Góra

Cybex Priam Lux Seat

Cybex Priam Lux Seat

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Cybex Priam Lux Seat wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można regulować na dwa sposoby (dwa przecięcia w tapicerce – wysokość, oraz regulacja tradycyjna za pomocą klipsów – długość). Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu przycisku z logo firmy Cybex, znajdującego się na środku mechanizmu. Osłonki na pasy zapinane są za pomocą zatrzasków, dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo je utrzymać w czystości. Przekładanie pasów na inną wysokość nie wymaga przepychania pasów przez siedzisko, należy klamrę wyciągnąć z szlufki i przełożyć ją na wysokość, która nam w danej chwili jest potrzebna.

OPARCIE

Oparcie w spacerówce Cybex Priam Lux seat reguluje się za pomocą plastikowego mechanizmu umiejscowionego w górnej części oparcia, od strony rodziców (w kolorze srebrnym). Mechanizm należy odchylić z jednoczesnym ustawieniem oparcia na dowolnej wysokości. Przy ustawieniu oparcia przodem do kierunku jazdy do dyspozycji mamy cztery ustawienia, oparcie można rozłożyć całkowicie do pozycji leżącej. W ustawieniu tyłem do kierunku jazdy, oparcie można ustawić również w tych samych, czterech pozycjach. Tył oparcie jest usztywniony, dzięki czemu plecy dziecka są ustabilizowane.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Cybex Priam Lux Seat można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy obrócić całe siedzisko. Siedzisko można złożyć razem ze stelażem, jednak wyłącznie w ustawieniu przodem do kierunku jazdy. Nie ma możliwości złożenia wózka z oparciem w ustawieniu tyłem do kierunku jazdy. Ściągnięcie siedziska polega na wciśnięciu dwóch szarych guzików, a następnie wyciągnięciu delikatnie siedziska z płoz. Wkładanie siedziska na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć siedzisko na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie. Siedzisko jest bardzo wysoko osadzone (80 cm), dzięki czemu pasuje do wysokości większości stołów (może służyć jako krzesełko w restauracji).

PODNÓŻEK

Podnóżek obniża się cicho, przy pomocy dwóch przycisków, znajdujących się po zewnętrznej stronie, dostępne są trzy ustawienia. Podnoszenie podnóżka jest możliwe jedną ręką (nie trzeba używać przycisków), przy podnoszeniu wydaje charakterystyczne kliknięcia, które wskazują, że podnóżek przyjął odpowiednią pozycję. Podnóżek wykonany jest z tego samego materiału co cała tapicerka wózka, na końcu usztywniony,wykonany z materiału, który łatwo utrzymać w czystości.

BUDKA

Budka dobrze chroni przed słońcem i wiatrem, wydłużyć ja można odpinając zamek błyskawiczny. Budkę reguluje się cicho, jedną ręką, dostępne są dwie pozycje, przy wydłużeniu budki do dyspozycji mamy trzy ustawienia.  Budka posiada okienka, znajduje się w cześć wydłużonej, wykonane z siatki, które można zasłonić poprzez wywinięcie materiału (brak zaczepów). Budka wyposażona jest w filtr UVP 50+.

SCHOWEK

Wózek nie posiada schowków, jedynym miejscem do przechowywania jest kosz

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest ze eco-skóry, można go odpiąć z obu stron lub wyciągnąć całkowicie za pomocą przycisków znajdujących się po obu stronach siedziska. Mechanizm bardzo lekko chodzi, co daje duży komfort przy wyciąganiu dziecka z wózka. Pałąk nie jest sztywno osadzony, wyczuwalne są luzy (góra/dół). Podczas składania stelaża z siedziskiem nie trzeba wyciągać pałąka bezpieczeństwa.

PODSTAWA WÓZKA

Koła

Wózek posiada cztery, gumowe koła. Koła można dopasować do swoich preferencji, do dyspozycji mam lekkie koła na równe nawierzchnie, terenowe na wyboisty bruk jako rozwiązanie hybrydowe oraz trekkingowe do miasta i na wieś. Przednie koła są obrotowe z możliwością zablokowania (szare przyciski znajdujące się nad przednimi kołami).

Wyciąganie przednich kół

Należy przesunąć srebrny przycisk znajdujący się od spodu ramy łączącej przednie koła, a następnie wyciągnąć przednie koło.

Wyciąganie kół tylnych

Koła tylne również posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy złożeniu. W celu wyciągnięcia należy wcisnąć srebrny guzik znajdujący się od spodu, przy tylnych kołach, a następnie pociągnąć za koło.

HAMULEC

Hamulec znajduje się między tylnymi kołami, nie niszczy butów, aby zablokować wózek wystarczy dźwignię skierować w dół, aby zwolnić blokadę należy skierować ją do góry.

