Góra

Adamex Reggio

Adamex Reggio

GONDOLA

Spód gondoli wykonany jest z plastiku, na którym umieszczony jest podszewka bawełniana w kolorze białym, który montuje się na krawędzi gondoli za pomocą zamka błyskawicznego. Materacyk z wkładem kokosowym, w kolorze białym z nadrukami.
Wszystkie elementy gondoli można wyciągnąć, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości.

Oparcie w gondoli regulowane jest za pomocą pokrętła znajdującego się od spodu gondoli, który należy wcisnąć i kręcić do momentu, aż oparcie ustawimy w odpowiedniej pozycji -sterowanie jest zewnętrzne.

Gondola wózka Adamex Reggio wyposażona jest w system wentylacji, aby otworzyć wentylację gondoli należy przesunąć kratkę w prawo, aby zamknąć wentylację wystarczy przekręcić w lewo.

Budka w gondoli

Budka składa się cicho, aby ustawić ją w pozycji pionowej należy naciągnąć budkę tak, aby pojawiło się kliknięcie. Składanie budki polega na wciśnięciu mechanizmów, znajdujących się od wewnętrznej strony budki. Budkę można ustawić w pięciu ustawieniach, oraz jedno dodatkowe ustawienie po wydłużeniu budki.

Budka wyposażona jest w pałąk do przenoszenia gondoli, który znajduje się w górnej części budki, do którego można się dostać poprzez rozpięcie zamka błyskawicznego w kolorze złotym.

Ściąganie gondoli

Montowanie gondoli czy spacerówki  wyposażone jest w ten sam mechanizm. W celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy wcisnąć dwa mechanizmy znajdujące się po bokach stelaża (czarne przyciski), a następnie unieść gondolę do góry za pałąk wbudowany w budce. Montowanie gondoli za pomocą systemu one click.

Osłonka na nóżki

Osłonka na nóżki w gondoli montowana jest za pomocą zamka błyskawicznego oraz w górnej części dwoma magnesami.

schowek

Gondola nie posiada schowka

SPACERÓWKA

Pasy bezpieczeństwa

Spacerówka Adamex Reggio wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na trzech wysokościach. Regulacja wysokości pasów znajduje się pod tapicerką, na tyle oparcia od strony rodziców, polega na przełożeniu sprzączki przez dziury w oparciu. Dodatkowo pasy można regulować na długość za pomocą klamerek.
Zapinanie pasów polega na złożeniu ze sobą dwóch klamr, które należy wsunąć do mechanizmu, tak aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu czarnego przycisku umiejscowionego na środku mechanizmu.
Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane, w celu ich zdjęcia należy rozpiąć pasy, następnie zsunąć osłonkę w kierunku do dołu.

Wózek wyposażony jest w dodatkowy pas krokowy montowany do pałąka.

OPARCIE

Oparcie w spacerówce Adamex Reggio reguluje się za pomocą plastikowej rączki, która znajdującego się na tyle oparcia od strony rodziców. W celu zmiany pozycji mechanizm należy podciągnąć i ustawić oparcie w wybranej pozycji. Zarówno podnoszenie jak i obniżenie oparcia można wykonać jedną ręką. Przy podnoszeniu nie trzeba wciskać ponownie mechanizmu, należy oparcie popchać ręką do góry – przy tej opcji oparcie wydaje kliknięcia, które wskazują, że przyjęło odpowiednią pozycję.
Oparcie posiada cztero-stopniową regulację, rozkłada się do 175 stopni.
Przy ustawieniu oparcia przodem do kierunku jazdy do dyspozycji mamy cztery ustawienia. W ustawieniu tyłem do kierunku jazdy, oparcie można ustawić również w tych samych, czterech pozycjach. Tył oparcie jest usztywniony, wykonany z plastiku.

Wózek wielofunkcyjny Adamex Reggio wyposażony jest w dwustronną wkładkę dostosowaną do letnich i zimowych temperatur, która wykonana jest z jednej strony z tego samego materiału co cała tapicerka, druga strona z tkaniny frotte.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Adamex Reggio można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy obrócić całe siedzisko.

Ściągnięcie siedziska polega na wciśnięciu dwóch czarnych przycisków, a następnie wyciągnięciu delikatnie siedziska z kieszeni. Wkładanie siedziska na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć siedzisko na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

PODNÓŻEK

Podnóżek reguluje się za pomocą dwóch, czerwonych przycisków, umiejscowionych po zewnętrznej stronie. Przy podnoszeniu podnóżka nie trzeba używać mechanizmu, należy jedną ręką podnieść podnóżek. Dostępne są trzy pozycje, przy podnoszeniu podnóżek wydaje charakterystyczne kliknięcie, które wskazują, że podnóżek przyjął odpowiednią pozycję. Obniżanie podnóżka jest ciche, wykonany jest z plastiku oraz eko-skóry.

BUDKA

Budkę w spacerówce Adamex Reggio można wydłużyć poprzez rozpięcie zamkiem błyskawicznym. W pierwszej opcji poszerzamy o kawałek materiału, w drugiej opcji poszerzenia budki mamy dostęp do okienka wentylacyjnego wykonanego z siatki. Budka bardzo dobrze chroni przed słońcem, rozkłada się prawie do pałąka bezpieczeństwa. Budkę reguluje się cicho, jedną ręką, dostępnych mamy dziewięć pozycji – przy rozpięciu wszystkich przedłużeń budki.
Budkę w spacerówce Adamex Reggio można ściągnąć za pomocą czarnego guzika, umiejscowionego pod tapicerką, od zewnętrznej strony.
Budka wyposażona jest w pałąk do przenoszenia.

SCHOWEK

Wózek nie posiada schowków, jedynym miejscem do przechowywania jest kosz.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z eko-skóry oraz plastiku, można go odpiąć z obu stron (czerwony przycisk od spodu) lub wyciągnąć całkowicie.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek posiada cztery, poliuretanowe koła. Przednie koła są obrotowe z możliwością zablokowania – mechanizm znajduje się nad przednimi kołami, należy go przekręcić.

Wyciąganie przednich kół

Należy wcisnąć czarny przycisk znajdujący się nad przednimi kołami, następnie wyciągnąć przednie koło.

Wyciąganie kół tylnych

Koła tylne również posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy złożeniu. W celu wyciągnięcia należy wcisnąć czarny guzik umiejscowiony na środku, następnie pociągnąć za koło. W tej opcji w stelażu pozostanie metalowa ośka, aby wyciągnąć koło wraz z ośką należy wcisnąć czerwony przycisk, który umiejscowiony jest od wewnętrznej strony koła.

Zakładanie kół polega na wciśnięciu bolca do mechanizmu, aż pojawi się kliknięcie.

Hamulec

Hamulec znajduje się między tylnymi kołami, nie niszczy obuwia, aby zablokować wózek wystarczy dźwignię skierować w dół, aby zwolnić blokadę należy skierować ją do góry.

Kosz

Wózek wyposażony jest w kosz, który można zamknąć za pomocą magnesów. Kosz można w łatwy sposób zdemontować, rozpinając dwa zamki błyskawiczne. Od spodu kosz jest usztywniony, po bokach wykonany z siatki. Dostęp do kosza jest z dwóch stron. Kosz do 2 kg.

RĄCZKA DO PROWADZENIA

Rączka do prowadzenia pełna, wykonana z eko-skóry, regulowana za pomocą dwóch przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie ramy, dostępnych jest dziewięć pozycji.

TAPICERKA

Tapicerkę w spacerówce można zdjąć całkowicie , montowana jest za pomocą zamka błyskawicznego oraz zatrzasków. Całe poszycie wózka wyposażone jest w filtr UVP 50+

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Adamex Reggio Special edition z 2019r., którego wyróżnia eleganckie połączenie polerowanych stelaży w kolorze złota i selekcjonowanych tkanin. Kolor Y-85. Rama aluminiowa w kolorze intensywnego złota z elementami plastikowymi, w kolorze czarnym. Tapicerka czarna, elementami ozdobnymi są zamki błyskawiczne w kolorze złotym, podnóżek z eko-skóry. Inne wersje kolorystyczne można zobaczyć m.in. na stronie link

AKCESORIA

Do wózka otrzymujemy jedną folię przeciwdeszczową, moskitierę do gondoli i spacerówki, uchwyt na butelkę, pokrowce na nóżki do gondoli i spacerówki, torbę zapinaną na zamek błyskawiczny z wieloma przegródkami, przewijak, muffki tj. rękawiczki, które idealnie się sprawdzą w zimie.

FOTELIK

Na stelażu przy pomocy odpowiednich adapterów można zamontować foteliki marki Cybex, Kiddy, Maxi-Cosi, BeSafe.

AMORTYZACJA

Wózek Adamex Reggio ma możliwość regulacji twardości zawieszenia, mechanizm znajduje się od spodu sprężyny, który należy naciągnąć.

Cena

Wózek Adamex Reggio w wersji standardowej można kupić w cenie 1699 zł, w wersji Special Edition 1899 zł.

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

Składanie stelaża

1. Przekręcić jednocześnie do zewnątrz dwa mechanizmy, które znajdują się w górnej części ramy.
2. Skierować rączkę do prowadzenia w kierunku przednich kół.
3. Przesunąć w prawo czerwony przycisk, na mechanizmie umiejscowionym nad koszem. Trzymając przycisk, należy przekręcić mechanizm do siebie i pociągnąć , aż do całkowitego złożenia stelaża.

Rozkładanie stelaża

Wystarczy odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się stelaża oraz energicznie pociągnąć za rączkę tak, aby cały wózek się rozłożył, na końcu powinno pojawić się charakterystyczne kliknięcie, które wskazuje, że wózek został prawidłowo rozłożony. Ostatnim etapem jest dociśnięcie poprzeczki nad koszem.

DANE TECHNICZNE

Wózek przeznaczony dla dziecka od momentu narodzin do 36 miesięcy oraz do maksymalnej wagi dziecka 15 kg
(POMIAR WŁASNY)
Gondola:
pomiar gondoli 79 cm x 21 cm x 36 cm

pomiar gondoli wykonany z zamontowaną osłonką
szerokość gondoli 34 cm, długość gondoli 71 cm, wysokość gondoli 20 cm

wózek złożony: długość 62 cm, wysokość 26 cm, szerokość 51 cm
wózek rozłożony długość 106 cm x 117 cm x 58,5 cm
koła przednie średnica 23 cm, tylne średnica 28 cm,

waga: koła 3,4 kg, stelaż bez kół 5,6 kg, stelaż z kołami 9 kg
siedzisko spacerówki 5 kg, gondola 4,7 kg

wielkość pudła 85cm x 52cm x 59cm

Plener

Film

Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz