Góra

TFK – Joggster Lite

TFK – Joggster Lite

Wózek do biegania firmy TFK Joggster lite Twist

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Spacerówka TFK Joggster lite wyposażona jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można ustawić na dwóch wysokościach. Regulacja wysokości pasów polega na przełożeniu ich przez szlufkę. Pasy zapina się jak w fotelikach samochodowych.

OPARCIE

Oparcie można ustawić w wielu pozycjach, dzięki regulacji za pomocą paska, który ustawia oparcie na dowolnej wysokości. Podnoszenie oparcia jest możliwe jedną ręką, jednak zdecydowanie wygodniej ciągnie się za pasek, jednocześnie popychając oparcie. W celu obniżenia oparcia należy ścisnąć mechanizm i zsunąć go w dół (czynność tą można wykonać jedną ręką). Regulacja oparcia jest cicha, jednak słychać delikatnie przeciągnięcie plastikowego mechanizmu po pasku.Oparcie jest usztywnione, swobodnie rusza się na boki, co powoduje, ze dziecko odczuwa płynne ruchy przy bieganiu. Oparcie rozkłada się całkowicie na płasko, wykonane jest z przewiewnego materiału “Air Go”. W górnej części oparcia znajduje się wypełnienie pełniące funkcję poduszki.

PODNÓŻEK

W wózku TFK Joggster lite do dyspozycji mamy dwa podnóżki, pierwszy wykonany z tego samego materiału co cała tapicerka, przeznaczony dla mniejszych dzieci, jego regulacja polega na umieszczenia plastikowego elementu wbudowanego od spodu podnóżka z materiału na podniesionym do pionu podnóżku plastikowym. Dla starszego dziecka – należy przypiąć na zatrzaski materiałowy podnóżek do stelaża oraz odgiąć plastikowy podnóżek.

BUDKA

Budkę można regulować jedna ręką, podczas zmiany słychać kliknięcia. Pozycje są jasno wyczuwalne pod ręką. Budkę można powiększyć poprzez rozpięcie dodatkowego materiału zamkiem błyskawicznym. Na budce do dyspozycji mamy jedno okienko, od strony rodziców wykonane z folii, które można zamknąć za pomocą rzepu (otwieranie okienka poprzez zrulowanie i zaczepienie gumką o guzik).  Po rozłożeniu oparcia mamy dostęp do okienka wentylacyjnego wykonanego z siatki, które idealnie sprawdzi się w upalne dni, okienko można zasłonić materiałem, który zapina się za pomocą dwóch zamków błyskawicznych. W celu odsłonięcia okienka, materiał należy zrulować i zapiąć guzikiem o gumkę lub zaczepić o rzep.

Wyciąganie budki jest bardzo proste, należy wcisnąć czarny przycisk znajdujący się na zakończeniu budki i pociągnąć delikatnie do góry (przycisk przykryty jest materiałem, wiec nie jest widoczny od razu). Wyciągnięcie budki nie wymaga od nas użycia siły.

SCHOWKI

Wózek wyposażony jest w dość duży schowek wykonany z siatki, który umiejscowiony jest na tyle oparcia, schowek można zamknąć przez naciągnięcie sznurka, który domyka brzeg schowka do oparcia. Dodatkowo wózek posiada dwie odrębnie mocowane (rzep) saszetki, umiejscowione po obu bokach wózka.

PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA

Wózek posiada pałąk bezpieczeństwa, wykonany jest z materiału, można go regulować góra/dół za pomocą dwóch czerwonych przycisków znajdujących się od wewnątrz. Pałąk bezpieczeństwa można całkowicie wyciągnąć.

PODSTAWA WÓZKA

Wózek posiada trzy koła, wszystkie pompowane, przednie koło obrotowe z możliwością zablokowania. Mechanizm do blokowania kół znajduje się w wygodnym miejscu, umiejscowiony przy plastikowym podnóżku – oznakowania: 1 – blokada koła, 2 – skrętne koło. Koła przednie i tylne posiadają możliwość wyciągnięcia, co dodatkowo zmniejsza wielkość wózka przy jego złożeniu.

Ściąganie kół tylnych – należy odblokować mechanizm od hamulca a następnie wcisnąć srebrny guzik znajdujący się od zewnętrznej strony koła, przednie koło można ściągnąć za pomocą czerwonego guzika, który znajduje się na mechanizmie do regulacji koła skrętnego.

Hamulec ręczny znajduje się na środku rączki do prowadzenia, aby zablokować koła należy hamulec ścisnąć, daje to nam możliwość blokowania/odblokowania w szybki sposób ale również jest możliwość ustawienia hamulca na dłuższy czas (nie trzeba go trzymać) do tego posłuży nam czerwona blokada. Wózek wyposażony jest w hamulec łożyskowy.

Wózek wyposażony jest w kosz, do którego zawsze jest dobry dostęp, nawet przy rozłożonym oparciu. Kosz wykonany jest z elastycznego materiału, dostęp do niego mamy zarówno od strony rodzica jak i z boku. Spód kosza jest miękki,

Raczka pełna z możliwością regulacji, dwa przyciski znajdujące się po zewnętrznej stronie rączki. Do dyspozycji mamy 8 pozycji ustawienia rączki. Rączka wykonana jest z pianki, profilowana. Wózek wyposażony jest dodatkowo w pasek do przytrzymania wózka za nadgarstek, jest to zabezpieczenie przed przypadkowym puszczeniem wózka podczas biegania.

Wózek łatwo utrzymać w czystości, ponieważ całą tapicerkę można zdjąć do prania, montowana jest do stelaża na zatrzaski.

WYGLĄD

Do testowania otrzymałam wózek TFK Joggster lite kolor czarno – czerwony. Rama w kolorze czarnym (od strony rodziców rama jest ozdobiona). Spacerówkę TFK Joggster lite można kupić w trzech wersjach kolorystycznych, które można zobaczyć m.in na stronie http://www.marko-baby.pl/index.php?pg=produkty&all=0&szukaj=1&query=TFK+Joggster+lite

SKŁADANIE I ROZKŁADANIE STELAŻA

Składanie wózka jest bardzo łatwe, należy pociągnać za dwa szare mechanizmy znajdujące się na stelażu od strony rodziców (w związku z tym, iż budka jest bardzo duża warto wcześniej złożyć rączkę). Następnie popchac rączkę w kierunku przedniego koła. Wózek posiada blokadę przed samoistnym rozłożeniem się wózka.

Rozłożenie wózka: odblokować mechanizm przed samoistnym rozłożeniem się wózka i pociągnąć za rączkę do góry, tak aby pojawiło się kliknięcie, które wskazuje, że wózek jest prawidłowo rozłożony.

DANE TECHNICZNE

Spacerówka: szerokość oparcia 31 cm (cześć usztywniona), boki wykonane są z miękkiego materiału, co dodatkowo utrudnia podanie dokładnego wymiaru oparcia – od jednego boku do drugiego ok. 42 cm, wysokość oparcia 54 cm, wysokość od siedziska do budki 63 cm, głębokość siedziska 25 cm, podnóżek z materiału 24 cm,  podnóżek plastikowy-długość 12cm, szerokość siedziska 32 cm (kolana), 27 cm (plecy).

wymiary wózka złożonego: szerokość z kołami 58 cm (najszerszy), długość 89 cm, wysokość 42 cm (najwyższy punkt – tył siedziska),
wymiary wózka rozłożonego: wysokość 100 cm (środkowe ustawienie rączki), długość 114 cm (pomiar od budki do mechanizmu skrętnych kół).

rączka 124 cm (max) do 68 cm (min)

koła przednie 24 cm  i tylne 30 cm

kosz 53 cm długość, 30 cm szerokość

Waga  kg

Film

1. Hamulec, koła tylne i przednie

2. Mocowanie gondoli, fotelika

3. Montowanie spacerówki na stelażu, budki, pałąka bezpieczeństwa, regulacja oparcia, podnóżka

Karolina
Karolina
Brak komentarzy

Opublikuj komentarz