Góra

Amelis Hugo

Amelis Hugo

GONDOLA

Wnętrze gondoli wykonane jest z białego plastiku, na którym umieszczony jest miękki materiał w kolorze białym, który montuje się na krawędzi gondoli poprzez wywinięcie. Materacyk w kolorze białym, wykonany z gąbki obszytej materiałem. Wszystkie elementy gondoli można wyciągnąć, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości.
Spód gondoli od zewnętrznej strony wykonany jest z plastiku oraz z białej eko-skóry. Bok gondoli jest usztywniony.

Oparcie w gondoli

Oparcie w gondoli można regulować jedna ręką, należy podnieść górną część oparcia tak, aby umieścić plastikowy uchwyt w zagłębieniu. Do dyspozycji mamy dwie pozycje – całkowicie na płasko oraz lekko uniesiona.

Gondola posiada funkcję kołyski – spód gondoli jest wyprofilowany, tak aby można było bujać dziecko.

Budka w gondoli

Budka składa się cicho, aby ustawić ją w pozycji pionowej należy naciągnąć budkę tak, aby pojawiło się kliknięcie. Składanie budki polega na wciśnięciu czarnych mechanizmów, znajdujących się od wewnętrznej strony budki. Przy każdym obniżeniu budki należy wcisnąć mechanizm. Budkę można ustawić w trzech pozycjach.
Budka wyposażona jest w pałąk do przenoszenia gondoli, który znajduje się w górnej części budki, w kolorze ceglanym. Pałąk wykonany jest z eko-skóry. Budka wyposażona jest w dodatkowy daszek, który wykonany jest z białej eko-skóry – można go schować lub zostawić na stałe. Większość elementów tapicerki oprócz budki w gondoli można ściągnąć. Materiał można prać ręcznie w 40 stopniach.

Gondola posiada bardzo duże okienko wentylacyjne (biała siatka), do którego możemy się dostać poprzez wywinięcie materiału.

Osłonka na nóżki

Osłonka montowana jest na gondoli za pomocą wywinięcia – od strony rodziców oraz przy budce montowana jest za pomocą czterech zatrzasków. Osłonka wykonana jest z materiału oraz w górnej części z eko-skóry w kolorze białym.

Ściąganie gondoli

Montowanie gondoli czy spacerówki  wyposażone jest w ten sam mechanizm. W celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy ścisnąć dwa mechanizmy znajdujące się po bokach stelaża, a następnie unieść gondolę do góry za pałąk wbudowany w budce. Nałożenie gondoli na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć gondolę na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

schowek

Gondola nie jest wyposażona w schowek.

SPACERÓWKA

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Amelis Hugo posiada 5 punktowe pasy, które można ustawić na dwóch wysokościach, pasy można regulować na długość za pomocą klipsów. Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu, tak aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się po ściśnięciu przycisków, które znajdują się po obu stronach mechanizmu.

Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane, w celu ich zdjęcia należy wyciągnąć pas bezpieczeństwa z plastikowego mechanizmu, następnie zsunąć osłonki w kierunku do dołu. Dodatkowa osłonka znajduje się między nogami dziecka.

OPARCIE

Oparcie w spacerówce Amelis Hugo reguluje się za pomocą plastikowego mechanizmu, znajdującego się na tyle oparcia, od strony rodziców. W celu zmiany pozycji mechanizm należy ścisnąć i ustawić oparcie w wybranej pozycji. Zarówno podnoszenie jak i obniżenie oparcia można wykonać jedną ręką. Przy podnoszeniu nie trzeba wciskać ponownie mechanizmu, należ oparcie popchać ręką do góry – przy tej opcji oparcie wydaje kliknięcia, które wskazują, że przyjęło odpowiednią pozycję.
Oparcie posiada cztero-stopniową regulację, rozkłada się całkowicie na płasko.
Przy ustawieniu oparcia przodem do kierunku jazdy do dyspozycji mamy cztery ustawienia. W ustawieniu tyłem do kierunku jazdy, oparcie można ustawić również w tych samych, czterech pozycjach. Tył oparcie jest usztywniony.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Amelis Hugo można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy obrócić całe siedzisko.

Siedzisko wyposażone jest w dodatkową wkładkę, w kolorze białym, materiał przypominający plusz.

Ściągnięcie siedziska polega na ściśnięciu dwóch czarnych mechanizmów, znajdujących się po obu stronach spacerówki, a następnie wyciągnięciu delikatnie siedziska z płoz. Wkładanie siedziska na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć siedzisko na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

PODNÓŻEK

Podnóżek reguluje się za pomocą dwóch, czerwonych przycisków, umiejscowionych po zewnętrznej stronie. Obniżanie podnóżka wymaga użycia dwóch rąk, przy podnoszeniu wystarczy popchać cały podnóżek do góry. Dostępne są trzy pozycje, przy podnoszeniu wydaje charakterystyczne kliknięcie, które wskazują, że podnóżek przyjął odpowiednią pozycję. Podnóżek wykonany jest z plastiku, na którym umieszczony jest miękki kawałek tapicerki. Dodatkowo wózek wyposażony jest w plastikowy podnóżek, który ułatwia dziecku wchodzenie do wózka.

BUDKA

W zestawie otrzymujemy dwie budki, osobna do gondoli i spacerówki. Budkę reguluje się cicho, jedną ręką, dostępnych jest wiele pozycji (osiem pozycji licząc od ustawienia pionowego), dzięki czemu budkę możemy naciągnąć aż do pałąka bezpieczeństwa . Budka posiada okienka, które znajduje się w środkowej części (wykonane jest z czarnej siatki), które można zasłonić poprzez wywinięcie materiału – nie posiada zapięcia.

SCHOWEK

Wózek nie posiada schowków, jedynym miejscem do przechowywania jest kosz.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z eko-skóry oraz plastiku, można go odpiąć z obu stron (czerwony przycisk od zewnętrznej strony) lub wyciągnąć całkowicie.

PODSTAWA WÓZKA

KOŁA

Wózek posiada cztery, pompowane koła. Przednie koła są obrotowe z możliwością zablokowania – mechanizm znajduje się nad przednimi kołami, należy go wcisnąć. Koła posiadają błotniki w kolorze czarnym.

Wyciąganie przednich kół

Należy wcisnąć czarny przycisk znajdujący się nad przednimi kołami, a następnie wyciągnąć przednie koło.

Wyciąganie kół tylnych

Koła tylne również posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy złożeniu. W celu wyciągnięcia samej opony należy wcisnąć czarny guzik, który znajduje się na środku koła, a następnie pociągnąć za koło. Dodatkowo możemy wyciągnąć koło razem z bolcem, do tego służy czarny przycisk znajdujący się między hamulcem, a tylnym kołem.

Zakładanie kół polega na wciśnięciu koła do mechanizmu, aż pojawi się kliknięcie.

Hamulec

Hamulec znajduje się między tylnymi kołami, nie niszczy butów, aby zablokować wózek wystarczy dźwignię skierować w dół, aby zwolnić blokadę należy skierować ją do góry.

Kosz

Wózek wyposażony jest w kosz, do którego mamy dostęp z dwóch stron. Takie rozwiązanie ułatwi nam wyciąganie rzeczy z kosza nawet przy zmianie kierunku siedziska. Rodzic zawsze będzie miał możliwość wyciągnięcia rzeczy z kosza bez potrzeby obchodzenia wózka. Kosz można zamknąć za pomocą zamka błyskawicznego lub wyłącznie za pomocą rzepu. Kosz wykonany jest z przeciwdeszczowego materiału, górna klapa z białej eko-skóry, spód jest lekko usztywniony. Kosz można w łatwy sposób zdemontować ze stelaża za pomocą dwóch zamków błyskawicznych.

RĄCZKA DO PROWADZENIA

Rączka do prowadzenia pełna, wykonana z eko-skóry, regulowana za pomocą dwóch przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie ramy, dostępnych jest dziewięć pozycji.

TAPICERKA

Tapicerkę można zdjąć całkowicie, montowana jest za pomocą zatrzasków.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Amelis Hugo, kolor “love”. Rama aluminiowa z elementami plastikowymi, w kolorze białym. Tapicerka częściowo wykonana z białej eko-skóry oraz szarego materiału, elementy ozdobne – zygzaki. Inne wersje kolorystyczne można zobaczyć m.in. na stronie http://www.amelis-colour.com/hugo-2w1/23-amelis-hugo-2w1.html#/kolory_dostepne-love

Cena

Cena rekomendowana przez producenta 1899 zł

AKCESORIA

Do wózka otrzymujemy torbę, folię przeciwdeszczową, moskitierę, uchwyt na picie, torbę zapinaną na zamek błyskawiczny z wieloma przegródkami, przewijak oraz pokrowiec na nóżki do spacerówki i gondoli.

FOTELIK

Na stelażu można zamontować fotelik Amelis (na bazie Avionaut) za pomocą reduktorów. Pasują również foteliki Maxi Cosi, BeSafe, Recaro

AMORTYZACJA

Wózek Amelis Hugo ma możliwość regulacji twardości zawieszeni, mechanizm znajduje się od spodu sprężyny, który należy naciągnąć, aby odblokować warto nacisnąć na rączkę do prowadzenia, wówczas łatwiej odgiąć mechanizm (dwie osoby). Dodatkowo na stelażu znajduje się pokrętło amortyzatora.

Cena

Wózek Amelis Hugo można kupić w przedziale cenowym do 2000 zł

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

Składanie stelaża

1. Wcisnąć czerwony guziczek, które znajdują się przy mechanizmie do składania z lewej strony ramy.
2. Pociągnąć dwa plastikowe elementy znajdujące się na ramie wózka.
3. Skierować rączkę do dołu, aż cały stelaż się złoży. Należy pamiętać, aby przy składaniu stelaża odblokować przednie koła.

Rozkładanie stelaża

Wystarczy odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się stelaża oraz energicznie pociągnąć za rączkę tak, aby cały wózek się rozłożył.

Siedzisko można złożyć razem ze stelażem, jednak składa się on do bardzo dużych rozmiarów.

DANE TECHNICZNE

Wózek przeznaczony dla dziecka od momentu narodzin do 36 miesięcy oraz do maksymalnej wagi dziecka 15 kg
(POMIAR WŁASNY)
Gondola:
szerokość gondoli 35 cm, długość gondoli od 75 cm (materac) do 82 cm (krawędź gondoli), wysokość gondoli 21 cm

Spacerówka:
szerokość oparcia 30 cm
wysokość oparcia 46 cm
wysokość od siedziska do budki 60 cm,
głębokość siedziska 28 cm
szerokość siedziska 29 cm (plecy), 32 cm (kolana)
szerokość podnóżka od 32 cm  do 28 cm (stopy)
długość podnóżka 16 cm
wysokość rączki 113 cm (najwyższy punkt), 76 cm (najniższy punkt)
szerokość rączki 47 cm,
wózek złożony: długość 75 cm, wysokość 37 cm (najwyższy punkt ramy), szerokość 60 cm (tylne koła)
wózek rozłożony długość 117 cm (od rączki do podnóżka między przednimi kołami), szerokość 60 cm (tylne koła)
koła przednie średnica 24 cm, tylne średnica 29 cm,
kosz: długość od 27 cm (dno), szerokość 39 cm
waga: stelaż 9,3 kg, siedzisko spacerówki 4,3 kg, gondola 5,1 kg
stelaż z siedziskiem spacerówki 13,6 kg,
stelaż z gondolą 14,4 kg

Karton na wózek – 91 cm x 51 cm x 59 cm

Film

 

Karolina
Karolina
6 komentarzy
 • Maja W

  Ładny model, nad którym równiez i ja się zastanawiałam. Ale ostatecznie wybrałam Riko naturo ecco i polecam. Wózek przede wszystkim jest solidny, z przestronna gondolą i szerokim siedziskiem w spacerówce. Mocne pompowane koła, ze świetna amortyzacja. To bardzo ułatwia spacerowanie 🙂 cieszę się, że wybralam własnie ten model, bo wiem, że długo mi posłuży.

  4 marca 2018 at 19:51 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   faktycznie, Amelis bardzo ładnie wykonany 🙂 warto się nad nim zastanowić 🙂 chociaż takie wózki dla mam, które nie patrzą na wagę 🙂 pozdrawiam, Maja dziękuje za informację 🙂

   4 marca 2018 at 20:37 Odpowiedz
 • Amelis Hugo

  To prawda, że Amelis Hugo liderem lekkości nie jest, ale za to wygląd ma! Ekoskórka też swoje robi. Za to teraz Hugo ma koła dwuwarstwowe – > gumowo-żelowe (nieprzebijalne).

  8 marca 2018 at 15:45 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Mi się podobała lekkość obsługiwania wszystkich elementów 🙂 z przyjemnością kręciłam film z udziałem tego wózka 🙂

   8 marca 2018 at 17:55 Odpowiedz
  • Apollonia Czarna

   A jednak mój wózek testu nie przeszedł. Opona i dętka przebite 🙁

   25 sierpnia 2020 at 23:32 Odpowiedz
   • Karolina
    Karolina

    Ojjj niestety pompowane koła mają ten minus, ale spokojnie to można naprawić ☺️ u mnie w miejscowości jest serwis wózków.

    26 sierpnia 2020 at 07:36 Odpowiedz

Opublikuj komentarz