Góra

Cybex Lua

Cybex Lua

Pasy bezpieczeństwa

Spacerówka Cybex Lua wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które przyszyte są na stałe, można je regulować na dwóch poziomach za pomocą szlufek, dodatkowo pasy można regulować na długość za pomocą klipsów.
Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie.
Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu dwóch mechanizmów, niekoniecznie jednocześnie.
Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane. W celu ich zdjęcia należy wyciągnąć pas bezpieczeństwa z plastikowego mechanizmu do regulacji długości, następnie wyciągnąć osłonkę w kierunku do góry.

Oparcie

Oparcie można ustawić w wielu pozycjach, dzięki regulacji za pomocą paska, który ustawia oparcie na dowolnej wysokości. Podnoszenie oparcia wymaga użycia dwóch rąk – pasek należy naciągnąć za dwa kółeczka, które znajdują się na końcu paska, jednocześnie popychając oparcie do góry. W celu obniżenia oparcia należy ścisnąć mechanizm i zsunąć go w dół – czynność tą można wykonać jedną ręką. Regulacja oparcia jest cicha, jednak słychać delikatnie przeciągnięcie plastikowego mechanizmu po pasku. Oparcie jest usztywnione i wykonane z grubego materiału, co stabilizuje plecy dziecka. Wózek posiada możliwość rozłożenia oparcia całkowicie do pozycji leżącej.

Podnóżek

W wózku Cybex Lua do dyspozycji mamy jeden podnóżek, wykonany z tego samego materiału co cała tapicerka, bez możliwości regulacji.
Podnóżek ma możliwości wypchnięcia materiału, co pozwala na usunięcie z niego piasku lub innych zabrudzeń.

Budka

Budkę można regulować jedną ręką, do dyspozycji mamy trzy ustawienia, jednak pomiędzy wyczuwalnym przeskokiem ustawienia budki można ją dowolnie ustawić, budka nie opada, daje to możliwość ustawienia w w wielu pozycjach. Budka jest w miarę cicha (słychać delikatne kliknięcie). Wyposażona jest w okienko wykonane z folii, zamykane na rzep. Budka średnio chroni przed słońcem.

Schowek

Wózek Cybex Lua nie posiada schowka, jedynym miejscem do przechowywania jest kosz.

Pałąk bezpieczeństwa

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z plastiku pokrytego gumą. Można go odpiąć z obu stron lub wyciągnąć całkowicie za pomocą szarych przycisków znajdujących się od zewnętrznej strony, które należy wcisnąć w górnej części z jednoczesnym pociągnięcie pałąka.

Podstawa koła

Koła

Wózek posiada trzy koła, które wykonane są z pianki. Przednie koło obrotowe, podwójne z możliwością zablokowania i zdejmowania. Mechanizm do blokowania koła (szary przycisk) znajduje się w wygodnym miejscu, między kołami. Mechanizm do zdejmowania koła znajduje się od spodu koła (srebrny przycisk). W tym celu należy wcisnąć przycisk (przy użyciu jakiegoś przedmiotu), następnie ściągnąć koło.
Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu – srebrny przycisk przy tylnych kołach. W tym celu należy wcisnąć przycisk (przy użyciu jakiegoś przedmiotu), następnie ściągnąć koło.

Hamulec

Hamulec w wózku Cybex Lua znajduje się obok prawego koła, między kołami nie ma łącznika, co daje duży komfort przy prowadzeniu wózka – nie uderza się nogami o stelaż. W celu zablokowania wózka wystarczy dźwignię nacisnąć butem (w kierunku do dołu) tak, aby pojawiło się kliknięcie, aby zwolnić blokadę należy nacisnąć butem (w kierunku do góry). Regulacja bardzo prosta nie niszcząca obuwia.

Kosz

Wózek Cybex Lua wyposażony jest w kosz, do którego jest dobry dostęp, nawet przy rozłożonym oparciu. Spód kosza wykonany jest z materiału, nie jest usztywniony. Boki wykonane są z siatki.

Rączka

Rączka typu “rogi” wykonana jest z plastiku bez możliwości regulacji.

Wózek przeznaczony jest dla dzieci 0kg – 15 kg.

Tapicerka

Brak możliwości ściągnięcia tapicerki. Montowana jest do stelaża na nity.

Akcesoria

Do testowania wózka Cybex Lua nie otrzymałam akcesoriów

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek Cybex Lua z 2015 roku, kolor cobblesone. Rama aluminiowa, w kolorze srebrnym. Spacerówkę Cybex Lua można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie: http://megaurwis.pl/lua-c1162.html

Gwarancja

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door tj. wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego.

Cena

Wózek Cybex Lua można kupić w przedziale cenowym do 500 zł tj. 549 zł.

Składanie i rozkładanie stelaża

Należy wcisnąć szary przycisk znajdujący się na szczycie lewego “rogu”, następnie wcisnąć szary przycisk zajdujący się poniżej (na tym samym “rogu”). Kolejnym krokiem jest wciśnięcie szarego przycisku na prawym “rogu” i złożenie wózka w kierunku do przodu.

Rozłożenie wózka: odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka i pociągnąć za rogi w kirunku do góry, tak aby pojawiło się kliknięcie, które wskazuje, że wózek jest prawidłowo rozłożony.

Dane techniczne : (pomiar własny)

Spacerówka: szerokość oparcia 31 cm,
wysokość oparcia  42 cm,
wysokość od siedziska do budki 60 cm,
głębokość siedziska  23 cm,
wysokość rączki 105 cm (najwyższy punkt),

wózek złożony: długość (wraz z rączką) 90 cm, wysokość z kołami 36cm, szerokość 35 cm
rozłożony 118 długość, szerokość 476 cm (oparcie), 64 cm (tylne koła)
koło przednie średnica 15 cm , tylne średnica 17 cm,
waga: stelaż z tapicerką 7,6 kg

Film

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz