Góra

Espiro Shine

Espiro Shine

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Espiro Shine wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na dwóch wysokościach, dodatkowo pasy można regulować na długość za pomocą klipsów. Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie.

Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu czarnego przycisku znajdującego się na środku mechanizmu.
Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane. W celu ich zdjęcia należy je zsunąć, po wcześniejszym wypięciu z karabińczyka.

OPARCIE

Oparcie wózka Espiro Shine można ustawić w trzech pozycjach, dzięki regulacji za pomocą czarnego, plastikowego uchwytu znajdującego się w górnej części oparcia. Podnoszenie oparcia nie wymaga użycia dwóch rąk – wystarczy jedną ręką delikatnie pchnąć oparcie w kierunku do góry. W celu obniżenia oparcia należy przytrzymać plastikowy uchwyt do góry, a następnie obniżyć oparcie w dół – regulacja jest cicha. Oparcie jest usztywnione, można ustawić je w pionie, dobrze stabilizuje plecy dziecka.

Regulacja oparcia jest cicha, jednak przy podnoszeniu oparcia słychać delikatnie kliknięcia.

PODNÓŻEK

W wózku Espiro Shine do dyspozycji mamy dwa podnóżki, pierwszy wykonany z tego samego materiału co cała tapicerka, usztywniony po bokach, na środku jest wyłącznie materiał. Podnóżek ten przeznaczony jest dla mniejszych dzieci, można go ustawić w dwóch pozycjach: w pionie lub poziomie. Obniżenie podnóżka polega na podciągnięciu dwóch dźwigni, które umiejscowione są od spodu podnóżka, po obu stronach. Podnoszenie podnóżka nie wymaga korzystania z mechanizmów. Drugi podnóżek dla starszych dzieci znajduje się pomiędzy przednimi kołami, wykonany jest z plastiku.

Budka

Budkę w spacerówce Espiro Shine można regulować jedną ręką – słychać wyraźne kliknięcia, dostępnych jest wiele pozycji. Budka posiada możliwość wydłużenia poprzez rozpięcie zamkiem błyskawicznym. Budka posiada okienko, które znajduje się od strony rodziców, wykonane jest z siatki. Okienko można otworzyć poprzez wydłużenie budki – zamkiem błyskawicznym.

SCHOWEK

Wózek Espiro Shine wyposażony jest w schowek, który znajduje się od strony rodziców, zamykany na zamek błyskawiczny.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Wózek Espiro Shine posiada pałąka bezpieczeństwa, który można wyciągnąć całkowicie lub otworzyć z obu stron za pomocą czarnych przycisków znajdujących się od spodu pałąka.

PODSTAWA WÓZKA

Koła

Wózek Espiro Shine posiada cztery koła wykonane z pianki. Przednie obrotowe z możliwością zablokowania – czarne przyciski znajdujące się nad przednimi kołami.

Zdejmowanie koła przedniego

W celu zdjęcia koła przedniego należy wcisnąć metalowy guziczek, który znajduje się od strony kosza – pod błotnikiem. Następnie należy pociągnąć koło w kierunku do dołu.

Zdejmowanie koła tylnego

Tylne koła są ze sobą połączane, w celu ich zdjęcia należy wcisnąć metalowy guziczek,który umiejscowiony jest od strony kosza, a następnie pociągnąć całą konstrukcję w kierunku do dołu – warto guziczek wcisnąć np. śrubokrętem.

Hamulec

Hamulec zintegrowany, znajduje się na obu tylnych kołach (nie ma znaczenia, z której strony zostanie wciśnięty), aby zablokować wózek wystarczy dźwignię nacisnąć, aby zwolnić blokadę należy podciągnąć ją do góry.

Kosz

Wózek wyposażony jest w kosz, do którego dostęp jest od strony rodzica i od przodu – przy podniesionym podnóżku. Kosz wykonany jest z elastycznego materiału. Spód kosza jest lekko usztywniony.

Rączka

Rączka do prowadzenia pełna, wykonana z pianki, bez możliwości regulacji.

Tapicerka

Wózek posiada elementy odblaskowe.

Akcesoria

W zestawie otrzymujemy pokrowiec na nóżki.

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek Espiro Shine, kolor 03. Rama aluminiowa, w kolorze czarnym. Spacerówkę Espiro Shine można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie tutaj

Gwarancja

Gwarancja od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego).

Cena

Wózek Espiro Shine można kupić w przedziale cenowym do 1000 zł (700 zł).

Składanie i rozkładanie stelaża

Składanie wózka: w celu złożenia należy odgiąć maksymalnie mechanizm do obniżania oparcia z jednoczesnym przełożeniem oparcia w kierunku pałąka bezpieczeństwa, pociągnąć za rączkę, która znajduje się na tyle oparcia – pod mechanizmem do regulacji oparcia, odblokować mechanizm znajdujący się z boku stelaża – na wysokości kosza.

Rozłożenie wózka: odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka, następnie pociągnąć za rączkę do góry, tak aby pojawiło się kliknięcie, które wskazuje, że wózek jest prawidłowo rozłożony.

Dane techniczne : (pomiar własny)

Spacerówka: szerokość oparcia 30,5 cm, 32 cm okolice pupy
wysokość oparcia 43  cm,
wysokość od siedziska do budki 64 cm,
głębokość siedziska 40 cm, nie ma jasno określonej granicy siedzisko, podnóżek-w miejscu załamania podnóżka siedzisko posiada 23 cm, podnóżek 17 cm
wysokość rączki 102 cm
wózek złożony: długość 72 cm, szerokość 51 cm (tylne koła), wysokość z kołami 29 cm.
rozłożony długość 117 , szerokość 42 cm – okolice budki, wysokość z kołami 102 cm (tylne)
koła przednie średnica 15 cm, tylne średnica 17 cm,
waga: stelaż z tapicerką 6,7 kg
wielkość pudła, w którym spakowany jest wózek 43 cm szerokość, 27 cm długość, 65 cm wysokość

Film

 

 

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz