Góra

Xlander Pulse

Xlander Pulse

Gondola

Spód gondoli wózka Xlander Pulse wykonany jest z drewnianej płyty, na której umieszczamy białą osłonkę montowaną do krawędzi gondoli za pomocą zamka błyskawicznego oraz na wysokości mechanizmu do podnoszenia budki za pomocą rzepu. Na osłonkę umieszczony jest materacyk w kolorze białym, wykonany z gąbki obszytej materiałem, który do regulowanego oparcia mocowany jest za pomocą dwóch zatrzasków. Wszystkie elementy gondoli można wyciągnąć, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości. Dolna, zewnętrzna cześć gondoli jest miękka, nie jest usztywniona.

Regulacja oparcia

W celu podniesienia oparcia należy pociągnąć czarny pasek znajdujący się na zewnątrz gondoli po prawej stronie. Opuszczenie oparcia polega na wciśnięciu czarnego guzika nad paskiem do regulacji oparcia, a następnie skierowaniu oparcia do dołu.

Budka w gondoli

Budka składa się cicho, poprzez naciśnięcie dwóch mechanizmów znajdujących się od zewnętrznej strony, wymaga to użycia jednocześnie dwóch rąk. Budkę można ustawić w dwóch pozycjach – poziomo lub pionowo, jednak po zwolnieniu blokady obniżającej budkę nie opada samoistnie, można ja ustawić w kilku pozycjach. Podnoszenie budki nie wymaga użycia mechanizmów, można to wykonać jedną ręką poprzez naciągnięcie budki, aż pojawi się kliknięcie. Budka wyposażona jest w duże okienko wentylacyjne wykonane z drobnej siatki, które zapinane jest na zamek błyskawiczny.
Budka wyposażona jest w pałąk do przenoszenia gondoli, który znajduje się w górnej części budki. Pałąk wykonany jest z aluminium.
W budce po prawej stronie jest niewielki schowek zapinany na zamek błyskawiczny.

Osłonka na nóżki

Osłonka na nóżki w gondoli montowana jest za pomocą magnesów, czterech gumek oraz dwóch zatrzasków (przy budce). Osłonka na nóżki posiada kieszonkę zamykana na zamek błyskawiczny (po prawej stronie).

Ściąganie gondoli

W celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy ścisnąć mechanizmy znajdujące się po zewnętrznej stronie gondoli, a następnie unieść gondolę do góry. Nałożenie gondoli na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć gondolę na adaptery (oznaczenia R i L wskazują z jakiej strony ma być umieszczony adapter) i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

Schowki

Gondola posiada schowek – niewielka kieszonka, zakończona gumką, która znajduje się od wewnętrznej, lewej strony gondoli. Dodatkowo niewielki schowek na budce i osłonce na nóżki – po prawej stronie, oba zamykane na zamek błyskawiczny. Od strony rodziców znajduje się kieszeń, która nie jest zamykana.

Opis spacerówki Xlander Pulse można zobaczyć tutaj.

Dane techniczne

(pomiar własny)

długość gondoli 74 cm (środek wraz z osłonką i materacykiem)

szerokość gondoli 32 cm

wysokość gondoli 21 cm

waga gondoli 4,2 kg

waga gondola + stelaż 12,5 kg

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz