Góra

Cybex Nona

Cybex Nona

Pasy bezpieczeństwa

Spacerówka Cybex Nona wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustwić na trzech wysokościach, dodatkowo pasy można regulować na długość za pomocą klipsów.
Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie.
Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu dwóch mechanizmów, niekoniecznie jednocześnie.
Spacerówka Cybex Nona nie posiada osłonek na pasy bezpieczeństwa.

Oparcie

Oparcie można ustawić w wielu pozycjach, dzięki regulacji za pomocą paska, który ustawia oparcie na dowolnej wysokości. Podnoszenie oparcia wymaga użycia dwóch rąk – pasek należy naciągnąć za dwa kółeczka, które znajdują się na końcu paska, jednocześnie popychając oparcie do góry. W celu obniżenia oparcia należy ścisnąć mechanizm (w kierunku do środka) i zsunąć go w dół (czynność tą można wykonać jedną ręką). Regulacja oparcia jest cicha, jednak słychać delikatnie przeciągnięcie plastikowego mechanizmu po pasku. Oparcie jest usztywnione i wykonane z grubego materiału, co stabilizuje plecy dziecka. Wózek posiada możliwość rozłożenia oparcia całkowicie do pozycji leżącej.

Podnóżek

W wózku Cybex Nona do dyspozycji mamy dwa podnóżki, pierwszy wykonany z tego samego materiału co cała tapicerka, przeznaczony dla mniejszych dzieci, jego regulacja polega na wciśnięciu dwóch elementów znajdujących się od spodu podnóżka. Dostępne są dwie pozycje pionowa i pozioma. Drugi podnóżek przeznaczony jest dla starszych dzieci wykonany z aluminium, który znajduje się pomiędzy przednimi kołami.

Budka

Budkę można regulować jedną ręką, do dyspozycji mamy trzy ustawienia. Budka jest w miarę cicha (słychać delikatne kliknięcie). Budka wyposażona jest w okienko z folii i siatki (od spodu). Brak możliwości zasłonięcia okienka.

Schowek

Wózek Cybex Nona nie posiada schowka, jedynym miejscem do przechowywania jest kosz.

Pałąk bezpieczeństwa

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z plastiku pokrytego materiałem. Można go odpiąć z obu stron lub wyciągnąć całkowicie za pomocą czarnych przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie pałąka.

Podstawa koła

Koła

Wózek posiada cztery podwójne koła, które wykonane są z pianki. Przednie koła obrotowe, podwójne z możliwością zablokowania i zdejmowania. Mechanizm do blokowania koła (szary przycisk) znajduje się w wygodnym miejscu, między kołami. Mechanizm do zdejmowania koła znajduje się z tyłu koła (srebrny przycisk). W tym celu należy wcisnąć przycisk , następnie ściągnąć koło.
Koła tylne podwójne, amortyzowane, posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu – srebrny przycisk przy tylnych kołach. W tym celu należy wcisnąć srebrny przycisk, następnie ściągnąć koło.

Hamulec

Hamulec w wózku Cybex Nona znajduje się obok prawego koła, Aby zablokować wózek wystarczy dźwignię nacisnąć butem (w kierunku do dołu) tak, aby pojawiło się kliknięcie. W celu zwolnienia blokady należy dźwignię podciągnąć butem do góry.

Kosz

Wózek Cybex Nona wyposażony jest w kosz, do którego jest dobry dostęp (od strony rodzica oraz z boku). Przy rozłożonym oparciu brak dostępu do kosza. Spód kosza wykonany jest z materiału, nie jest usztywniony. Boki wykonane są z siatki.

Rączka

Rączka typu “rogi” wykonane z pianki bez możliwości regulacji.

Wózek przeznaczony jest dla dzieci 0kg – 15 kg.

Tapicerka

Brak możliwości zdjęcia tapicerki. Montowana na stałe przy pomocy nitów.

Akcesoria

Do testowania wózka Cybex Nona nie otrzymałam akcesoriów.

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek Cybex Nona z 2015 roku, kolor Cobblestone. Rama aluminiowa, w kolorze czarnym/szarym. Spacerówkę Cybex Nona można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie: http://megaurwis.pl/nona-c1163.html

Gwarancja

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego).

Cena

Wózek Cybex Nona można kupić w przedziale cenowym do 500 zł (449 z).

Składanie i rozkładanie stelaża

Wózek Cybex Nona jest niezwykle prosty – można to zrobić jedną ręką. W tym celu należy nacisnąć szary mechanizm i pociągnąć do góry, następnie pociągnąć do góry szarą gumową rączkę znajdującą się powyżej mechanizmu i złożyć wózek.

Rozłożenie wózka: odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka i pociągnąć za rogi w kirunku do góry, tak aby pojawiło się kliknięcie, które wskazuje, że wózek jest prawidłowo rozłożony.

Dane techniczne : (pomiar własny)

Spacerówka: szerokość oparcia 30 cm,
wysokość oparcia  42 cm,
wysokość od siedziska do budki 60 cm,
głębokość siedziska wraz z podnóżkiem  33 cm,
długość ponóżka 14 cm
szerokość podnóżka 30 cm
wysokość rączki 108 cm (najwyższy punkt),

wózek złożony: długość (wraz z rączką) 104 cm, wysokość z kołami 34cm, szerokość 30 cm (w kołach), 28cm (w oparciu)
rozłożony 118 długość, szerokość 42 cm (oparcie), 50 cm (tylne koła)
koło przednie średnica 15 cm , tylne średnica 15 cm,
waga: stelaż z tapicerką 7,4 kg

Film

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz