Góra

Xlander Pulse

Xlander Pulse

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Xlander Pulse wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można regulować na dwa sposoby (dwa przecięcia w tapicerce – wysokość, oraz regulacja tradycyjna za pomocą klipsów – długość). Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu jednocześnie dwóch, wyprofilowanych przycisków znajdujących się z boku mechanizmu. Pasy można rozpiąć jedną ręką.
Osłonki na pasy wykonane są z materiału, nie ma możliwości ich rozpięcia, aby je ściągnąć należy zsunąć je z pasów.
Przekładanie pasów na inną wysokość polega na wyciągnięciu klamry przez przecięcie tapicerki i przeciągnięciu przez otwór w oparciu na wysokości, której chcemy zamontować pasy.

OPARCIE

Oparcie w spacerówce Xlander Pulse reguluje się za pomocą plastikowego mechanizmu umiejscowionego w górnej części oparcia, od strony rodziców (w kolorze czarnym). Mechanizm należy odchylić z jednoczesnym ustawieniem oparcia na dowolnej wysokości. Przy ustawieniu oparcia przodem do kierunku jazdy do dyspozycji mamy cztery ustawienia. W ustawieniu tyłem do kierunku jazdy, oparcie można ustawić również w tych samych, czterech pozycjach. Tył oparcie jest usztywniony, dzięki czemu plecy dziecka są ustabilizowane. Zarówno przy obniżaniu jak i podnoszeniu za każdym razem należy użyć mechanizmu. Oparcie reguluje się cicho, ustawienia są wyczuwalne.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Xlander Pulse można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy obrócić całe siedzisko. Siedzisko można złożyć razem ze stelażem niezależnie od kierunku jazdy.

ŚCIĄGANIE SPACERÓWKI ZE STELAŻA

Wystarczy pociągnąć dwa czarne elementy znajdujące się po bokach spacerówki z jednoczesnym pociągnięciem spacerówki do góry.

PODNÓŻEK

Podnóżek obniża się cicho, przy pomocy dwóch przycisków, znajdujących się po zewnętrznej stronie, dostępne są cztery pozycje. Podnoszenie podnóżka jest możliwe jedną ręką (nie trzeba używać przycisków), przy podnoszeniu wydaje charakterystyczne kliknięcia, które wskazują, że podnóżek przyjął odpowiednią pozycję. Podnóżek wykonany jest z tego samego materiału co cała tapicerka wózka, na końcu zakończony aluminiową rurą.
Wózek wyposażony jest dodatkowo w podnóżek dla starszego dziecka, wykonany z plastiku, który znajduje się między przednimi kołami. Podnóżek posiada trzy plastikowe wybrzuszenia antypoślizgowe.

BUDKA

Budkę reguluje się jedną ręką, do dyspozycji mamy trzy ustawienia budki. Podczas regulacji słychać jedynie szelest materiału. Budka nie jest wyposażona w okienko. Od strony rodziców budka posiada zamek błyskawiczny, oddzielający ramę od budki, dzięki takiemu rozwiązaniu posiadamy dodatkową wentylację w lecie. Od spodu budka posiada materiał, który niweluje nagrzewanie się wózka.

SCHOWEK

Wózek posiada schowek na bocznej ściance budki, zamykany na zamek błyskawiczny, dodatkowo miejscem do przechowywania jest kosz.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest ze eco-skóry, można go wyciągnąć całkowicie za pomocą czarnych przycisków znajdujących się po obu stronach siedziska. Pałąk nie jest sztywno osadzony, wyczuwalne są luzy (góra/dół).

PODSTAWA WÓZKA

Koła

Wózek posiada cztery koła różnej wielkości, przednie koła piankowe, obrotowe z możliwoscią zablokowania. Tylne koła pompowane.

Wyciąganie przednich kół

Należy wcisnąć czarny guzik znajdujący się nad przednim kołem, a następnie wyciągnąć przednie koło.

Wyciąganie kół tylnych

Koła tylne również posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy złożeniu. Mechanizm (guzik) do ściągania kół znajduje się między kołem a hamulcem. W celu wyciągnięcia należy wcisnąć czarny guzik, a następnie pociągnąć za koło.

HAMULEC

Hamulec znajduje się między tylnymi kołami, nie niszczy butów, aby zablokować wózek wystarczy dźwignię skierować w dół, aby zwolnić blokadę należy skierować ją do góry.

KOSZ

Wózek wyposażony jest w kosz, który można w łatwy sposób zdemontować (zatrzaski, haczyki, gumki), od spodu jest usztywniony, dostęp do kosza jest nawet przy rozłożonym oparciu – zarówno z przodu jak i z tyłu.

RĄCZKA

Rączka do prowadzenia pełna, gładka, regulowana teleskopowo, wykonana ze eco-skóry, w  kolorze czarnym. Rączkę można regulować za pomocą przycisku znajdującego się na środku, który należy wcisnąć, a następnie popchać/pociągnąć rączkę do żądanej pozycji, dostępne są cztery pozycje.

TAPICERKA

Tapicerkę można zdjąć całkowicie, montowana jest za pomocą zatrzasków, mechanizmu podobnego do przekładania pasów tj. plastikową klamrę należy przeciągnąć przez siedzisko oraz górną część tapicerki należy odkręcić śrubokrętem.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Xlander Pulse, kolor Black. Rama w kolorze czarnym. Wózek Xlander Pulse można kupić w siedmiu wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie http://megaurwis.pl/x-pulse-20142015-c713.html

GWARANCJA

Gwarancja na 36 miesięcy od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego).

Producent: www.x-lander.pl

AKCESORIA

Spacerówka Xlander Pulse posiada na stałe przymocowaną moskitierę, która znajduje się od spodu podnóżka, schowek jest zamykany zamkiem błyskawicznym. Dodatkowo mamy możliwość skompletowania wózka o ciepły śpiworek w 14 wersjach kolorystycznych, który spełnia trzy funkcje: śpiworka do gondoli, śpiworka z kapturem do spacerówki, pokrowca na nóżki do spacerówki. Śpiworek montuje się za pomocą zatrzasków, aby śpiworek się nie zsuwał należy zaczepić czarną tasiemkę z zatrzaskami o plastikowe kółeczka znajdujące się od wewnętrznej strony siedziska. W zestawie do gondoli otrzymałam folie przeciwdeszczową oraz moskitierę. Do spacerówki otrzymujemy wkładkę (na zdjęciu w białe pasy).

CENA

Wózek Xlander można kupić w przedziale cenowym do 1000 zł (wersja spacerowa), wersja 2 w 1 do 2000 zł (spacerówka z gondolą).

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

Składanie stelaża

1. Wcisnąć czarny guziczek, które znajdują się w prawej, górnej części ramy.
2. Pociągnąć dwa plastikowe elementy znajdujące się na ramie wózka.
3. Skierować rączkę do przodu, aż cały stelaż się złoży i zablokuje o mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka. Należy pamiętać, aby przy składaniu stelaża odblokować przednie koła.

W celu złożenia stelaża z siedziskiem należy odchylić mechanizm do regulacji oparcia, skierować maksymalnie siedzisko do przodu, a następnie złożyć stelaż w taki sam sposób, jak został opisany powyżej.

Rozkładanie stelaża

Wystarczy odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się stelaża oraz energicznie pociągnąć za rączkę tak, aby cały wózek się rozłożył, na końcu powinno pojawić się charakterystyczne kliknięcie, które wskazuje, że wózek został prawidłowo rozłożony.

Opis gondoli Xlander Pulse można zobaczyć tutaj.

DANE TECHNICZNE

(pomiar własny)
Spacerówka: szerokość oparcia cm (głowa) 27 cm (środek) 31 cm (plecy) 33 cm
wysokość oparcia 50 cm,
wysokość od siedziska do budki 56 cm,
głębokość siedziska 24 cm
szerokość siedziska cm (plecy) 33 cm (środek) 30 cm (kolana) 31cm
szerokość podnóżka od 27 cm do 31 cm
długość podnóżka 20 cm
wysokość rączki 93 cm (najwyższy punkt), 98 cm, 102 cm, 105 cm (najniższy punkt)
szerokość rączki 47 cm,
wózek złożony: długość (wraz z rączką złożoną) 72 cm, wysokość z kołami 35 cm, szerokość 55 cm (tylne koła)
wózek rozłożony długość 104 cm, 55 cm (tylne koła)
koła przednie średnica 18 cm, tylne średnica 26 cm,
kosz 35 cm długość, 38 cm szerokość

waga:
stelaż z tapicerką 12,5 kg
stelaż 8,3 kg

Film

Karolina
4 komentarze
  • Matkabeztabu

    Nie bardzo rozumiem, test bez opinii ?? to jak dane i parametry techniczne, niczym opis .. Mnie to nic nie daje.

    10 lutego 2016 at 15:14 Odpowiedz
    • Karolina

      Każda mama jest inna i oczekuje od wózka innych funkcji, dla mnie jako mamy 2 dzieci ważna jest waga, osobiście mogę kupić plastikowy wózek oby byl lekki i miał dużą budę 🙂 opisy wykonuję w takiej formie aby nie trzeba było czytać 2 godziny teksty, żeby dowiedzieć się czy budka otwiera się głośno czy cicho. Mamy mają bardzo dobrą intuicję, nawet te,które spodziewają się pierwszego dziecka- widzę to po mailach,ktore do mnie przychodza, dają jasne wskazówki. Swoją opinię tj. co uwielbiam w wózkach lub co mnie denerwuje ujęłam w manu opisując każdą funkcję wozka 🙂 pomimo to mam nadzieję, że coś tam z opisu się przyda 🙂 pozdrowienia 🙂

      10 lutego 2016 at 21:15 Odpowiedz
  • Anita Wolska

    Użytkuję x-pulsa od 2 tygodni i jestem nim meeega oczarowana mam nadzieję ze tak zostanie . Fajnie się go prowadzi. Bardzo dobra amortyzacja, duża buda, duży panel wentylacyjny, ogólnie wszystko na plus

    1 kwietnia 2020 at 16:37 Odpowiedz
    • Karolina

      dziękuję za opinię, bardzo przydatna 🙂 myślę, że jak ktoś będzie miał dylemat co wybrać, po takiej opinii nie będzie miał wątpliwości 🙂

      1 kwietnia 2020 at 16:57 Odpowiedz

Opublikuj komentarz