Góra

Tako moonlight

Tako moonlight

Gondola

Spód oraz dolna cześć gondoli Tako moonlight wykonane są z plastiku. Środek gondoli wyścielony jest miękkim materiałem w kolorze białym, które łączy się z obszyciem zewnętrznym za pomocą zamka błyskawicznego. Materacyk w kolorze białym, wykonany z gąbki obszytej materiałem. Wszystkie elementy gondoli można wyciągnąć, bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Gondola posiada po obu bokach wgłębienia służące do jej przenoszenia, dodatkowo w budce wbudowany jest pałąk.

Oparcie w gondoli

Oparcie w gondoli można regulować za pomocą plastikowego pokrętła, znajdujące się od spodu gondoli, które należy wcisnąć, a następnie przekręcić.

Budka gondoli

Gondola wózka Tako moonlight bardzo dobrze chroni przed wiatrem oraz słońcem. Posiada daszek, który można wydłużyć o dodatkowy materiał. Oba daszki są elastyczne, każdy z osobna można złożyć. Klapa od osłonki na nóżki wraz z rozłożonymi daszkami zakrywa całkowicie wejście gondoli. Osłonkę nakłada się na krawędź, którą przy budce zapina się na na zatrzaski (magnes) oraz rzepy.

Budka składa się cicho, regulacja jedna ręką (przy podnoszeniu), aby ustawić budkę w pozycji pionowej należy naciągnć budkę tak, aby pojawiło się kliknięcie.Składanie budki polega na jednoczesnym wciśnięciu mechanizmów, znajdujących się po zewnętrznej stronie budki, budkę można ustawić w pionie lub poziomie.

Gondola posiada bardzo duże okienko wentylacyjne (drobna siatka), do którego możemy się dostać poprzez wywinięcie materiału lub całkowicie odpiąć (zamek błyskawiczny).

Budka gondoli z dolną częścią mocuje się za pomocą zamka błyskawicznego. Budka posiada wbudowany pałąk, który również zapinany jest na zamek błyskawiczny. Pałąk wykonany jest z plastiku.

Gondolę na stelażu montuje się za pomocą systemu „klik, podobnie jak pozostałe elementy, w celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy ścisnąć mechanizm i energicznie pociągnąć całą gondole do góry. Gondola nie posiada schowków, można ja ustawić zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy,

W zestawie otrzymuje się dwie budki, osobna do gondoli i spacerówki.

Spacerówka

Pasy

Spacerówka wózka Tako moonlight wyposażona jest w 5 punktowe pasy bezpieczeństwa, które można regulować na dwa sposoby (trzy przecięcia w tapicerce – wysokość pasów oraz regulacja tradycyjna za pomocą klipsów – długość pasów). Mechanizm do zapinania pasów, można schować w specjalnie do tego przeznaczonej kieszonce wykonanej z materiału. Pasy można rozpiąć jedną ręką, należy wcisnąć szary przycisk znajdującego się na środku mechanizmu, tak aby samoistnie odskoczyły.

Oparcie

Oparcie regulowane jest za pomocą plastikowej dźwigni (tył oparcia), którą trzeba podnieść do góry. Oparcie można ustawić w czterech pozycjach (wszystkie ustawienia) – jest możliwość rozłożenia całkowicie na płasko oraz ustawić w pozycji pionowej. Zarówno podnoszenie, jak i obniżenie oparcia można wykonać jedną ręką. Przy podnoszeniu oparcia nie trzeba ściskać mechanizmu, wystarczy je popchać całą ręką. Obniżanie oparcia ciche, przy podnoszeniu pojawiają się kliknięcia, które wskazują, że oparcie przyjęło odpowiednią pozycję. Przy opcji tyłem do kierunku jazdy, również dostępna jest czterostopniowa regulacja oparcia.

Podnóżek

Podnóżek obniża się przy pomocy przycisków, znajdujących się po zewnętrznej stronie. Podnoszenie podnóżka jest możliwe jedną ręką (nie trzeba używać przycisków), dostępnych jest pięć pozycji, przy podnoszeniu wydaje charakterystyczne kliknięcie. Podnóżek wykonany jest z materiału, część gdzie dziecko trzyma buty wykonana jest z eko-skóry. Dodatkowo od siedziska do pałąka można zamontować pas, wykonany z materiału. Montuje się go za pomocą guzika zatrzaskowego.

Budka w spacerówce

Budka w spacerówce nie posiada pałąka do przenoszenia, reguluje się ją jedną ręką (nie posiada mechanizmu z boku tak jak w przypadku gondoli), przy każdej zmianie pozycji wydaje delikatne kliknięcia, budkę ustawić można w siedmiu pozycjach.

Schowki

Spacerówka nie posiada schowków

Pałąk bezpieczeństwa

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z ekoskóry, można go odpiąć z obu stron (przycisk z góry) lub wyciągnąć całkowicie.

Ściąganie i obracanie spacerówki

Spacerówka na stelażu montowana jest za pomocą systemu „klik”. Mechanizm do ściągania spacerówki taki sam jak w gondoli. Spacerówkę można ustawić zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy,

Podstawa wózka

Wózek posiada bardzo dobrą amortyzację (sprężyny)

Cztery koła, wszystkie pompowane, przednie obrotowe z możliwością zablokowania (mechanizm znajduje się nad przednimi kołami, należy go przekręcić).Tylne koła można ściągnąć na dwa sposoby, przyciskając środkowy guzik znajdujący się na kole (zostaje metalowy pręt) lub przycisnąć mechanizm przy kole, w tej opcji koło wyciągamy z metalowym prętem.

Kosz wykonany jest z materiału, nie jest usztywniony, wysoko umiejscowiony, zapinany jest na zamek błyskawiczny, wykonany z materiału, na dole nie jest usztywniony.

Wózek posiada zabezpieczenie przed samoistnym rozłożeniem się wózka oraz wbudowaną rączkę do przenoszenia, wykonaną z plastiku.

Hamulec znajduje się między tylnymi kolami, jego obsługa nie niszczy obuwia.

Rączka do prowadzenia pełna, wykonana z eko-skóry, regulowana za pomocą dwóch przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie ramy, dostępnych jest dziewięć pozycji.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Tako Moonlight kolor 04, jest to połączenie szarości z kolorem pomarańczowym. Stelaż srebrny, półmat. Wózek Tako moonlight można kupić w siedmiu wersjach kolorystycznych, które dostępne są na stronie producenta http://www.tako.net.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=212&virtuemart_category_id=41

AKCESORIA

W zestawie otrzymujemy torbę z wieloma przegródkami, którą można zamontować na ramie wózka, przewijak, szelki do gondoli, folia przeciwdeszczowa, moskitiera.

SKŁADANIE STELAŻA

Składanie stelaża:

1. wcisnąć czerwony guziczek znajdujący się w górnej części ramy po prawej stronie

2. Pociągnąć dwa plastikowe elementy znajdujące się na ramie wózka

3. Skierować rączkę do dołu, aż cały stelaż się złoży. Należy pamiętać, aby przy składaniu stelaża odblokować przednie koła.

Rozkładanie stelaża – wystarczy odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się stelaża oraz energicznie pociągnąć za rączkę tak, aby cały wózek się rozłożył, na końcu powinno pojawić się charakterystyczne kliknięcie, które wskazuje, że wózek został prawidłowo rozłożony.

WYMIARY WÓZKA

Pomiar własny:

gondola : długość środka po zamontowaniu osłonki i materaca 77 cm (dno), , szerokość środka 36 cm, wysokość środka  18 cm (od materaca)

Spacerówka: szerokość oparcia ok. 37 cm, wysokość oparcia 44 cm, wysokość od siedziska do budki  57 cm (przy ustawieniu oparcia w pozycji pionowej), głębokość siedziska 28 cm + podnóżek 22 cm, szerokość siedziska 31 cm,

wymiary wózka złożonego: szerokość z kołami 59 cm, długość z kołami 89 cm, wysokość 39 cm z przednimi kołami (w najwyższym punkcie), 35 cm bez kół przednich.
wymiary wózka rozłożonego: wysokość 102  cm (od rączki przy ustawieniu standardowym do ziemi,), długość 117 cm (pomiar od rozłożonej rączki do metalowego podnóżka).

wysokość rączki (min) 80 cm, (max) 110 cm

waga  kg stelaż z kołami – 10,35 kg
waga: stelaż + siedzisko spacerówki – 16,15 kg
waga: stelaż + gondola – 15,3 kg

wymiary kół: przednie 24 cm, tylne 29 cm

kosz: wysokość ok 23 cm (w najwyższym punkcie),długość ok. 42 cm, szerokość 41 cm

Film

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz