Góra

Riko Nano Flower Collection

Riko Nano Flower Collection

Gondola

Spód gondoli wózka Riko Nano wykonany jest z plastiku, na którym montuje się poprzez wywinięcie na krawędź gondoli (w górnej części) oraz na zamek (w dolnej części) osłonkę z miękkiego materiału. Na osłonce umieszczony jest  materacyk w kolorze białym, wykonany z gąbki obszytej materiałem. Wszystkie elementy gondoli można wyciągnąć, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości.
Gondola nie składa się do mniejszych rozmiarów, posiada możliwość regulacji oparcia. W celu podniesienia oparcia należy przekręcić czarne pokrętło w prawo, które umiejscowione jest od spodu, w górnej części gondoli. W celu opuszczenia oparcia należy przekręcić pokrętło w lewo.
Gondola nie posiada schowków.

Budka w gondoli

Budka składa się cicho, poprzez naciśnięcie dwóch mechanizmów znajdujących się po zewnętrznej stronie, wymaga to użycia jedocześnie dwóch rąk. Budkę można ustawić w kilku pozycjach. Budka posiada bardzo duże okienko wentylacyjne (drobna siatka), które zapinane jest na zamek błyskawiczny lub poprzez wywinięcie materiału. Budka jest lekko powiększona (dodatkowy daszek), w celu osłonięcia dziecka przed słońcem. Daszek jest elastyczny, wykonany z materiału – można go schować lub zostawić na stałe.
Budka wyposażona jest w pałąk do przenoszenia gondoli, który znajduje się w górnej części budki. Pałąk wykonany jest ze stali pokrytej eko skórą w kolorze czarnym.

Osłonka na nóżki

Osłonka na nóżki w gondoli montowana jest poprzez naciągnięcie na krawędź gondoli oraz w górnej części na dwa zatrzaski montowane do budki.

Ściąganie gondoli

W celu ściągnięcia gondoli ze stelaża należy wcisnąć mechanizmy (do góry) znajdujące się po obu stronach stelaża w środkowej części gondoli, a następnie unieść gondolę do góry. Nałożenie gondoli na stelaż nie wymaga wciśnięcia mechanizmu, należy włożyć gondolę na wystające płozy i docisnąć, aż pojawi się kliknięcie.

Pasy bezpieczeństwa

Spacerówka Riko Nano posiada 5 punktowe pasy, które można ustawić na jednej wysokości, regulować można je wyłącznie na długość za pomocą klipsów. Zapinanie pasów polega na włożeniu dwóch plastikowych elementów do mechanizmu tak, aby pojawiło się kliknięcie. Pasy rozpinają się samoistnie po wciśnięciu dwóch przycisków znajdujących się po bokach mechanizmu. Osłonki na pasy bezpieczeństwa nie są rozpinane. W celu ich zdjęcia należy wypiąć karabińczyk znajdujący się w części mechanizmu zapinania pasów, następnie zsunąć osłonkę w kierunku do dołu.
Wózek Riko Nano posiada dodatkowy krokowy pas mocowany do pałąka bezpieczeństwa.

Oparcie

Oparcie można ustawić w czterech pozycjach, dzięki regulacji za pomocą uchwytu znajdującego się w górnej części oparcia. Podnoszenie oparcia nie wymaga użycia dwóch rąk – wystarczy pchnąć ręką do góry. W celu obniżenia oparcia należy przytrzymać metalowy uchwyt do góry, następnie obniżyć oparcie w dół. Regulacja oparcia głośna. Słuchać wyraźne kliknięcia zarówno przy podnoszeniu jak i obniżaniu oparcia. Oparcie jest usztywnione i wykonane z grubego materiału, co stabilizuje plecy dziecka, można je rozłożyć całkowicie na płasko.

Siedzisko

Siedzisko w spacerówce Riko Nano można ustawić w dwóch kierunkach jazdy – przodem lub tyłem do kierunku jazdy, aby zmienić kierunek należy wypiąć całe siedzisko. Ściąganie spacerówki Riko Nano ze stelaża jest takie samo jak w przypadku gondoli.

Podnóżek

W wózku Riko Nano do dyspozycji mamy dwa podnóżki, pierwszy wykonany z tego samego materiału co cała tapicerka, przeznaczony dla mniejszych dzieci, dodatkowo zabezpieczony przeźroczystą folią chroniącą przed zabrudzeniem. Regulacja tego podnóżka polega na wciśnięciu czarnych przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie wózka. Przyciski należy wcisnąć jednocześnie aby zmienić ustawienie podnóżka. Podnóżek ten zakończony jest metalową ramą. Do dyspozycji mamy kilka pozycji. Podnoszenie podnóżka można wykonać jedną ręką, nie należy ponownie wciskać czarnych przycisków. Przy obniżaniu nie pojawiają się kliknięcia, przy podnoszeniu słychać wyraźne kliknięcia.
Po obniżeniu materiałowego podnóżka posiadamy dostęp do podnóżka wykonanego z plastiku, który przeznaczony jest dla starszych dzieci.

Budka

Budkę w wózku wielofunkcyjnym Riko Nano reguluje się za pomocą dwóch, czarnych przycisków znajdujących się od wewnętrznej strony budki następnie ręką można ustawić żądaną pozycję. W celu powrotu do pozycji pierwotnej należy ponownie wcisnąć dwa przyciski następnie ręką regulować pozycję. Budka posiada możliwość odpięcia (zamek błyskawiczny) dolnej części materiałowej. Po odpięciu do dyspozycji mamy przewiewną część z siatki. Budkę reguluje się w miarę cicho (słychać delikatne kliknięcie), dostępnych jest kilka pozycji. Budka posiada duże okienko z siatki, które znajduje się w środkowej części, zamykane na zamek błyskawiczny. Budka posiada dodatkowy elastyczny daszek – ochronę przed słońcem. Można go schować poprzez wywinięcie go do środka budki.

Schowek

Wózek nie posiada schowka

Pałąk bezpieczeństwa

Pałąk bezpieczeństwa wykonany jest z plastiku oraz z pianki obszytej materiałem (zapinany na zamek). Można go odpiąć z obu stron lub wyciągnąć całkowicie za pomocą przycisków znajdujących się od wewnętrznej strony. Pałąk bezpieczeństwa otwieramy poprzez naciśnięcie mechanizmów znajdujących się od wewnątrz, następnie pociągamy pałąka w kierunku do siebie. Dodatkowo pałąk bezpieczeństwa wyposażony jest w przeźroczystą folię, która chroni przed zabrudzeniem. Pałąk bezpieczeństwa jest regulowany, wystarczy przesunąć go do góry bądź do dołu, następnie zablokować po obu stronach pokrętłem.

Podstawa wózka

Koła

Wózek wyposażony jest w cztery, pompowane koła. Przednie koła są obrotowe z możliwością zablokowania (czerwony mechanizm znajdujący się nad przednimi kołami, należy go wcisnąć w kierunku do dołu).

Zdejmowanie kół przednich

W celu zdjęcia koła przedniego należy wcisnąć czarny przycisk znajdujący się nad kołem tuż obok czerwonego mechanizmu do blokowania koła, następnie zdjąć koło.

Zdejmowanie kół tylnych

Koła tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu.
W celu zdjęcia należy wcisnąć do środka osi metalowa zawleczkę, następnie pociągnąć za koło. Zakładanie kół polega na wciśnięciu bolca do mechanizmu, aż pojawi się kliknięcie.

Hamulec

Hamulec w wózku Riko znajduje się po środku między tylnymi kołami, aby zablokować wózek wystarczy dolną część dźwigni skierować w dół, aby zwolnić blokadę należy tę samą dźwignię – w górnej części wcisnąć w kierunku do dołu. Mechanizm nie niszczący obuwia.

Kosz

Wózek wyposażony jest w dość duży kosz, do którego jest dobry dostęp od strony rodzica, z boku w przypadku wkładania rzeczy o większych gabarytach lekko utrudniony. Kosz wykonany jest z materiału, można go zamknąć za pomocą zamka błyskawicznego (zamykana górna część kosza wykonana jest również z materiału). Spód kosza jest sztywny (dwie deseczki).

Rączka

Rączka pełna, wykonana z eco-skóry, posiada możliwość regulacji wysokości za pomocą dwóch przycisków znajdujących się po zewnętrznej stronie ramy, dostępnych jest kilka pozycji. Możliwość zawieszenia na rączce materiałowej torby na akcesoria dziecięce, którą otrzymałam do testowania wózka.

Wózek przeznaczony jest dla dzieci 0kg – 15 kg.

Tapicerka

Wózek łatwo utrzymać w czystości, ponieważ całą tapicerkę można zdjąć do prania, montowana jest do stelaża poprzez nałożenie jej na stelaż oraz od spodu podnóżka na zamek.

Akcesoria

Do testowania wózka Riko Nano otrzymałam dwie osłonki na nóżki (gondola/spacerówka), wkładkę na siedzisko dla mniejszych dzieci (do spacerówki), torbę, dwie folie przeciwdeszczowe (gondola/spacerówka), pompka do kół, moskitierę oraz przewijak.

Wygląd

Do testowania otrzymałam wózek Riko Nano Flower Collection, kolor Nr 11. Rama aluminiowa, w kolorze białym. Spacerówkę można kupić w innych wersjach kolorystycznych, które można m.in. zobaczyć na stronie: http://megaurwis.pl/nano-flower-collection-c1222.html

Gwarancja

Gwarancja na 24 miesiące od dystrybutora typu door to door (wózek odbierany i oddawany jest przez kuriera w wyznaczonym miejscu przez kupującego)

Cena

Wózek można kupić w przedziale cenowym do 1500 zł.

Składanie i rozkładanie stelaża

Składanie wózka

Składanie wózka wykonuje się przy pomocy dwóch rąk. Należy wypiąć siedzisko, następnie wcisnąć czerwony przycisk znajdujący się po prawej stronie w mechanizmie do składania wózka oraz jednocześnie przesunąć mechanizm do góry (po prawej i po lewej stronie ). Kolejnym krokiem jest złożenie wózka w kierunku do dołu.

Rozłożenie wózka

W celu rozłożenia stelaża należy odblokować czerwony mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka (znajduje się po prawej stronie) i pociągnąć za rączkę w kierunku do góry tak aby pojawiło się kliknięcie, które wskazuje, że wózek jest prawidłowo rozłożony.

Dane techniczne:

(pomiar własny)

Gondola:
długość 84 cm, szerokość 35 cm, wysokość 18 cm (od materaca do krawędzi gondoli)

Spacerówka: szerokość oparcia 30 cm,
wysokość oparcia 43 cm,
wysokość od siedziska do budki 60 cm,
głębokość siedziska wraz z podnóżkiem 45 cm,
podnóżek z materiału antypoślizgowego długość 20 cm, szerokość 30 cm
wysokość rączki 120 cm (najwyższy punkt), długość/szerokość rączki 46cm,
wózek złożony: długość (wraz z rączką) 80 cm, wysokość z kołami 32 cm, szerokość 59cm (rączki), 47cm (środek), 47 cm (przód)
rozłożony 130 długość, szerokość 47cm (oparcie), 59 cm (tylne koła)
koła przednie średnica 26cm , tylne średnica 30 cm,
Waga Riko:
waga stelaża z kołami: 9 kg
waga gondoli + stelaż= 14,2 kg
waga gondoli 5,2 kg
waga wersji spacerowej: 14,2 kg

Karolina
Karolina
44 komentarze
 • Ola

  Witam. Mam do Pani pytanie odnośnie tego wózka. Czy mogę?

  22 sierpnia 2018 at 22:21 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   oczywiście 🙂 napisałam maila 🙂

   23 sierpnia 2018 at 21:55 Odpowiedz
 • Ewelina

  Witam chciałabym wyprać wózek jak ściągnąć tapicerke

  6 kwietnia 2019 at 17:10 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   dzień dobry 🙂 napisałam do Pani maila

   8 kwietnia 2019 at 21:35 Odpowiedz
   • Patrycja Bochenek

    Witam jak wyprac tapicerke ?

    4 maja 2019 at 12:02 Odpowiedz
    • Karolina
     Karolina

     Pani Patrycjo proszę odebrać maila 🙂

     4 maja 2019 at 13:18 Odpowiedz
 • Anna Sztorc

  Witam to samo pytanie jak ściągnąć tapicerkę?? (w szczególności budkę)

  17 maja 2019 at 19:11 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Pani Anno proszę odebrać maila 🙂

   21 maja 2019 at 20:07 Odpowiedz
 • Anna Sztorc

  Witam, jak ściągnąć tapicerkę do prania? Chodzi mi głównie o siedzisko i budkę??

  17 maja 2019 at 20:56 Odpowiedz
 • Wioletta

  Chciałabym wyprać tapicerkę tego wózka zarówno z gondoli jak i spacerówki czy mogłaby Pani podpowiedzieć w jaki sposób można ją ściągnąć? Pozdrawiam

  19 maja 2019 at 12:57 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Pani Wioletto proszę odebrać maila 🙂

   21 maja 2019 at 20:09 Odpowiedz
 • Wioletta

  Witam. Chciałabym wyprać tapicerkę zarówno gondoli jak i spacerówki czy mogłaby Pani podpowiedzieć jak można ją ściągnąć? Pozdrawiam

  19 maja 2019 at 13:34 Odpowiedz
 • Wioletta

  Witam. Mogłaby Pani podpowiedzieć jak ściągnąć do prania tapicerkę z wózka i spacerówki.
  Pozdrawiam.

  21 maja 2019 at 18:19 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   odpowiedz już poszła 🙂

   21 maja 2019 at 20:12 Odpowiedz
   • Wioletta

    Dziękuję bardzo za odpowiedź.
    Pozdrawiam
    P.S. Wysłałam trzy wiadomości ponieważ nie pojawiały się na stronie po wpisaniu. 😉

    22 maja 2019 at 20:04 Odpowiedz
 • Anna Materlak

  Dzień dobry. Czy również mogę prosić o informację dotyczącą zdjęcia tapicerki że spacerówki? Pozdrawiam.
  Anna Materlak

  28 maja 2019 at 11:14 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   dzień dobry, już przesyłam maila 🙂 pozdrawiam Karolina

   28 maja 2019 at 20:57 Odpowiedz
 • Anna Materlak

  Witam. Czy mogę prosić o informacje nr demontażu tapicerki że spacerówki?

  28 maja 2019 at 15:55 Odpowiedz
 • Małgosia

  Witam, jak ściągnąć tapicerkę do prania? Chodzi mi głównie o siedzisko i budkę??

  13 czerwca 2019 at 17:22 Odpowiedz
 • Marcela

  Witam. Jak ściągnąć tapicerkę do prania?

  22 czerwca 2019 at 11:30 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Dzień dobry 🙂 proszę odebrać maila 🙂

   22 czerwca 2019 at 14:12 Odpowiedz
 • Anna Biernacka

  Witam proszę o informację jak zdjąć tapicerkę ze spacerówki głównie chodzi mi o zdjęcie budki

  23 czerwca 2019 at 21:47 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   dzień dobry odpowiedz na mailu 🙂

   24 czerwca 2019 at 21:53 Odpowiedz
 • Patrycja Gruszecka

  Witam . Jak zdjac tapicerke z wózka. Glownie ze spacerowki

  3 lipca 2019 at 17:41 Odpowiedz
 • Patrycja Gruszecka

  Witam 🙂 jak zdjac pokrywe z tego wózka? Glownie chodzi mi o spacerowke

  3 lipca 2019 at 23:34 Odpowiedz
 • Małgorzata Ścibor

  Witam, jak ściągnąć tapicerkę do prania ze spacerówki?

  16 lipca 2019 at 15:36 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Zapraszam na maila 🙂 swojego oczywiście 🙂

   23 lipca 2019 at 18:25 Odpowiedz
 • Aleksandra Kubiak

  Witam, mogę prosić o informacjw jak ściągnąć budke do prania?
  Pozdrawiam

  18 lipca 2019 at 13:46 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Odpowiedziałam na maila 🙂

   23 lipca 2019 at 18:25 Odpowiedz
 • Katarzyna Klaputek

  Witam jak zdjac tapicerke z spacerowki i budy?

  25 lipca 2019 at 23:30 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Proszę odebrać maila 🙂 pozdrawiam

   30 lipca 2019 at 20:00 Odpowiedz
 • Katarzyna

  Witam, również proszę o instrukcję demontażu tapicerki.

  9 sierpnia 2019 at 20:35 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   odpowiedz na mailu 🙂

   12 sierpnia 2019 at 21:58 Odpowiedz
 • Ewelina Kuszowska

  Witam serdecznie 🙂 również proszę o udzielenie informacji jak zdjąć tapicerkę do prania? Chodzi mi głównie o tapicerkę siedziska od spacerówki. Jak zdjąć ta budę?
  Serdecznie pozdrawiam

  28 sierpnia 2019 at 17:29 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Dzień dobry 🙂
   zapraszam na maila 🙂

   2 września 2019 at 21:53 Odpowiedz
 • Daria Mrozik

  Witam. Czy również mogę prosić o informacje dotyczące demontażu tapicerki że spacerówki?
  Pozdrawiam

  30 sierpnia 2019 at 08:57 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Dzień dobry
   odpowiedz już czeka na mailu 🙂

   2 września 2019 at 21:55 Odpowiedz
 • Karolina
  Karolina

  proszę odebrac maila 🙂

  22 września 2019 at 22:36 Odpowiedz
 • Ela Pietraszek

  Witam. Proszę mi podpowiedzieć czy tapicerkę z budki glębokiej gondoli można sciągnąć do prania. Bo próbowałam i nic z tego. Pałąk się nie odczepia by uwolnić materiał. Proszę o podpowiedź.

  29 września 2019 at 19:46 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Dzień dobry 🙂 wysłałam maila 🙂

   30 września 2019 at 20:52 Odpowiedz
   • Małgorzata Makowska

    Może Pani odp na forum?

    7 stycznia 2020 at 23:21 Odpowiedz
    • Karolina
     Karolina

     oczywiście,udało mi się ustalić, że niestety nie ma możliwości zdjęcia tapicerki ze spacerówki zostaje tylko pranie ręczne :/

     12 stycznia 2020 at 22:56 Odpowiedz
 • Karolina Elbe

  Witam, pytanie Pani nie zaskoczy 😉 proszę o info, jak zdjąć tapicerkę spacerówki. Pozdrawiam

  12 stycznia 2020 at 09:25 Odpowiedz
  • Karolina
   Karolina

   Witam, prosze odebrac maila 🙂

   12 stycznia 2020 at 22:55 Odpowiedz

Opublikuj komentarz