można zdjąć do prania, montowana jest do stelaża za pomocą zatrzasków.

AKCESORIA

Do testowania wózka Britax B-Motion nie otrzymałam akcesoriów

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Britax B-Motion kolor czarny. Rama aluminiowa, w kolorze srebrnym. Spacerówkę Britax B-Motion można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie: http://megaurwis.pl/b-motion-4-c640.html

GWARANCJA

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego)

CENA

Wózek Britax B-Motion można kupić w przedziale cenowym do 1000 zł (999zł).

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

Składanie wózka można wykonać jedną ręką, za pomocą materiałowej rączki, która znajduje się na siedzisku. Należy wcisnąć szary przycisk znajdujący się po prawej stronie w okolicy siedziska, następnie energicznie pociągnąć za uchwyt do góry tak, aż wózek się złoży i zablokuje o blokadę przed samoistnym rozłożeniem się wózka.

Rozłożenie wózka: odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka i pociągnąć za rączkę do góry, tak aby pojawiło się kliknięcie, które wskazuje, że wózek jest prawidłowo rozłożony.

DANE TECHNICZNE : (POMIAR WŁASNY)

Spacerówka: szerokość oparcia 33 cm,
wysokość oparcia 47 cm,
wysokość od siedziska do budki 64 cm,
głębokość siedziska  25 cm,
podnóżek z materiału antypoślizgowego długość 25 cm, szerokość (środkowy punkt) 25 cm
wysokość rączki 108 cm (najwyższy punkt), 88 cm długość/szerokość rączki 40cm,
wózek złożony: długość (wraz z rączką) 85 cm, wysokość z kołami 36 cm, 50cm (środek), 56 cm (tylne koła)
rozłożony 120 długość, szerokość 47 cm (oparcie), 56 cm (tylne koła)
koła przednie średnica 18cm , tylne średnica 26 cm,
waga: stelaż z tapicerką 10,5 kg

FILM

 https://www.youtube.com/watch?v=04Lj6bNm40Q

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz