Góra

Cybex Fides

Cybex Fides

GONDOLA

W celu przekształcenia siedziska w gondole należy:
1. Ustawić podnóżek oraz oparcie (czarna plastikowa klamra w górnej części oparcia) w poziomej pozycji.
2. Odpiąć klamrę znajdującą się pod siedziskiem (w dolnej części wózka) oraz zsunąć mechanizm do regulacji oparcia w dół.
3. Naciągnąć metalowe pręty, tak żeby umiejscowić je w plastikowym mechanizmie.
4. Wyłożyć spód gondoli miękkim materacykiem z gąbki obszytym materiałem w kolorze tapicerki.

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka Cybex Fides wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na trzech wysokościach, dodatkowo pasy można regulować na długość za pomocą klipsów.
Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie.
Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu dwóch mechanizmów, niekoniecznie jednocześnie.
Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane. W celu ich zdjęcia należy wyciągnąć pas bezpieczeństwa z plastikowego mechanizmu do regulacji długości, następnie wyciągnąć osłonkę w kierunku do góry.

OPARCIE

Oparcie można ustawić w wielu pozycjach, dzięki regulacji za pomocą paska, który ustawia oparcie na dowolnej wysokości. Podnoszenie oparcia wymaga użycia dwóch rąk – pasek należy naciągnąć za dwa kółeczka, które znajdują się na jego końcu, jednocześnie pchając oparcie ku górze. W celu obniżenia oparcia należy przycisnąć mechanizm i zsunąć go w dół (czynność tą można wykonać jedną ręką). Oparcie w wózku Cybex Fides można regulować również za pomocą uchwytu znajdującego się w górnej części oparcia. Do dyspozycji mamy 3 pozycje. Regulacja oparcia jest cicha, jednak słychać delikatnie przeciągnięcie plastikowego mechanizmu po pasku. Oparcie jest usztywnione i wykonane z grubego materiału, co stabilizuje plecy dziecka. Wózek posiada możliwość rozłożenia oparcia całkowicie do pozycji leżącej.

SIEDZISKO

Siedzisko w spacerówce Cybex Fides  można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy wypiąć całe siedzisko – w tym celu należy jednocześnie wcisnąć szare mechanizmy znajdujące się po obu zewnętrznych stronach stelaża (ramy wózka).

PODNÓŻEK

W wózku Cybex Fides do dyspozycji mamy dwa podnóżki, pierwszy wykonany z tego samego materiału co cała tapicerka, zakończony metalową ramą, bez możliwości regulacji, podnóżek łatwo utrzymać w czystości dzięki możliwości wypchnięcia materiału.
Drugi podnóżek przeznaczony jest dla nieco większych dzieci – wyłącznie w opcji ustawienia siedziska przodem do kierunku jazdy, nie jest on regulowany. Podnóżek ten jest elementem aluminiowej ramy, zakończony wyprofilowanym plastikiem, który znajduje się nad przednimi kołami.

BUDKA

Budka składa się cicho, poprzez naciśnięcie dwóch szarych, okrągłych mechanizmów znajdujących się po wewnętrznej stronie budki, wymaga to użycia jednocześnie dwóch rąk. Budkę można ustawić w 2 pozycjach – pionowo lub poziomo. Podnoszenie budki nie wymaga użycia mechanizmów, można to wykonać jedną ręką poprzez naciągnięcie budki, aż pojawi się kliknięcie.
Budka posiada okienko wykonane z folii, okienko można przykryć materiałem. Budkę można dodatkowo powiększyć rozpinając zamek znajdujący się w dolnej części budki.
Budka wyposażona jest w pałąk do przenoszenia, który znajduje się w górnej części budki. Pałąk wykonany jest z plastiku pokrytego gąbką oraz materiałem.

SCHOWEK

Wózek Cybex Fides nie posiada schowka.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z plastiku oraz pianki obszytej materiałem (nie jest wyposażony w zamek) można go odpiąć z obu stron lub wyciągnąć całkowicie za pomocą szarych przycisków znajdujących się od spodu pałąka.

PODSTAWA WÓZKA

Koła

Wózek wyposażony jest w cztery pompowane koła. Przednie mniejsze obrotowe z możliwością zablokowania  (mechanizm znajduje się nad kołami, należy go wcisnąć w kierunku do dołu) i wyjmowania. W celu zdjęcia koła należy wcisnąć srebrny przycisk znajdujący się po zewnętrznej stronie, następnie zdjąć koło.
Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu – srebrny przycisk znajdujący się od spodu koła – przycisk należy wcisnąć, następnie ściągnąć koło.

Hamulec

Hamulec w wózku Cybex Fides znajduje się obok prawego koła. Wózek można zablokować poprzez naciśnięcie butem dźwigni (w dolnej części) tak, aby pojawiło się kliknięcie. W celu zwolnienia blokady należy dźwignię (w górnej części) nacisnąć butem. System nie niszczący obuwia.

Kosz

Wózek wyposażony jest w kosz, który wykonany jest z elastycznego materiału, dostęp do niego mamy od strony rodzica, z boku oraz od przodu. Spód kosza jest usztywniony plastikową wkładką obszytą materiałem

Rączka

Rączka pełna, teleskopowa, wykonana z pianki. Brak możliwości regulacji rączki. Rączka się składa jedynie przy złożeniu stelaża.
Wózek przeznaczony jest dla dzieci 0kg – 15 kg.

Tapicerka

Tapicerka nie jest zdejmowana

Akcesoria

Do testowania wózka Cybex Fides otrzymałam osłonkę na nóżki, pompkę do kół, wkładkę do gondoli dla mniejszych dzieci, adaptery do fotelika.

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek Cybex Fides, kolor Rumba red. Rama aluminiowa, w kolorze srebrnym.
Spacerówkę można kupić w innych wersjach kolorystycznych , które można m.in. zobaczyć na stronie: http://megaurwis.pl/fides-c1160.html

Gwarancja

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego).

Cena

Wózek można kupić w przedziale cenowym do 1500 zł (1259 zł).

Składanie i rozkładanie stelaża

Składanie wózka- należy wcisnąć szare przyciski znajdujące się po obydwu stronach ramy wózka, następnie wcisnąć szary przycisk znajdujący się na środku rączki i energicznie złożyć wózek w dół.


Rozłożenie wózka: odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka i pociągnąć za rączkę do góry, tak aby pojawiło się kliknięcie, które wskazuje, że wózek jest prawidłowo rozłożony.

Dane techniczne : (pomiar własny)

Spacerówka: szerokość oparcia 32 cm,
wysokość oparcia 40 cm,
wysokość od siedziska do budki 63 cm,
głębokość siedziska wraz z podnóżkiem 42 cm,
podnóżek z materiału antypoślizgowego długość 18 cm, szerokość 27 cm
wysokość rączki 105 cm (najwyższy punkt), długość/szerokość rączki 44cm,
wózek złożony: długość (wraz z rączką) 100 cm, wysokość z kołami 43 cm, szerokość 62cm (rączki), 45cm (środek), 62 cm (tylne koła)
rozłożony 122 długość , szerokość 43cm (oparcie), 62 cm (tylne koła)
koła przednie średnica 26cm , tylne średnica 32 cm,
waga: stelaż z tapicerką 11,5 kg

Wymiary gondoli:
długość 80 cm, szerokość 31 cm, wysokość 20 cm (od materaca do krawędzi gondoli)

Film

Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz