Góra

Cybex Cura

Cybex Cura

GONDOLA

W celu przekształcenia siedziska w gondole należy:
1. Odpiąć klamrę znajdującą się pod siedziskiem (w dolnej części wózka) oraz zsunąć mechanizm do regulacji oparcia w dół.
2. Ustawić podnóżek oraz oparcie (czarna plastikowa klamra w górnej części oparcia) w poziomej pozycji.
3. Naciągnąć metalowe pręty, tak żeby umiejscowić je w plastikowym mechanizmie.
4. Wyłożyć spód gondoli miękkim materacykiem z gąbki obszytym materiałem w kolorze tapicerki.

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Cybex Cura wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na trzech wysokościach, dodatkowo pasy można regulować na długość za pomocą klipsów.
Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu (niekoniecznie jednocześnie) dwóch mechanizmów.
Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane. W celu ich zdjęcia należy wyciągnąć pas bezpieczeństwa z plastikowego mechanizmu do regulacji długości, następnie wyciągnąć osłonkę w kierunku do góry.

OPARCIE

Regulacja oparcia góra/dół jest za pomocą mechanizmu umiejscowionego w górnej części oparcia – typowe rozwiązanie wykorzystywane  w siedziskach kubełkowych, dostępne są trzy pozycje. Dodatkowo kąt nachylenia oparcia można regulować za pomocą paska. Podnoszenie oparcia wymaga użycia dwóch rąk – pasek należy naciągnąć za dwa kółeczka, które znajdują się na jego końcu, jednocześnie pchając oparcie ku górze. W celu obniżenia oparcia należy przycisnąć mechanizm i zsunąć go w dół (czynność tą można wykonać jedną ręką). Regulacja oparcia jest cicha, jednak słychać delikatnie przeciągnięcie plastikowego mechanizmu po pasku. Oparcie jest usztywnione i wykonane z grubego materiału, co stabilizuje plecy dziecka. Wózek posiada możliwość rozłożenia oparcia całkowicie do pozycji leżącej.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Cybex Cura można ustawić w dwóch kierunkach – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy wypiąć całe siedzisko – w tym celu należy jednocześnie wcisnąć szare mechanizmy znajdujące się po zewnętrznych stronach stelaża.

PODNÓŻEK

W wózku Cybex Cura do dyspozycji mamy jeden podnóżek, wykonany z tego samego materiału co cała tapicerka, zakończony metalową ramą, regulacja podnóżka jest zwiazan z regulacją oparcia spacerówki, mechanizm taki sam jak w siedziskach kubełkowych.
Podnóżek ma możliwości wypchnięcia materiału, co pozwala na usunięcie z niego piasku lub innych zabrudzeń.

BUDKA

Budka składa się cicho, poprzez naciśnięcie dwóch mechanizmów znajdujących się od wewnętrznej stronie budki, wymaga to użycia jednocześnie dwóch rąk. Budkę można ustawić w 2 pozycjach – pionowo lub poziomo. Podnoszenie budki nie wymaga użycia mechanizmów, można to wykonać jedną ręką poprzez naciągnięcie budki, aż pojawi się kliknięcie.
Budka posiada okienko wykonane z folii, okienko można przykryć materiałem. Budkę można dodatkowo powiększyć rozpinając zamek znajdujący się w dolnej części budki.
Budka wyposażona jest w pałąk do przenoszenia, który znajduje się w górnej części budki. Pałąk wykonany jest plastiku pokrytego gąbką oraz materiałem.

SCHOWEK

Wózek Cybex Cura nie posiada schowka.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z plastiku oraz pianki obszytej materiałem (nie jest wyposażony w zamek) można go odpiąć z obu stron lub wyciągnąć całkowicie za pomocą szarych przycisków znajdujących się od spodu pałąka.

PODSTAWA WÓZKA

Koła

Wózek wyposażony jest w cztery koła z lekkiego tworzywa. Przednie mniejsze, obrotowe z możliwością zablokowania (mechanizm znajduje się nad kołami, należy go wcisnąć w kierunku do dołu) i wyjmowania. W celu zdjęcia koła należy wcisnąć srebrny przycisk znajdujący się od wewnętrznej strony, następnie zdjąć koło.

Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu – srebrny przycisk znajdujący się od spodu koła – przycisk należy wcisnąć następnie ściągnąć koło.

Hamulec

Hamulec w wózku Cybex Cura znajduje się obok prawego koła. Wózek można zablokować poprzez naciśnięcie butem dźwigni (czerwone oznaczenie) tak, aby pojawiło się kliknięcie. W celu zwolnienia blokady należy dźwignię (zielone oznaczenie) nacisnąć butem. System nie niszczący obuwia.

Kosz

Wózek wyposażony jest w kosz, do którego jest dobry dostęp. Kosz wykonany jest z elastycznego materiału oraz siatki (z boku) dostęp do niego mamy zarówno od strony rodzica, z boku oraz od przodu. Spód kosza jest usztywniony jedynie cienką plastikową wkładką obszytą materiałem.

Rączka

Rączka pełna, teleskopowa, wykonana z pianki. Rączkę można regulować za pomocą przycisku znajdującego się na środku (od spodu rączki), który należy wcisnąć, a następnie popchać/pociągnąć rączkę do żądanej pozycji, dostępne są trzy pozycje.

Wózek przeznaczony jest dla dzieci 0 kg – 15 kg.
Tapicerka

Tapicerka nie jest zdejmowana

Akcesoria

Do testowania wózka Cybex Cura otrzymałam osłonkę na nóżki, wkładkę do gondoli dla mniejszych dzieci, adaptery do fotelika.

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek Cybex Cura z 2015 roku, kolor blue moon. Rama aluminiowa, w kolorze srebrnym.
Spacerówkę można kupić w innych wersjach kolorystycznych , które można m.in. zobaczyć na stronie:http://megaurwis.pl/cura-c1159.html

Gwarancja

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego)

Cena

Wózek można kupić w przedziale cenowym do 1149zł.

Składanie i rozkładanie stelaża

Składanie wózka -należy wcisnąć czerwony przycisk znajdujący się po prawej stronie wózka, następnie pociągnąć dwa szare przyciski znajdujące się po obydwu stronach ramy wózka i energicznie złożyć wózek w dół.

Rozłożenie wózka: odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka i pociągnąć za rączkę do góry, tak aby pojawiło się kliknięcie, które wskazuje, że wózek jest prawidłowo rozłożony.

Dane techniczne : (pomiar własny)

Spacerówka: szerokość oparcia 32 cm,
wysokość oparcia 39 cm,
wysokość od siedziska do budki 63 cm,
głębokość siedziska wraz z podnóżkiem 43 cm,
podnóżek z materiału antypoślizgowego długość 18 cm, szerokość 28 cm
wysokość rączki 103 cm (najwyższy punkt), długość/szerokość rączki 45cm,
wózek złożony: długość (wraz z rączką) 789 cm, wysokość z kołami 39 cm, szerokość 47cm (rączki), 64cm (środek), 64 cm (tylne koła)
rozłożony 115 długość(przy rączce max złożonej), 128 przy rączce max wyciągniętej , szerokość 41cm (oparcie), 64 cm (tylne koła)
koła przednie średnica 15 cm , tylne średnica 25 cm,
waga: stelaż z tapicerką 10,8 kg

Wymiary gondoli:
długość 80 cm, szerokość 31 cm, wysokość 20 cm (od materaca do krawędzi gondoli)

Film

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz