Góra

Baby Jogger city elite

Baby Jogger city elite

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Baby Jogger city elite wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na czterech wysokościach. Regulacja wysokości pasów znajduje się na tyle oparcia, zmiana nie zajmie nam długo czasu. Pasy można rozpiąć jedną ręką, należy wcisnąć czarny przycisk z napisem “press”, tak aby samoistnie odskoczyły.

OPARCIE

Oparcie można ustawić w wielu pozycjach, dzięki regulacji za pomocą paska, który ustawia oparcie na dowolnej wysokości. Podnoszenie oparcia wymaga użycia dwóch rąk – pasek należy naciągnąć za dwa kółeczka, które znajdują się na końcu paska, ścisnąć mechanizm i przesunąć go do góry, w celu obniżenia oparcia należy ścisnąć mechanizm i zsunąć go w dół (czynność tą można wykonać jedną ręką). Regulacja oparcia jest cicha, jednak słychać delikatnie przeciągnięcie plastikowego mechanizmu po pasku.Oparcie nie jest usztywnione, jednak wykonane z grubego materiału, który sam w sobie stabilizuje plecy dziecka.

PODNÓŻEK

W wózku Baby Jogger city elite do dyspozycji mamy dwa podnóżki, pierwszy wykonany z tego samego materiału co cała tapicerka, przeznaczony dla mniejszych dzieci, jego regulacja polega na umieszczenia metalowego wspornika na plastikowym podnóżku a od spodu podnóżka umieszczenie w plastikowych haczykach. Podnóżek złożony jest stabilny dzięki mocowaniom na magnes. Po obniżeniu materiałowego oparcia posiadamy dostęp do podnóżka wykonanego z plastiku, który przeznaczony jest da starszych dzieci.

BUDKA

Budkę można regulować jedna ręką, nie słychać żadnych kliknięć, pojawia się delikatny szelest materiału. Pozycje są jasno wyczuwalne pod ręką. Budka bardzo dobrze chroni przed słońcem lub wiatrem, zakrywa większą cześć spacerówki, wyposażona jest w filtr UV 50+. Na budce do dyspozycji mamy trzy okienka, od strony rodziców wykonane z folii, po bokach budki wykonane z siatki. Wszystkie okienka zamykane są na magnes, można je odsłaniać jedną ręką. Największym plusem takiego mocowania jest to, iż materiał zawsze ładnie przylega do wózka, ponieważ zarówno otwierając jak i zamykając okienko materiał zaczepia się o magnesy. Wyciąganie budki jest bardzo proste, należy wcisnąć szary przycisk znajdujący się na zakończeniu budki i pociągnąć delikatnie do góry. Czynność ta nie wymaga od nas użycia siły. Budka posiada bardzo duże okienko wentylacyjne, które idealnie sprawdzi się w upalne dni, okienko można zasłonić materiałem, które zahacza się o oparcie. W celu odsłonięcia okienka, materiał należy zrulować i umieścić pod schowkiem (okolice rączki do prowadzenia).

SCHOWKI

Wózek wyposażony jest w dość duży schowek wykonany z siatki, który umiejscowiony jest na tyle oparcia, schowek nie jest zamykany, oraz trzy przegródki na drobne rzeczy przy rączce do prowadzenia.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

W zestawie nie otrzymałam pałąka, poniżej mechanizmu do montażu budki znajdują się dwa zaślepione otwory, do których można doczepić pałąk bezpieczeństwa.

PODSTAWA WÓZKA

Wózek posiada trzy koła, wszystkie tej samej wielkości, opony wykonane są z opatentowanej pianki, przednie koło obrotowe z możliwością zablokowania. Mechanizm do blokowania kół znajduje się w wygodnym miejscu, umiejscowiony przy plastikowym podnóżku. Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu – czarny guzik przy tylnych kołach.

Hamulec ręczny, znajduje się po prawej stronie przy rączce do prowadzenia, aby zablokować koła należy hamulec naciągnąć do siebie, zwolnienie blokady polega na jednoczesnym pociągnięciu palcami dwóch szarych elementów i skierowanie mechanizmu do pozycji wyjściowej.

Wózek wyposażony jest w kosz, do którego zawsze jest dobry dostęp, nawet przy rozłożonym oparciu. Kosz wykonany jest z elastycznego materiału, dostęp do niego mamy zarówno od strony rodzica jak i z boku. Spód kosza jest miękki,

Raczka pełna z możliwością regulacji, dwa przyciski znajdujące się po zewnętrznej stronie rączki. Do dyspozycji mamy 10 pozycji ustawienia rączki. Rączka wykonana jest z gumy.

Wózek łatwo utrzymać w czystości, ponieważ całą tapicerkę można zdjąć do prania, montowana jest do stelaża na zatrzaski.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Baby Jogger city elite, kolor czerwony, zdjęcia niestety nie oddają koloru, jest to zgaszona czerwień. Rama w kolorze czarnym/mat. Spacerówkę Baby Jogger city elite można kupić w trzech wersjach kolorystycznych, które można zobaczyć m.in na stronie http://ekowozki.pl/Wozki-spacerowe/Wozek-Baby-Jogger-City-Elite.html.

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

Składanie wózka jest bardzo łatwe, można to wykonać jedną ręką, za pomocą materiałowej rączki, która znajduje się na siedzisku. Należy energicznie pociągnąć za uchwyt do góry tak, aż wózek się złoży i zablokuje o blokadę przed samoistnym rozłożeniem się wózka.

Rozłożenie wózka: odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka i pociągnąć za rączkę do góry, tak aby pojawiło się kliknięcie, które wskazuje, że wózek jest prawidłowo rozłożony.

DANE TECHNICZNE

Spacerówka: szerokość oparcia 32 cm (cześć usztywniona), boki wykonane są z miękkiego materiału, co dodatkowo utrudnia podanie dokładnego wymiaru oparcia – od jednego boku do drugiego ok. 45 cm, wysokość oparcia 50 cm, wysokość od siedziska do budki 61 cm, głębokość siedziska 24,5 cm, podnóżek z materiału 19 cm, 25 cm (pomiar od krawędzi siedziska do plastikowego podnóżka), szerokość siedziska 35 cm (kolana), 27 cm (plecy).

wymiary wózka złożonego: szerokość z kołami 66 cm (najszerszy), długość 82 cm, wysokość 34 cm (najwyższy punkt – przednie koło),
wymiary wózka rozłożonego: wysokość 116 cm (licząc od najwyższego puntu rączki), długość 132 cm (pomiar od rączki do mechanizmu skrętnych kół).

rączka 85 cm do 116 cm

koła  przednie i tylne 30 cm

Waga 12 kg

Film

 

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz