Góra

Chicco Lite Way

Chicco Lite Way

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Chicco Lite Way posiada 5 punktowe pasy, które przyszyte są na stałe, pasy można regulować na długość za pomocą klipsów oraz na szerokości również za pomocą klipsów. Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu dwóch przycisków znajdujących się w środku mechanizmu.

Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane. W celu zdjęcia należy wyciągnąć pas bezpieczeństwa z plastikowego mechanizmu do regulacji długości, następnie zsunąć w kierunku do dołu.

OPARCIE

Oparcie w spacerówce Chicco Lite Way można regulować za pomocą dwóch plastikowych dźwigni umiejscowionych na tyle oparcie, które należy ścisnąć, a następnie ustawić oparcie w odpowiedniej pozycji. Oparcie można ustawić w pięciu pozycjach – wszystkie ustawienia. Zarówno podnoszenie, jak i obniżenie oparcia można wykonać jedną ręką. Przy podnoszeniu oparcia nie trzeba ściskać mechanizmu, wystarczy je popchać całą ręką – przy tej opcji pojawiają się kliknięcia, które wskazują, że oparcie przyjęło odpowiednią pozycję. Obniżenie oparcia jest ciche. Tył oparcia w środkowej części jest usztywnione.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Chicco Lite Way można ustawić wyłącznie przodem w kierunku jazdy. Siedzisko w spacerówce Chicco Lite Way rozkłada się całkowicie do pozycji leżącej

PODNÓŻEK

W wózku Chicco Lite Way do dyspozycji mamy dwa podnóżki, pierwszy wykonany z tego samego materiału co cała tapicerka, przeznaczony dla mniejszych dzieci. Do dyspozycji mamy dwie pozycje pionowa/pozioma. W celu obniżenia do pozycji pionowej należy wcisnąć przyciski znajdujące się po zewnętrznej stronie podnóżka, aby ustawić podnóżek do pozycji poziomej wystarczy podnieść podnóżek do góry. Po obniżeniu materiałowego podnóżka posiadamy dostęp do podnóżka , który przeznaczony jest dla starszych dzieci. Podnóżek wykonany jest z plastiku.

BUDKA

Budkę w spacerówce Chicco Lite Way można regulować jedną ręką, w związku z tym, iż nie ma ograniczeń, można ją ustawić w dowolnej pozycji. Budka jest w miarę cicha (słychać delikatne kliknięcie). Dodatkowo wyposażona jest w daszek, który jest elastyczny. Budka nie jest wyposażona w okienko.

SCHOWEK

Wózek Chicco Lite Way nie posiada schowka, jedynym miejscem do przechowywania jest kosz.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z plastiku pokrytego materiałem. Można go odpiąć z obu stron lub wyciągnąć całkowicie za pomocą czarnych przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie pałąka.

PODSTAWA KOŁA

KOŁA

Wózek posiada cztery koła wszystkie wykonane są z pianki. Przednie koła pojedyncze obrotowe, z możliwością zablokowania i zdejmowania. Mechanizm do blokowania koła znajduje nad kołem. Mechanizm do zdejmowania przedniego koła znajduje się od spodu koła. W tym celu należy wcisnąć przycisk, następnie ściągnąć koło.


Koła tylne podwójne, amortyzowane, posiadają możliwość wyciągnięcia (wyłącznie przy pomocy ostrego narzędzia), co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu – srebrny przycisk przy tylnych kołach. W tym celu należy wcisnąć srebrny przycisk, następnie ściągnąć koło.

HAMULEC

Hamulec w wózku Chicco Lite Way znajduje się po obu stronach przy tylnych kołach. W celu zablokowania wózka wystarczy dźwignię nacisnąć butem (w kierunku do dołu) tak, aby pojawiło się kliknięcie. W celu zwolnienia blokady należy dźwignię podciągnąć butem do góry.

KOSZ

Wózek Chicco Lite Way wyposażony jest w kosz, do którego jest dobry dostęp (od strony rodzica oraz z boku). Przy rozłożonym oparciu brak dostępu do kosza. Spód kosza wykonany jest z materiału, nie jest usztywniony. Boki wykonane są z siatki.

RĄCZKA

Rączka typu “rogi” wykonana z pianki bez możliwości regulacji.
Wózek przeznaczony jest dla dzieci 0 kg – 15 kg.

TAPICERKA

Wózek łatwo utrzymać w czystości, ponieważ całą tapicerkę można zdjąć do prania, montowana jest do stelaża na zatrzaski.

AKCESORIA

Do testowania wózka Chicco Lite Way otrzymałam folie przeciwdeszczową oraz ciepły śpiworek na zimę.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek Chicco Lite Way z 2015 roku, kolor Purple. Rama aluminiowa, w kolorze grafitowym. Spacerówkę Chicco Lite Way można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie: http://megaurwis.pl/liteway-2015-c1086.html

GWARANCJA

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego).

CENA

Wózek Chicco Lite Way można kupić w przedziale cenowym do 500 zł tj 519 zł.

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

Należy podciągnąć stopą element znajdujący się na środku stelaża, a następnie wcisnąć stopą wystający element na stelażu po prawej stronie z jednoczesnym skierowaniem rączki do prowadzenia w stronę przednich kół.

Rozłożenie wózka: odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka i pociągnąć za rogi w kierunku do góry, tak aby pojawiło się kliknięcie, które wskazuje, że wózek jest prawidłowo rozłożony.
Na stelażu po prawej stronie znajduje się rączka do przenoszenia wózka.

DANE TECHNICZNE : (POMIAR WŁASNY)

Spacerówka: szerokość oparcia 28 cm,
wysokość oparcia  45 cm,
wysokość od siedziska do budki 55 cm,
głębokość siedziska wraz z podnóżkiem 32 cm,
długość podnóżka 15 cm, szerokość 30 cm
wysokość rączki 104 cm (najwyższy punkt),

wózek złożony: długość (wraz z rączką) 112 cm, wysokość z kołami 36cm, szerokość 30 cm
rozłożony 114 długość, szerokość 40 cm (oparcie), 50 cm (tylne koła)
koło przednie średnica 14 cm , tylne średnica 18 cm,
waga: stelaż z tapicerką 7,5 kg

FILM

Wózek przedstawiony na filmie posiada różnice (np. regulacja budki), niestety nie znalazłam aktualnego filmu, ale większość funkcji podobnie się reguluje.

 

 

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz