Góra

Espiro Magic

Espiro Magic

Pasy bezpieczeństwa

Spacerówka Espiro Magic posiada 5 punktowe pasy, które są przyszyte na stałe – nie ma możliwości ich regulacji na wysokość, regulować można jedynie na długość za pomocą klipsów.  Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu szarego przycisku znajdującego się na środku mechanizmu. Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane. W celu ich zdjęcia należy je zsunąć, po wcześniejszym wypięciu z karabińczyka.

Oparcie

Oparcie w spacerówce Espiro Magic można ustawić w wielu pozycjach, dzięki regulacji za pomocą plastikowego elementu znajdującego się w górnej części oparcia, który ustawia oparcie na dowolnej wysokości. Podnoszenie oparcia wymaga użycia dwóch rąk – pasek należy naciągnąć za dwa kółeczka, które znajdują się na końcu paska, jednocześnie popychając oparcie do góry. W celu obniżenia oparcia należy przycisnąć szary mechanizm, następnie opuścić oparcie w dół. Regulacja oparcia jest cicha, jednak słychać delikatnie przeciągnięcie plastikowego mechanizmu po pasku. Oparcie jest usztywnione i wykonane z grubego materiału, co stabilizuje plecy dziecka. Oparcie nie rozkłada się całkowicie na płasko.

Siedzisko

Siedzisko w spacerówce Espiro Magic można ustawić wyłącznie przodem do kierunku jazdy. Siedzisko w spacerówce Espiro Magic nie rozkłada się całkowicie do pozycji leżącej. Wózek Espiro Magic wyposażony jest we wkładkę dla mniejszych dzieci wykonaną z gąbki obszytej materiałem w kolorze szarym.

Podnóżek

W wózku Espiro Magic do dyspozycji mamy dwa podnóżki, pierwszy wykonany z tego samego materiału co cała tapicerka, przeznaczony dla mniejszych dzieci, jego regulacja polega na zaczepieniu materiału o pałąk bezpieczeństwa za pomocą rzepu – podnóżek może być ustawiony w pionie lub poziomie. Drugi podnóżek dla starszych dzieci wykonanyjest z aluminium i znajduje się pomiędzy przednimi kołami.

Budka

Budkę w spacerówce Espiro Magic można regulować jedną ręką – słychać wyraźne kliknięcia, dostępnych jest wiele pozycji. Budka posiada możliwość wydłużenia poprzez rozpięcie zamkiem błyskawicznym. Budka posiada okienko, które znajduje się w górnej części, wykonane jest z siatki i folii (od dołu), okienko można przykryć materiałem, przyczepiając go za pomocą magnesu. Budka posiada dodatkowy daszek, który jest elastyczny – można go schować.

Schowek

Wózek wyposażony jest w schowek wykonany z materiału, tego samego koloru co budka, który umiejscowiony jest na tyle budki, schowek jest zamykany na zamek, nie posiada przegródek na drobne rzeczy.

Pałąk bezpieczeństwa

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z plastiku i materiału zapinanego na rzep. Pałąk można odpiąć z obu stron lub wyciągnąć całkowicie za pomocą przycisków znajdujących się od spodu pałąka. Pałąk bezpieczeństwa otwieramy poprzez naciśnięcie mechanizmów znajdujących się od spodu, następnie pociągamy za pałąka w kierunku do siebie.

Podstawa wózka

Koła

Wózek wyposażony jest w cztery, piankowe koła. Przednie mniejsze, obrotowe z możliwością zablokowania  (mechanizm znajduje się nad kołami, należy go wcisnąć w kierunku do dołu) i wyjmowania. W celu zdjęcia koła należy wcisnąć czarny przycisk znajdujący się z tyłu nad kołem na wysokości podnóżka, następnie zdjąć koło.

Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu – srebrny, metalowy przycisk znajdujący się od wewnątrz koła – przyciski należy wcisnąć, następnie ściągnąć koło.

Hamulec

Hamulec w wózku Espiro Magic znajduje się po lewej stronie, przy tylnym kole. Blokuje się go poprzez naciśnięcie butem czerwonej dźwigni w kierunku do dołu, zwalnianie hamulca poprzez naciśnięcie butem w kierunku do dołu szarej dźwigni. System nie niszczący obuwia.

Kosz

Wózek wyposażony jest w kosz, przy rozłożonym oparciu dostęp do kosza od strony rodzica jest utrudniony, dlatego można skorzystać z zamka błyskawicznego umiejscowionego z boku. Kosz wykonany jest z elastycznego materiału, spód kosza jest usztywniony dwiema deseczkami.

Rączka

Rączka pełna, wykonana z pianki, brak możliwości regulacji wysokości.

Wózek przeznaczony jest dla dzieci 6 m-cy – 15 kg.

Tapicerka

Brak możliwości zdjęcia tapicerki.

Akcesoria

Do testowania wózka Espiro Magic otrzymałam osłonkę na nóżki.

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek Espiro Magic z 2015 roku, kolor 07. Rama, w kolorze srebrnym i czarnym. Spacerówkę można kupić w innych wersjach kolorystycznych , które można m.in. zobaczyć na stronie: http://megaurwis.pl/?do_search=true&search_query=espiro+magic

Gwarancja

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego)

Cena

Wózek można kupić w przedziale cenowym do 649zł.

Składanie i rozkładanie stelaża

Składanie wózka wykonuje się przy pomocy dwóch rąk. Należy wcisnąć srebrny przycisk, znajdujący w środkowej części rączki. Następnie prawym kciukiem wciskamy czarny przyski w górnej części ramy wózka, jednocześnie (palcem wskazującym prawej i lewej ręki) pociągamy mechanizm w kierunku do siebie. Wózek energicznie składamy w kierunki do przodu (do dołu).

Rozłożenie wózka: odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka (znajduje się po prawej stronie) i pociągnąć za rączkę do góry, tak aby pojawiło się kliknięcie, które wskazuje, że wózek jest prawidłowo rozłożony.

Dane techniczne : (pomiar własny)

Spacerówka: szerokość oparcia 28cm,
wysokość oparcia 40 cm,
wysokość od siedziska do budki 58 cm,
głębokość siedziska wraz z podnóżkiem 37 cm,
podnóżek z materiału antypoślizgowego długość 15 cm, szerokość 28 cm
wysokość rączki 108 cm (najwyższy punkt), długość/szerokość rączki 32cm,
wózek złożony: długość (wraz z rączką) 85 cm, wysokość z kołami 36 cm, szerokość 36cm (rączki), 43cm (środek), 40 cm (tylne koła)
rozłożony 117 długość, szerokość 48cm (oparcie), 60 cm (tylne koła)
koła przednie średnica 15cm , tylne średnica 18 cm,
waga: stelaż z tapicerką 8,2 kg

Karolina
Karolina
12 komentarzy
 • Patrycja

  Czy istnieje możliwość wymiany kół w tych wózkach?

  3 marca 2019 at 22:42 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   dzień dobry 🙂 odpowiedziałam na maila 🙂

   3 marca 2019 at 22:43 Odpowiedz
  • Iwona

   Witam posiadam espiro magic czy można wymienić kolka na pompowane minimalnie większe pozdr.

   20 maja 2019 at 22:53 Odpowiedz
   • Karolina
    Karolina

    odpowiedz na maila 🙂

    21 maja 2019 at 20:10 Odpowiedz
 • Patrycja

  Również proszę o informację ws możliwości kupienia kół do danego wózka

  16 marca 2019 at 20:28 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Pani Patrycjo, piszę maila 🙂

   17 marca 2019 at 20:33 Odpowiedz
 • Patrycja

  Ja również czy jest możliwość zmiany kol na inne w tym wózku

  5 maja 2019 at 14:11 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   niestety nie ma takiej możliwości 🙁

   6 maja 2019 at 22:18 Odpowiedz
 • Małgorzata Szonowska

  Witam czy idzie wymienić koła tylnie w wózku espiro i gdzie je kupić?

  12 sierpnia 2019 at 15:39 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   proszę odebrać maila 🙂

   12 sierpnia 2019 at 21:50 Odpowiedz
 • Teresa Dziąbkowska

  proszę również o informację czy można wymienić piankowe koła tylne i gdzie można kupić do wózka espiro magic?

  28 sierpnia 2019 at 10:40 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   dzień dobry mail 🙂

   2 września 2019 at 21:51 Odpowiedz

Opublikuj komentarz