KOSZ

Wózek wyposażony jest w kosz, który można zamknąć, od strony rodziców wszyte są magnesy, oraz dodatkowo zaczepy. Kosz można w łatwy sposób zdemontować (zatrzaski), od spodu jest usztywniony, dostęp do kosza jest nawet przy rozłożonym oparciu.

RĄCZKA

Rączka do prowadzenia pełna, gładka, regulowana teleskopowo, wykonana ze eco-skóry, w  kolorze czarnym. Rączkę można regulować za pomocą przycisku znajdującego się na środku (od spodu rączki), który należy wcisnąć, a następnie popchać/pociągnąć rączkę do żądanej pozycji, dostępne są cztery pozycje. Rączka nie jest sztywno osadzona, wyczuwalne są luzy (góra/dół).

STELAŻ

Stelaż wyposażony jest w pasek na nadgarstek, dzięki któremu wózek nigdy nam się przypadkowo nie wysunie z ręki.

Stelaż posiada blokady przed samoistnym złożeniem się wózka, mechanizm znajduje się na ramie stelaża, w kolorze srebrnym, który dopiero po zsunięciu całkowicie rączki daje możliwość złożenia kół.

Stelaż można ciągnąć na dwóch tylnych kołach, należy postępować tak samo jak przy składaniu stelaża, które zostało opisane poniżej  Opcja taka idealnie sprawdzi się na plaży.

TAPICERKA

Tapicerkę można zdjąć całkowicie, montowana jest za pomocą rzepów oraz zatrzasków.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Cybex Priam siedzisko Lux, kolor True Blue. Rama aluminiowa, w kolorze czarnym z elementami chromowymi. Spacerówkę udostępniła firma Cybex, na stronie http://cybex-online.com/pl/pushchairs/priam.html można zobaczyć inne wersjach kolorystyczne wózka.

GWARANCJA

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego)

AKCESORIA

Do wózka można dokupić narty zamiast przednich kół, śpiworek, parasolkę, moskitierę, torbę pielęgnacyjną, uchwyt na kubek, kid board czyli dostawka dla starszego dziecka.

FOTELIK

Na stelażu Cybex Priam można zamontować fotelik Aton Q oraz Cloud Q.

CENA

Wózek Cybex Priam Lux seat można kupić w przedziale cenowym:

– wersja gondola, spacerówka, fotelik do 6000 zł
– wersja gondola spacerówka do 5000 zł
– sama spacerówka do 4000 zł

Składanie i rozkładanie stelaża

Wózek można złożyć jedną ręką, należy odchylić maksymalnie mechanizm do regulacji oparcia (umiejscowiony na tyle oparcia, od strony rodziców), a następnie złożyć siedzisko maksymalnie do przodu. Przesunąć w lewo mechanizm znajdujący się na górze rączki, wcisnąć mechanizm od spodu (do regulacji wysokości rączki) z jednoczesnym popchaniem rączki maksymalnie do dołu. Pociągnąć za rączkę do góry tak, aby przednie koła weszły między duże. W celu zmniejszenia wózka do jeszcze większych rozmiarów warto odblokować koła obrotowe.

Rozłożenie stelaża – należy popchać rączkę tak, aby rozłożyły się koła, pociągnąć za siedzisko do pozycji pionowej, aż pojawi się kliknięcie, wyciągnąć rączkę wciskając mechanizm znajdujący się od spodu – pojawi się kliknięcie.

DANE TECHNICZNE

(pomiar własny)
Spacerówka: szerokość oparcia 38 cm (środek), 43 cm (zewnętrzny pomiar)
wysokość oparcia 58 cm,
wysokość od siedziska do budki 62 cm,
głębokość siedziska 23 cm
szerokość siedziska 24 cm
szerokość podnóżka od  20 cm do 26 cm
długość podnóżka 22 cm
wysokość rączki  106 cm (najwyższy punkt), 104 cm , 100 cm, 98 cm (najniższy punkt)
szerokość rączki 49 cm,
wózek złożony: długość (wraz z rączką złożoną) 95 cm, wysokość z kołami 46 cm, szerokość 49 cm (rączki),57  cm (tylne koła)
wózek rozłożony długość 111 cm (od rączki do metalowego łącznika między przednimi kołami), szerokość 43 cm (oparcie), 57 cm (tylne koła)
koła przednie średnica 19 cm, tylne średnica 30 cm,
kosz 46 cm długość, 33 cm szerokość
waga: stelaż z tapicerką 12,1 kg

 fILM

Karolina
Karolina
2 komentarze
 • Papillon

  Słyszałam same dobre rzeczy o tym wózku – i super wygląda!

  14 września 2015 at 11:02 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Zgadzam się, jeden z lepszych wózków jakie testowałam 🙂

   14 września 2015 at 19:53 Odpowiedz

Opublikuj komentarz